Автор Тема: Соренто 2017 смяна задна чистачка  (Прочетена 2906 пъти)

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Соренто 2017 смяна задна чистачка
« -: Февруари 12, 2021, 04:18:59 pm »
Здравейте колеги,

Някой от вас сменял ли е задната чистачка на Соренто 3? Както пише в книжката трябва да се дръпне рамото на чистачката от стъклото и да се свали чистачката.
При мен обаче не иска да се отлепи чистачката на повече от 1-2 сантиметра. Страх ме е да напъвам повече, за да не повредя нещо. Има ли някакъв чалъм при смяната, знаете ли?

Благодаря предварително

Bat_Lubo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • KIA Sorento III 2.2 CRDI AWD - 2015
Re: Соренто 2017 смяна задна чистачка
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2021, 11:44:34 pm »
И при мен го имаше този проблем, но се оказа, че си е просто по-тегава. Напънах я малко повече и започна да се вдига нормално. Не съм я сменял за сега, но ме дразнеше много на автомивката като се опитвах да изчистя стъклото, защото не се задържаше в отворено положение за да може спокойно да си изчистя стъклото.

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Соренто 2017 смяна задна чистачка
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2021, 09:26:58 am »
И при мен го имаше този проблем, но се оказа, че си е просто по-тегава. Напънах я малко повече и започна да се вдига нормално. Не съм я сменял за сега, но ме дразнеше много на автомивката като се опитвах да изчистя стъклото, защото не се задържаше в отворено положение за да може спокойно да си изчистя стъклото.

Здравей колега,

Много благодаря за информациятата. Знаейки това и с малко повече сила, чистачката се отлепи и мога да я сменя.
Поздрави ;D