Автор Тема: Ремонт брава/централно Sportage 2 2005 113 к.с.  (Прочетена 1641 пъти)

sakaliiski

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте колеги! :) Наскоро баща ми си закупи Спортидж II 2.0 113 к.с. CRDi  2005 г.
Обаче покрай него се сдоби и с проблем в централното заключване :) Не е болка за умиране, но е дразнещо ... Оказа се, че има проблем в бравите на предните врати, а именно: Механично (с ключа) се отключват и заключват, но с бутона от дистанционното както и бутона който е на врата не се заключва/отключва. Диагнозата от човека, който провери е повреда и в двете брави. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо? Възможно ли е да бъдат ремонтирани бравите или трябват нови/2-ра употреба? Ако може да се ремонтира то къде? Ако е за нови брави, то от къде (освен Киа Моторс) биха могли да се вземат ? Съвместимост с друг модел ?
Благодаря предварително на всеки отзовал се :)
« Последна редакция: Януари 27, 2021, 03:52:02 pm от sakaliiski »
KIA Sportage II 2.0 2005 82Kw/113 к.с.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Ремонт брава/централно Sportage 2 2005 113 к.с.
« Отговор #1 -: Януари 28, 2021, 09:20:05 am »
Изобщо не съм убеден в това което са ти казали. Първо от бутона вътре трябва да се отключва винаги , една врата да има здрава трябва да се отключи , второ дистанционното най-вероятно не е синхронизирано или не работи . Ако при подаване но команда с ДУ мигват мигачи значи всичко е наред откъм обучение . Щом не се отключва от бутона на вратата които е вътре означава че нямаш основно захранване на машинките за всички врати или има прекъснат кабел в маншона на шофьорската врата и реално ти натискаш бутона но командата не стига до модула за централно . Мисля че имаш няколко различни дефекта .

sakaliiski

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Ремонт брава/централно Sportage 2 2005 113 к.с.
« Отговор #2 -: Януари 28, 2021, 08:11:54 pm »
Колега Plam_69, благодаря за информацията! Аз до някъде пиша и на изуст, защото симптоматиката ми беше изрецитирана по телефона от 60+ годишен човек, който не е много на "ти" с техниката :)
В следващите няколко дни, смятам да направя "Око да пипне, ръка да види" и ще пиша по-точно относно симптомите.  В този ред на мисли, някой може ли да ми препоръча сервиз в и около София в който може да бъде откарана колата, и да бъде дадено ново становище?
Предварително благодаря на всеки, който даде насоки :) :) :)
KIA Sportage II 2.0 2005 82Kw/113 к.с.

pan4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Ремонт брава/централно Sportage 2 2005 113 к.с.
« Отговор #3 -: Януари 29, 2021, 08:54:26 am »
Тази работа най-добре ще ти свърши човек който се занимава с аларми или автотенекеджия.На повечето обаче не им се занимава защото е пипкаво.Аз сменях дръжка наскоро.От автоморгата където я купих, предлагат и възможност за ремонт на дребни детайли.Срещу 20 лв я подмениха.Ако я купиш от такова място, питай дали могат да свършат работата при тях.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Ремонт брава/централно Sportage 2 2005 113 к.с.
« Отговор #4 -: Януари 29, 2021, 10:08:01 am »
Тази работа най-добре ще ти свърши човек който се занимава с аларми или автотенекеджия.На повечето обаче не им се занимава защото е пипкаво.Аз сменях дръжка наскоро.От автоморгата където я купих, предлагат и възможност за ремонт на дребни детайли.Срещу 20 лв я подмениха.Ако я купиш от такова място, питай дали могат да свършат работата при тях.
Ти сериозно ли ги пишеш тези неща, тенекеджията да оправи централното ,евентуално да види дали ключа излъчва , а бе несериозна работа . Побеляла ми е главата от такива пишман маистори дето не си гледа тенекиите а пипа на всякъде без да има познания по електроника .

pan4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Ремонт брава/централно Sportage 2 2005 113 к.с.
« Отговор #5 -: Януари 29, 2021, 11:35:28 am »
Имах впредвид смяна на брава или дръжка чисто механично.Ако става дума за електроника, е съвсем друго.Козата си иска пръч. ;D

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Ремонт брава/централно Sportage 2 2005 113 к.с.
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2021, 08:30:39 am »
Колега Plam_69, благодаря за информацията! Аз до някъде пиша и на изуст, защото симптоматиката ми беше изрецитирана по телефона от 60+ годишен човек, който не е много на "ти" с техниката :)
В следващите няколко дни, смятам да направя "Око да пипне, ръка да види" и ще пиша по-точно относно симптомите.  В този ред на мисли, някой може ли да ми препоръча сервиз в и около София в който може да бъде откарана колата, и да бъде дадено ново становище?
Предварително благодаря на всеки, който даде насоки :) :) :)
Ако все ощене сте решили проблема, позвънете на тел: в подписа ми, мога да помогна , просто нямам време за писане във форума и обяснения, всичко е оправимо!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/