Автор Тема: Sportage QL (IV) бордкомпютъра не показва общият среден разход  (Прочетена 7919 пъти)

sporti

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Здравейте, доскоро на бордкомпа  на версията 1.6 GDI ми изписваше средния разход за последните  20000км от 7.7 л/100, но нещо явно натиснах и сега не мога да го върна на дисплея. Показва ми моментния , който се мени през 10 секунди или  средния но само от последното пътуване(когато угася  двигателя излиза за няколко секунди)  а  общия среден разход не мога да го изкарам. Някой да знае как става??
« Последна редакция: Ноември 06, 2019, 08:59:20 pm от sporti »

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Моментният разход при мен е с level метър. А този на сто километра, ако му дадете ресет след изминати 10 остава непроменен. Най-лесният начин за нулиране е... разкачане клемите на акумулатор :) Я, качете видео някъде и пуснете линк тук!

sporti

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
То си има в менюто RESET, аз го нулирах но не това е решението, бордкомпа  пак започна да засича от нулирането . Преди си излизаше СРЕДНИЯТ ОБЩ   разход за всичките изминати до момента километри. Има някаква опция след зареждане да нулирам но не мисля че и така ще стане.

plmailbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Имам Seed 2015 г. с електронен дисплей вместо класически километраж. Миналата година след годишното сервизиране ми я върнаха и на дисплея не показваше средния разход, а колко остава до следващия сервиз. Ужасно ме дразнеше - какво ли не правих и не можах да го махна. Звънях и по телефона в сервиза - ами не знаем - докарайте я на място. Накрая отидох в сервиза - един приемчик ми я оправи за 10 сек. Доколкото разбрах трябва да избереш кое искаш да ти е на дисплея и да я загасиш. След като я запалиш вече ще си е новия показател.

sporti

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Засега нищо не става, гледам в мрежата че избират между Тrip A и trip B  но на мен НЕ МИ ИЗЛИЗАТ ТЕЗИ ДВА ВАРИАНТА


nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Здравей Колега!
Пробвай с ресет  на настройките ти,за да се върнеш към фабричните!
Аз нямам такъв проблем...показва си трипА ,трип Б,разход за последните изминати километри и среден разход!

sporti

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Показва си  trip A и trib B но след ресета  общия среден разхо  не излиза, а го имаше

Zmei

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
КИЯ не ти ли е опция. Най вероятно е гаранционна колата.
Kia Sportage 1.6T GDI, AWD, 7DCT

sporti

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
ДА, ходих при тях но намаха наличен модел да ми покажат какво да направя ,  а аз не бях със спортиджа.

sporti

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
От сервиза казаха. че Борд компютъра няма опция за ТРИП да ти каже колко гориво е изгорил и колко е средния разход за трипа. Дали има софтуерен ъпгрейд?