Автор Тема: Крушки за фар лед  (Прочетена 3921 пъти)

mdavidov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Крушки за фар лед
« -: Ноември 30, 2020, 11:06:48 pm »
Здравейте
Искам да си сменя крушките на фаровете с нещо хубаво лед. Ако може дайте предложение за крушки за късите и дългите на Kia Sportage Sportage III 1.7 CRDI 16V (115 Hp)
Kia Sportage Sportage III 1.7 CRDI 16V (115 Hp)

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Крушки за фар лед
« Отговор #1 -: Декември 01, 2020, 11:38:35 am »
Не си губи времето нищо не става , не можеш да ги направиш във фокус и само блестиш на насрещните а ти нищо не виждаш. Евентуално на късите щото имаш лупи ако се получи нещо ама се съмнявам . Заради алуминиевия профил на които са поставени диодите за да се охлаждат ,самите диоди не се намират точно където е фокуса и от там нататък всичко е омазано . Затова оставят подвижни диодите за да намериш някакво фокусиране , да ама не пълна боза. Опитах се да сложа на дългите си диоди защото ме дразнеше разликата в цвета от късите  ( те са ксенон )  на тъмно но 5 метра от стената включих на дълги и с тебешир си начертах петното кое то си отпечатва на стената , беше около 30 см диаметър на фар . Сложиш диодни и петното стана 2 метра на фар ако изобщо може да се нарече петно , как ли не въртях лампата приближавах отдалечавах нищо няма фокус и това е . Сега стоят едни 100 лв в една хубава кутийка на рафта . Сложих ксенон за дълги той се фокусира на около 80-90% от стандартна лампа за този рефлектор и е без лупа ако имаше може и да се постигнеха 100%.

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Крушки за фар лед
« Отговор #2 -: Декември 01, 2020, 03:01:02 pm »
Здравей колега,

И мен ме интересува темата и попаднах на това:
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08DNZMC11?ref=ppx_pt2_dt_b_prod_image
Пише че в Германия са легални, макар и само за група изтествани автомобили за момента. Като гледам има в одобрените, такива и с рефлекторни фарове, така че очакването ми е да са напълно ок крушките.
Този модел е първият офциално разрешен или поне първия, за който аз съм чел. Единствено четох, че ако ще пътуваш към страни с ляво движение, трбява да си върнеш старите крушки.

mdavidov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Крушки за фар лед
« Отговор #3 -: Декември 01, 2020, 03:25:30 pm »
Ако може препоръчайте крушки като марка модел, нещо от което сте доволни . Също рака ако сте с ксенон , препоръчайте марка и модел
Kia Sportage Sportage III 1.7 CRDI 16V (115 Hp)

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Крушки за фар лед
« Отговор #4 -: Декември 16, 2020, 08:53:01 pm »
Здравей колега,

И мен ме интересува темата и попаднах на това:
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08DNZMC11?ref=ppx_pt2_dt_b_prod_image
Пише че в Германия са легални, макар и само за група изтествани автомобили за момента. Като гледам има в одобрените, такива и с рефлекторни фарове, така че очакването ми е да са напълно ок крушките.
Този модел е първият офциално разрешен или поне първия, за който аз съм чел. Единствено четох, че ако ще пътуваш към страни с ляво движение, трбява да си върнеш старите крушки.

Да не повтарям написаното
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,5303.msg47650/topicseen.html#new

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Крушки за фар лед
« Отговор #5 -: Декември 17, 2020, 11:52:43 am »
Видях ти темата но ако може изтегли колата на 4-5 метра от гаражната врата и пак направи снимка да видя петното.  Имат ли лупи късите ти светлини.

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Крушки за фар лед
« Отговор #6 -: Декември 18, 2020, 09:14:31 am »
Видях ти темата но ако може изтегли колата на 4-5 метра от гаражната врата и пак направи снимка да видя петното.  Имат ли лупи късите ти светлини.

