Автор Тема: Kia Ceed 2007 1.6 crdi проблем студен старт  (Прочетена 2468 пъти)

Bongo Pachanga

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Kia Ceed 2007 1.6 crdi проблем студен старт
« -: Декември 03, 2020, 08:34:23 pm »
Здравейте. От скоро съм собственик на Kia Ceed 2007 1.6 crdi 115hp. Като я паля сутринта първите 2-3 секунди двигателя работи неравномерно с леко притракване и след това се оправя. Тук може да се чуе: https://www.youtube.com/watch?v=28F0aPbzFi4 На някой случвало ли му се е и на какво може да се дължи това?


 
Kia Ceed 1.6crdi 115hp '07
ВАЗ 2101 62hp '74

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Kia Ceed 2007 1.6 crdi проблем студен старт
« Отговор #1 -: Декември 04, 2020, 01:28:27 pm »
Почни от най-простото: провери си подгревните свещи.

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Kia Ceed 2007 1.6 crdi проблем студен старт
« Отговор #2 -: Декември 05, 2020, 06:38:26 pm »
И при мен е така но само през лятото защото е топло и колата пали с ниски обороти и тогава двигателя ми работи неравномерно в първата няма и една минута. След като запали и започне да работи неравноимерно просто давам малко газ за няколко секунди и всичко се оправя. Зимата го няма този проблем, защото когато времето е студено колата пали с по високи обороти. Все ми се струва че има нещо запушено за да прави така. Мисля че може да се оправи проблема като се свали всмукателния колектор и се изчистят вихровите клапи от нагар, за да не пречи на постъпващият въздух. Един майстор ми спомена че може и да е от клапана на горивонагнетателната помпа. Ама общо взето трябва да се налучква на принципа проба грешка за да се отсрани проблема и не ми се занимава. До сега никаде не съм видял или прочел някои със сигурност да е посочил на какво се дължи това нещо с оборотите. Ако някои може да каже нещо по този въпрос  и аз ще съм му благодарен. Не знам само при диагностика да ли ще покаже че някоя подгревна свещ е заминала, защото на таблото на колата лампата за подгрева си ми изгасва както си му е реда.

Bongo Pachanga

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Kia Ceed 2007 1.6 crdi проблем студен старт
« Отговор #3 -: Януари 23, 2021, 12:13:33 pm »
Оказа се сериозен проблема. През гнездото на свеща на 3-ти цилиндър плюе масло. Реве ми се ;( Аман от измамници.
Kia Ceed 1.6crdi 115hp '07
ВАЗ 2101 62hp '74

gogogo79

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Kia Ceed 2007 1.6 crdi проблем студен старт
« Отговор #4 -: Януари 23, 2021, 10:24:38 pm »
Неприятно , наистина. От къде е купувана колата? От сервиза казаха ли цена на ремонта?

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Kia Ceed 2007 1.6 crdi проблем студен старт
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2021, 09:37:31 pm »
Оказа се сериозен проблема. През гнездото на свеща на 3-ти цилиндър плюе масло. Реве ми се ;( Аман от измамници.

Това че ти плюе масло не значи че е сериозен проблема. Просто ако е сменяна тази свещ не са е завили както трябва или не са почистили леглото на свеща и като са е завили не е оплатнила както трябва и зазтова от там пропуска.

Давам ти пример с моята кола, оказа се че трябва да сменя подгревните свещи, закарах е в сервиз да ми ги подменят, развиха се много лесно и аз спокоен че всичко мина добре и не се скъса нито една си заминах с уговорката че като сложат новите свещи да отида да си е взема. Отидох и си взех колата но на другата сутрин след като запалих първите няколко минути двигателя ми работеше някак по шумно, абе не беше както преди. Викам си аз че нещо си внушавам и че всичко е наред и си е карам така няколко дни като на студен двигател винаги в началото заработваше по шумно от преди. Всичкия тоя шум започна да ме притеснява, отварям капака и кво да видя от резбата на две от свещите излиза доволно кoмпресия от цилиндрите придружена от изгорели газове които се виждаха само ако осветиш с фенерче и както ти споменаваш излиза и масло. Та последва ходене при човек който се занимава с вадене на скъсани свещи, изчисти ми отворите където влизат свещите от нагар и най важното от всичката работа натегна свещите с динамометричен ключ колкото е описано за дадения модел свещ и всичко си доиде на мястото, колата отново стана тиха както преди.
« Последна редакция: Февруари 02, 2021, 09:48:01 pm от Negodnika »