Автор Тема: Греди за покрива XCEED - пообзаведох се  (Прочетена 3858 пъти)

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Греди за покрива XCEED - пообзаведох се
« -: Октомври 10, 2020, 08:45:25 am »
Малко апгрейд, взех и кутия, но не съм стигнал до монтаж  yahoo .
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Греди за покрива XCEED - пообзаведох се
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2020, 03:58:54 pm »
Честито!

prokalnatiq

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Греди за покрива XCEED - пообзаведох се
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2020, 11:51:14 pm »
Здравей, може ли да подскажеш от къде ги взе и на каква цена?
Иначе някъде четох, че заради спецификата на покрива/багажника (да е сравнително къс и издължен назад), има проблеми при монтиране на кутия върхи гредите, тоест да опира във вратата на багажника след като се отвори (доста зависи и от дължината на кутията). В тези случей можеш да ограничиш отварянето на багажника за постоянно (ако не ти е ясно как мога да обясня).

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Греди за покрива XCEED - пообзаведох се
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2020, 12:28:54 am »
Здравей, може ли да подскажеш от къде ги взе и на каква цена?
Иначе някъде четох, че заради спецификата на покрива/багажника (да е сравнително къс и издължен назад), има проблеми при монтиране на кутия върхи гредите, тоест да опира във вратата на багажника след като се отвори (доста зависи и от дължината на кутията). В тези случей можеш да ограничиш отварянето на багажника за постоянно (ако не ти е ясно как мога да обясня).

Мога, що да не мога. Гредите са Круз аеро, испански. По тестове в UK сайтове са мааалко след Туле. Като цяло отзивите са: "супер са, особено ако няма да ги позвате супер редовно / всеки уикенд", т.е. точно като за мен... цената е 1/2 от Туле. Кутията е Hapro roady 3300, 142/79/41, 330 л., 75 кг, метални подложки, заключване, специални скоби/ захвати за гредите (интересното е, че я няма на сайта на hapro,  или е предишен модел ,или е къстъмизирана за голям пазар) . Не съм я качвал още, но е достатъчно къса, за да не пречи на вратата на багажника. Цената на комплект гредите (+ключалки) + кутията е 270 паунда. www.roofbox.co.uk. Доставката е 80 лв. (цифрите са относителни, ако те интересува как, пиши ми на лично, да не стане реклама). Общо около 674 лв. Няма как да не бъда доволен. В БГ, общо взето под 950 лв. нищо не можах да намеря, включително и неизвестни за мен брандове. Допълнително от БГ си взех Т-болтове за 16 лв. Гредите са с доста приемливо ниво на шум.
« Последна редакция: Октомври 19, 2020, 08:35:40 am от mancho »
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Греди за покрива XCEED - пообзаведох се
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2020, 10:35:19 am »
Пробвах днес, идеална е. На дължина има мегдан още 15-17 см. да е по-дълга кутията (т.е. според мен до 160 см. би паснала достатъчно добре), без да излиза извън покрива отпред и да опира капака на багажника (при отворено положение).
« Последна редакция: Октомври 24, 2020, 01:16:06 pm от mancho »
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT