Автор Тема: Къде е сглобявана вашата KIA и има ли връзка с проблемите?  (Прочетена 2718 пъти)

Hzhristo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Оказа се, че KIA Спортидж е сглобяване в няколко завода по цял свят Украйна, Русия, Словакия и т.н.
От опит до сега знам, че често някой проблеми са свързан и с мястото на сглобяване.
Така че, ако искате може да направим някаква статистика.
Ето линк за разчитане на номера на работа
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Vehicle_identification_number
Моята се оказа асемблирана в Словакия.
За сега още нищо не се е обадило.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
В руските форуми има пълна информация за автомобилите. Например в kia-ceed.net мога да видя всичко за моя автомобил, дори и гаранционните ремонти, които ми направих по време на гаранцията

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
Моят Сийд 2008 е правен в Словакия за Швейцария. Или е поддържан добре от предишния собственик, или има нещо друго.... Защото виждам колеги със същия модел - фаровете са помътнели и има други следи от износване по каросерията и лака. Моите фарове са кристално чисти, нямат фолио доколкото мога да видя, боята е като от магазина. На 134 хиляди е,  мотора мърка, никакви проблеми по електрика, само масло и лагер-втулка съм сменил, когато ми я докараха. Вече минах 9 хил. км. и е време за смяна на масло - на същото ниво е, не го пипа.

pavkataa

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • KIA Sportage 2010 2.0 140hp
Моята е КИА Sportage 2010 2ра генерация е сглобявана в Словакия за Австрия. Освен малко ръжда и едно рециклиране на леко текнала рейка друго нямам за сега, но я карам от 6 месеца, така че тепърва ще си покаже.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
99,9  са сглобка в Словакия иначе ддс то оскъпява колата нито Украйна нито Русия са в ЕС . И моята е в Словакия 2010г 100000км единствения проблем е износване и превъртане на дясната полуоска . Това се оказа масово явление но е актуално за модели с 4х4 и автомат.