Привет,

Прожекторни са късите(лупи). Тази снимка я правих когато валеше леко, като на улицата има и осветление(жълтата светлина)

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Крушки за фар лед
« Отговор #7 -: Декември 18, 2020, 01:16:54 pm »
Добре изгледа до толкова че на оградата се вижда отсечена линия от горе за да не заслепява но си мисля че всичко идва от лупите , без лупи ще е трагедия.

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Крушки за фар лед
« Отговор #8 -: Декември 18, 2020, 10:43:27 pm »
Добре изгледа до толкова че на оградата се вижда отсечена линия от горе за да не заслепява но си мисля че всичко идва от лупите , без лупи ще е трагедия.

Привет,

Гледам им рекламата и ми се струва, че на Поло-то са точно рефлектори:
https://youtu.be/rQkyLtKdsm8
а за него имат разрешение за Германия... https://www.osram.de/am/night-breaker-led/index.jsp
Със сигурност има разлика м/у прожектор и рефлектор, но не мога да кажа дали биха заслепявали на други рефлекторни фарове, различни от Поло.

Освен човек да пробва и ако не е ок, обратно на Амазон. Доста пъти съм връщал при тях и не съм имал ядове.
« Последна редакция: Декември 19, 2020, 02:27:22 pm от vess »

ZaX

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
  • Kia Sportage III 2.0 CRDI AWD
Re: Крушки за фар лед
« Отговор #9 -: Декември 24, 2020, 11:22:23 pm »
От две години съм със ксенон luxima и мога да ви кажа, че фаровете светят невероятно. Слагал съм няколко лед крушки, но много се разсейва светлината и не останах доволен.
http://luxima.bg/XENON-H7-PREMIUM.html
« Последна редакция: Декември 24, 2020, 11:24:08 pm от ZaX »

градско чедо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
  • KIA Sportage JE 2.0 CRDI 4WD
Re: Крушки за фар лед
« Отговор #10 -: Декември 30, 2020, 03:10:03 pm »
Здравейте, колеги. Освен Osram и Philips имат читави LED крушки. Нещата при led-а се промениха много през последните години. Дори китайски led-ве има, на които диодите са точно на мястото на реотаните при халогена и буквално са plug and play.  Осветеността им е минимално по-малка от на osram/philips при цена повече от 1/2 по-малко. С такива съм на Sportage 2 (рефлекторни фарове) вече точно два месеца. Като ги поставих отидох на реглаж на фаровете. Специалистът каза, че се регулират чудесно и отсичат точно както трябва. Много се учуди като видя, че са афтърмаркет led.

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Крушки за фар лед
« Отговор #11 -: Декември 30, 2020, 04:47:30 pm »
Здравейте, колеги. Освен Osram и Philips имат читави LED крушки. Нещата при led-а се промениха много през последните години. Дори китайски led-ве има, на които диодите са точно на мястото на реотаните при халогена и буквално са plug and play.  Осветеността им е минимално по-малка от на osram/philips при цена повече от 1/2 по-малко. С такива съм на Sportage 2 (рефлекторни фарове) вече точно два месеца. Като ги поставих отидох на реглаж на фаровете. Специалистът каза, че се регулират чудесно и отсичат точно както трябва. Много се учуди като видя, че са афтърмаркет led.
Привет,

Да, съгласен съм за по-евтините алтернативи. Даже по представените им данни светят и по-силно от Осрам и Фипипс. И двата производителя дават 1500 лумена светлина на крушка, а останалите дават дори и в пъти повече. Дали наистина е така, не мога да кажа, предполагам с подходяща техника може да се измери.

Аз се ориентирах към Осрам основно заради факта, че са изтествани в Германия и дори и за там са легални и покриват техническите стандарти. Няма друг модел, дори и на Филипс, който да е постигнал това. Едно за мое спокойствие, друго за пътуване в чужбина.


Поздрави

P.S. Пропуснах да сложа линк за адапторчетата. Чудесна работа вършат и без тях няма как поне на моя фар да се завият крушките:
https://www.ebay.co.uk/itm/2Pcs-H7-LED-Headlight-Bulb-Lamp-Holder-Adapter-Socket-Fit-For-Mitsubishi-Hyundai/264509179407?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
« Последна редакция: Декември 30, 2020, 05:17:54 pm от vess »