Автор Тема: Мнение за Киа Ниро хибрид  (Прочетена 60613 пъти)

IvanM

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Мнение за Киа Ниро хибрид
« -: Октомври 18, 2020, 01:45:36 pm »
Зравейте, пиша ви от Норвегия  %) Възнамерявам да си купя Киа Ниро хибрид от края на 2017г с остатъчна гаранция на около 45.000км. Въпроса ми е има ли някой който притежава такава кола и знае ли за нейни проблеми, детски болести и т.н. Идеята ми е да я карам и след гаранционният период. Заслужава ли си покупката на точно този модел ?

Благодаря .

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: Мнение за Киа Ниро хибрид
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2020, 05:32:17 pm »
Здравей ,колега
Почти съседи сме (аз съм във Финландия) та...аз до скоро бях със Спортидж 4-1.7 дизел /2017.Реших да го сменя с хибрид и общо взето ходих на много тестове
на най различни марки и модели ,в това число мек-хибрид и плъгин-хибрид!
Пробвах новата Тойота-Камри(мек хибрид),Пежо 3008(плъгин),Киа Х-сиид (плъгин) и Киа Ниро(мек хибрид).
За моя изненада само Киа имаха защита на колата отдолу...в смисъл защитни кори ,а и другото предимство бе независимото окачване,поради което пежо отпадна веднага.
Тойота имаше много добър салон,но пък ме спря това ,че мекия хибрид не дава очакваната икономия на гориво .И така ...при двете Кии,возията на Х-сийд
за мен бе много по добра от тази на Ниро(карах и по павиран път за проба) и просто Нирото бе с доста по твърда возия от тази на Х-сийд.За това пък е малко по широк.Трябва да решиш първо какво искаш...хибрид или плъгин-хибрид.Ако имаш къде да зареждаш(лесен достъп до електричество или зарядни станции ),а до колкото знам в Норвегия има добра инфраструктура ,поне според мен ще е по удачно да е плъгин!Аз лично бях свикнал на по високо и много ми се искаше ,ако
Спортидж имаха плъгин хибрид да сменя моя с такъв но...уви.Сега излезе Сорентото ,но пък ми е доста голямо,а и тук е над 65 000 евро.В крайна сметка ми попадна един Мерцедес С350 плъгин хибрид/2017 от Швеция и взех него.   Нирото което пробвах бе с 1.6 мотор ,който ми се видя доста слаб.Нямаха на разположение Ниро плъгин хибрид ,там може би щеше да е малко по добро ускорението но ..както казах не ми допадна твърдото возене.На хубав път не се
усеща толкова но...!Та това са моите впечатления,други колеги ,които карат точно такъв модел биха могли да изкажат по добро мнение...!

IvanM

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Мнение за Киа Ниро хибрид
« Отговор #2 -: Октомври 23, 2020, 07:35:17 pm »
Здравей, нямам много опит с хибридите тези дни почетох и се ограмотих :) Към Киа Ниро ме води основно гаранцията. Не знам как е в Финландия но тук сервизите са адски скъпи (220лв. на час) и като теглих чертата ми излиза по на оферта да плащам лизинг за нова кола. Ти имал ли си проблеми с Спортидж-а?
Аз из доста сайтове рових да намеря бъгове или нещо нередно в Киа Ниро ама не успях.
Утре ще гледам Киа Циид 1.4 2020г на няколко месеца доста хвалене има такзи кола .. не знам и аз :) Умотана работа.

Поздрави. :)

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: Мнение за Киа Ниро хибрид
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2020, 05:27:23 pm »
 IvanM единствените проблеми ,които съм имал(ако може да се нарекат така)бе при първия ми Спортидж 1,6 GDI(2013) --сменена камера за заден ход гаранционно,а при втория ..Спортидж 1,7 (2017) също гаранционно подгревните свещи и радиатора на климатроника!Бях много доволен,особено от втория Спортидж.приятна возия,достатъчно пространство вътре!Просто реших да мина на хибрид и за това го смених!Успех в избора ти и покупката на автомобил ти желая.Решаваш какво искаш и действаш!

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Мнение за Киа Ниро хибрид
« Отговор #4 -: Януари 14, 2022, 10:23:43 am »
Дали има някой да сподели опит от първо лице за няколкогодишен опит с този хибрид? Интересувам се най вече как е окачването и някакви по сериозни проблеми? И дали се постига разход около 5/100?