Автор Тема: Проблем при студен старт с бензинов двигател  (Прочетена 3248 пъти)

peniauiz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте, съфорумници. С удоволствие казвам, че съм горд собственик на KIA Ceed SW (2007). Колата се движи на бензин/втечнен газ. За мое съжаление имам проблем, който се проявява. Бих искал да помоля ако имате поне бегла представа от какво може да е да ми помогнете. В какв се изразява проблемът? Сутрин, при ниски температури, а сега вече и вечер, при студен старт на автомобила, оборотите започват да се покачват и буквално да играят. Горе-долу амплитудата е такава: 1000-1100-1000-1400-1200-2000 и малко след това светва лампичката за Check Engine. Изключвам автомобила, запалвам отново и вече всичко е наред. Правена е диагностика, но не е уловена грешката. Пускана е в реално време за проверка и пак не е установено какво се случва. Реално, автомобилът прави този проблем само и единствено при студен старт, след стоене на едно място. Зная, че може да са 300 неща, но все пак ако някой се е сблъсквал с подобно нещо или се досеща от какво може да бъде, ще ми е много полезно да сподели.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 703
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем при студен старт с бензинов двигател
« Отговор #1 -: Декември 01, 2020, 10:08:24 pm »
Ако и газовете са неравномерни, и при пускане по инерция при изключване от скорост загазсва, е стъпков мотор. В топлото, го е правела по рядко, нали? Проблемът би следвало да го има и на газ, и на бензин? Диагностиката не лови нерваномерно работещ стъпков мотор. Днес ми се потвърди, когато брат ми закара колата си в М=Комплект и тези нищо не били намерили нередно. А пробвали с диагностика да установят проблема
« Последна редакция: Декември 01, 2020, 10:16:18 pm от justalittlesign »

peniauiz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Проблем при студен старт с бензинов двигател
« Отговор #2 -: Декември 01, 2020, 10:23:38 pm »
Ако и газовете са неравномерни, и при пускане по инерция при изключване от скорост загазсва, е стъпков мотор. В топлото, го е правела по рядко, нали? Проблемът би следвало да го има и на газ, и на бензин? Диагностиката не лови нерваномерно работещ стъпков мотор. Днес ми се потвърди, когато брат ми закара колата си в М=Комплект и тези нищо не били намерили нередно. А пробвали с диагностика да установят проблема

Привет, благодаря за отговора. При инерция и изключване от скорост не гасне, няма проблем с това изобщо, а проблемът е само и единствено при студен старт при много ниски външни температури, като днешната например сутринта. След това след няколко часа 6-7-8 примерно, когато автомобилът изстине, ако е така студено, както сега вечерта отново се получава същият проблем, но ако е по-нормална външната температура няма никакъв проблем. Проблемът е само при първо запалване, преди да е подгряла леко. След това няма никакъв проблем.

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проблем при студен старт с бензинов двигател
« Отговор #3 -: Декември 01, 2020, 10:32:24 pm »
Днес ми се потвърди, когато брат ми закара колата си в М=Комплект и тези нищо не били намерили нередно. А пробвали с диагностика да установят проблема
[/quote
Представям си колко е бил отчаян брат ти, та да опре до М-комплект. Там вече и за ремонт на ауспух не бих закарал
таратайката си....
Сори за спама, ама не се сдържах. write

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Проблем при студен старт с бензинов двигател
« Отговор #4 -: Декември 01, 2020, 10:40:41 pm »
Тия коли освен стъпков мотор друго нямат ли? :)

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 703
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем при студен старт с бензинов двигател
« Отговор #5 -: Декември 02, 2020, 09:27:39 pm »
Тия коли освен стъпков мотор друго нямат ли? :)
А каква е според теб причината?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 703
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем при студен старт с бензинов двигател
« Отговор #6 -: Декември 02, 2020, 09:32:33 pm »
Днес ми се потвърди, когато брат ми закара колата си в М=Комплект и тези нищо не били намерили нередно. А пробвали с диагностика да установят проблема
[/quote
Представям си колко е бил отчаян брат ти, та да опре до М-комплект. Там вече и за ремонт на ауспух не бих закарал
таратайката си....
Сори за спама, ама не се сдържах. write
ГолЕм разбирач си :)
Сори! Ама не се сдържах на компетентния ти отговор :)
Не те знам, може и в КИА Кореа да си правиш колата, ЕМ-Комплект ми е на съседния номер, където живея, а и досега не съм имал никакви проблеми с обслужване и ремонти.

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проблем при студен старт с бензинов двигател
« Отговор #7 -: Декември 02, 2020, 09:53:27 pm »
Ами не е нужно да съм разирач, или пък да си правя колата дори и в Северна Корея, а съм може би леко
потърпевш. Ако не не ги знам, или пък да не съм ги ползвал за нещо, едва ли бих дал коментар.
Тея на околовръстното не знам как са, но на бул, Европа Люлин не бих им дал и да ми напомпат резервната гума.
Ако, че ми е в мазето... За 2 часа и половина им отне за да ми сменят мека връзка на ауспуха.
Не двигател да сменят, мека връзка. То не беше заваряване, лепене, рязане и накрая я уплътниха със силикон...
Смъдря , докат не изгоря, а пък връзката изкара точно 3 месеца. Има ли смисъл да разказвам на какви бисери се налушах за
тези 2 часа и кусари, докато се мъчеха с мойта таратайка. А, и по сайтове яко обяви за части и като им се обадиш-
ами нямаме, можем да поръчаме. Ами ше ги заобикалям с 200 и ще ги разказвам какви са некадърници!!! write write write
Правят ми таратайката съседната врата до работата ми, един от главните механици на Мото-пфое, доработва след работа..
А, ако не мога да се доредя там, ходя в Колос. Ами не мога да кажа лоша дума.

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Проблем при студен старт с бензинов двигател
« Отговор #8 -: Декември 03, 2020, 12:06:53 pm »
Тия коли освен стъпков мотор друго нямат ли? :)
А каква е според теб причината?
От много работи може да е, пр. температурен датчик. Ама трябва диагностика, а не умуване по сайтовете.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 703
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем при студен старт с бензинов двигател
« Отговор #9 -: Декември 04, 2020, 10:07:01 am »
От много работи може да е, пр. температурен датчик. Ама трябва диагностика, а не умуване по сайтовете.
[/quote]
Този статус на "разбирач" сигурно е от нещо друго :))

Не съм сменил един стъпков мотор, че да знам, че диагонстика не го установява. Когато автомобилът е на газ най-честите симптоми, са точно с това описание. При някои автомобили стъпковият мотор е под въздушния филтър и лесно може да се провери дали има нагар по него и какъв е ходът му, да се почисти и да продължи да се използва.
« Последна редакция: Декември 04, 2020, 10:13:04 am от justalittlesign »

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Проблем при студен старт с бензинов двигател
« Отговор #10 -: Декември 04, 2020, 11:52:17 am »
Под диагностика какво разбираш- да гледаш грешките в компютъра ли? Това и дъщеря ми може да го направи на телефона...

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 703
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем при студен старт с бензинов двигател
« Отговор #11 -: Декември 05, 2020, 11:34:24 pm »
Под диагностика какво разбираш- да гледаш грешките в компютъра ли? Това и дъщеря ми може да го направи на телефона...
Ти обаче един смислен отговор не даде! Вземи си намери друго място за чат, вместо да спамиш на човека темата!