Автор Тема: Регулиране на клапани. Къде и как?  (Прочетена 3700 пъти)

Hzhristo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Регулиране на клапани. Къде и как?
« -: Януари 19, 2021, 09:57:52 pm »
Здравейте,
скоро се сдобих със Спортидж 2009г.,двигател 2,0i.
Има газ от както се помни :)
Четох че е добре поне на 100к да се регулират клапани.
От сервиза ми обясниха, че се пристъргват чашките и минимума е 600 лв., като след няколко престъргвания се сменят леглата и процедурата била 1500 лв.
Аз клапани само на жигула съм регулирал и нещо не мога да разбера какво ми говорят.
Отделно човекът ми обясни как за смяна на агренаж се сваля капака на двигателя, а на всякъде в другите сервизи твърдят, че не го правят. Патил от "майстори" в официален сервиз на Тойота.
Някой знае ли точно как се прави реглаж на тези двигатели и дали има някой доказал се майстор?
« Последна редакция: Януари 19, 2021, 10:14:27 pm от Hzhristo »

Hzhristo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Регулиране на клапани. Къде и как?
« Отговор #1 -: Януари 19, 2021, 10:12:17 pm »
иначе това намерих в нета, което обяснява някои неща
https://www.youtube.com/watch?v=kCwr55XTOok

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Регулиране на клапани. Къде и как?
« Отговор #2 -: Януари 19, 2021, 11:23:08 pm »
Точно тия, които не свалят капака, са пишман майстори. За да се смени ремъка както трябва, не става без сваляне на капак.

Hzhristo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Регулиране на клапани. Къде и как?
« Отговор #3 -: Януари 20, 2021, 07:01:53 am »
Точно тия, които не свалят капака, са пишман майстори. За да се смени ремъка както трябва, не става без сваляне на капак.
Възможно е,  скоро ще разбера.
Аз за сега само такива клипове намирам
https://youtu.be/5JnzptMePkM

Empacher

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • Kia Ceed 1.6 lpg combi '10
Re: Регулиране на клапани. Къде и как?
« Отговор #4 -: Януари 20, 2021, 09:27:26 pm »
Аз карам Сийд. Тази процедура преди време я бях правил в Йонита 94, сервиз в Горубляне. Те са оторизиран сервиз на Yellow такситата, запознати са с марката, предполагам ще ти свършат добра работа и ще си доволен. По спомен някъде около 250-300лв излезна процедурата, реглаж и смяна на пулове... Успех.
Ex: Kia Ceed 1.6 lpg combi ‘08
Ex: Audi A4 Avant 1.8T lpg ‘00
Ex: Nissan Primera P11-144 lpg sedan ‘99
Ex: VW Bora 2.5 petrol Avant ‘01
Ex: Nissan Primera P11 2.0 lpg hatchback ‘97
Ex: Mercury Sable petrol ‘97
Ex: Ford Contour petrol ‘99

Hzhristo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Регулиране на клапани. Къде и как?
« Отговор #5 -: Януари 20, 2021, 10:02:44 pm »
Аз карам Сийд. Тази процедура преди време я бях правил в Йонита 94, сервиз в Горубляне. Те са оторизиран сервиз на Yellow такситата, запознати са с марката, предполагам ще ти свършат добра работа и ще си доволен. По спомен някъде около 250-300лв излезна процедурата, реглаж и смяна на пулове... Успех.
Благодаря, даже са ми близо.
Аз ходих във Виликар за агренаж, там също бяха добре информирани и изглежда, че ше се справят.
Когато стигна до този момент,  ще пусна мнение.
« Последна редакция: Януари 21, 2021, 09:00:59 am от Hzhristo »

pavkataa

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • KIA Sportage 2010 2.0 140hp
Re: Регулиране на клапани. Къде и как?
« Отговор #6 -: Януари 21, 2021, 04:41:08 pm »
Здравейте, колеги! Да използвам темата за Пловдив също, ако някой знае сервиз при който е минал същата процедура ще съм благодарен. Имам чувството че това е тип ремонт за който се говори само но никой не го прави. Поне като тръгнем да търсми майстори става страшно ... А иначе от към симптоми съм чел че трябва да се чува тракане на студено ама те тея нашите двигатели са си шумни принципно та как да преценим кое тракане е лошо  :-X

Hzhristo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Регулиране на клапани. Къде и как?
« Отговор #7 -: Януари 22, 2021, 08:33:33 am »
Здравейте, колеги! Да използвам темата за Пловдив също, ако някой знае сервиз при който е минал същата процедура ще съм благодарен. Имам чувството че това е тип ремонт за който се говори само но никой не го прави. Поне като тръгнем да търсми майстори става страшно ... А иначе от към симптоми съм чел че трябва да се чува тракане на студено ама те тея нашите двигатели са си шумни принципно та как да преценим кое тракане е лошо  :-X
това което аз чакам да стане е, някаква неравномерна работа на двигателя.
Както и разреждането в колекторните тръби.
Човекът от KIA спомена, че при стойност 350 значи са започнали

Sportage2.0

  • Новак
  • *
  • Публикации: 31
Re: Регулиране на клапани. Къде и как?
« Отговор #8 -: Януари 27, 2021, 05:03:28 am »
Карам 2.0Л мотор, 2006г. Автомат. Когато купих колата, по километраж беше на малко над 90К. Попитах моя механик (той работи това +30г), кога трябва да регулирам клапани. Той ми отговори кратко и ясно: НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ГЛУПОСТИ! В момента съм на 175К и изобщо не мисля да вкарвам пари повече в колата. Колкото изкара, толкова. Пали и върви без проблеми.

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Регулиране на клапани. Къде и как?
« Отговор #9 -: Януари 27, 2021, 01:29:44 pm »
Сложи още 100К и може да отговаря на истината..

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Регулиране на клапани. Къде и как?
« Отговор #10 -: Януари 27, 2021, 02:26:33 pm »
Здравейте, колеги! Да използвам темата за Пловдив също, ако някой знае сервиз при който е минал същата процедура ще съм благодарен. Имам чувството че това е тип ремонт за който се говори само но никой не го прави. Поне като тръгнем да търсми майстори става страшно ... А иначе от към симптоми съм чел че трябва да се чува тракане на студено ама те тея нашите двигатели са си шумни принципно та как да преценим кое тракане е лошо  :-X
това което аз чакам да стане е, някаква неравномерна работа на двигателя.
Както и разреждането в колекторните тръби.
Човекът от KIA спомена, че при стойност 350 значи са започнали
Ако това 350 е mbar - налягането в смукателя на тихи обороти , не знам кой майстор ти го е казал това , но това е идеалната стойност на под налагане всичко друго нагоре или надолу е отклонение . От 300 до 400 мбара е в нормите на корекция на компа .