Автор Тема: Проблем с обороти CEED 1.4, 2010, моля Ви за помощ  (Прочетена 3200 пъти)

aleks84

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Здравейте.
Имам проблем с оборотите на Киа Сийд 1.4 2010
При пускане-вдигане на стъкла, аварийни,чистачки и тн. При пускане на парно на макс, включване на перката и дори при заключване и отключване на вратите оборотите падат доста и това ме дразни. Качвам и едно видео, кажете ми дали може да се оправи, защото в този момент на консумация в купето се тресе. Благодаря Ви много предварително, живи и здрави да сте всички. ( Извинявам се, че във видеото говоря  bye)
https://youtu.be/H0yPS9MnTw0

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
Re: Проблем с обороти CEED 1.4, 2010, моля Ви за помощ
« Отговор #1 -: Март 19, 2021, 09:17:36 am »
Вземи си за 20 лв. OBD скенер и виж графиката нa напрежението (V) на електрическата система при описаните от теб операции. To не трябва да пада под 12.4 V.
Почти съм сигурен, че причината е в алтернатора, който се натоварва и "запъва" мотора (нали са на един ремък).  Прегледай го,  вероятно четките са за смяна, или лагери. Нашите коли са много капризни по отношение на "тоците".  Същите ефекти би трябвало да ги виждаш и при въртене на волана на място.

aleks84

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Проблем с обороти CEED 1.4, 2010, моля Ви за помощ
« Отговор #2 -: Март 19, 2021, 12:26:03 pm »
Дааа, и при въртене на волана на място е същото, както и при пускане на чистачки, аварийни и тн падат съвсем леко, при заключване и рязко пускане на парното колата пропада и ги вдига пак. При по-голяма консумация се усеща претрисане на седалката, което много ме дразни. Благодаря! Жив и здрав и ако има още мнения, споделяйте :)

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
Re: Проблем с обороти CEED 1.4, 2010, моля Ви за помощ
« Отговор #3 -: Март 19, 2021, 05:28:39 pm »
А сигурен ли си, че акумулаторът ти е читав? Защото и той може да тегли много ток и да товари "динамото". Аз имах подобни проблеми на твоите, виж тази тема, обърни внимание на отговор #13 на колегата rockton.

http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,5593.0.html

« Последна редакция: Март 19, 2021, 05:35:04 pm от mobilis »

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Проблем с обороти CEED 1.4, 2010, моля Ви за помощ
« Отговор #4 -: Март 21, 2021, 10:09:25 am »
Привет,динамото си е наред,щом товари,значи че прави ток.Сега ако има лагери за смяна е въпрос на проверка.От 2009 г.имам сийд и съм забелязал че ако пусна фарове,халогени,парно ,подгреви и тръгна от пловдив до стара Загора,и загася колата ,има вероятност да не мога да запаля.Тоест при голяма консумация,динамото не смогва,което значи че акумулатора отнася товара.Та провери си акумулатора,дори скапан,сийда пали леко и не се усеща че батерията ти е почти умряла,трябва съвсем да остане без ток ,за да откаже.

Ако не е това,отиваш на дебитомер тпс и т.н

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


javor_k

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Проблем с обороти CEED 1.4, 2010, моля Ви за помощ
« Отговор #5 -: Март 23, 2021, 11:36:02 am »
Нашите коли са много капризни по отношение на "тоците".

Какво точно имаш предвид ? Алтернаторите се повреждат често или при пускане/спиране на консуматори се променят оборотите ?
Елантра XD 2003 г./1.6/G4ED-G/107 к.с. с газов инжекцион Романо Антонио

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
Re: Проблем с обороти CEED 1.4, 2010, моля Ви за помощ
« Отговор #6 -: Март 23, 2021, 06:29:53 pm »
Какво точно имаш предвид ? Алтернаторите се повреждат често или при пускане/спиране на консуматори се променят оборотите ?

Едва ли нашите алтернатори се повреждат по-често от тези на другите марки. Аз мисля, че корейците не са оставили достатъчно резерви в електрическата система. Ако "тоците" избягат малко от параметри независимо по каква причина - хлабав ремък, проблемен алтернатор или заминал акумулатор - светват грешки.  Аз при моята кола установих, че светва ESP и червената лампа на акумулатора при напрежение на системата 12.2 волта. Воланът е електрическа рейка (дърпа много ток), климатроник, къси светлини, електрически прозорци - това са все консуматори. При мен проблемът се оказа акумулатор - смених го, и напрежението скочи на 13.2V - независимо колко ел.консуматори са включени. Половин година мина, досега не ми е светнало нищо по таблото.
« Последна редакция: Март 23, 2021, 06:32:48 pm от mobilis »

aleks84

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Проблем с обороти CEED 1.4, 2010, моля Ви за помощ
« Отговор #7 -: Април 01, 2021, 02:55:49 pm »
Благодаря Ви, че отделяте от времето си. Пробвахме с друг акумулатор -същата работа, казват че всичко е ок, но в 2 кии пробвах, съвсем леко мени оборотите и не се усеща претрисане и пропадане, въпреки, че веднага ги стабилизира. Ако някой може да ми поногне и оправи това нещо, ще бъде превъзнаграден , защото много ме дразни да прави така тази кола. Благодаря Ви

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Проблем с обороти CEED 1.4, 2010, моля Ви за помощ
« Отговор #8 -: Април 01, 2021, 03:16:35 pm »
Някой читав майстор не е ли по-добре да я погледне на "живо"?

balabanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Проблем с обороти CEED 1.4, 2010, моля Ви за помощ
« Отговор #9 -: Април 01, 2021, 11:15:12 pm »
При мен беше същото, след като изчистиха дроселовата клапа се оправи този проблем.