Автор Тема: Андроид ауто на Киа Спортиж 4  (Прочетена 1769 пъти)

ravia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Андроид ауто на Киа Спортиж 4
« -: Март 30, 2021, 05:07:40 pm »
Здравейте. Обмислям покупка на нова Киа Спортиж, базово ниво LX, бензин. Интересувам се дали мултимедията подържа Android Auto? На следващото ниво EX, има включена навигация с 7 годишен ъпдейт на картите, но цената е доста по-висока.
Киа спортидж 2021
Киа сийд 2011

tankov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Андроид ауто на Киа Спортиж 4
« Отговор #1 -: Март 30, 2021, 06:28:16 pm »
Здравейте,
Моята е LX оборудване 2019г. (само дето е AWD и е с турбо мотора, но това едвали е от значение) и поддържа AndroidAuto. Ползвам го от самото начало и си работи добре. Връзва са дори и с кабел за 3 лв, но то това си зависи и от телефона. Основно ползвам GoogleMaps и Spotify, но и Waze и някои други навигации работят също. 
За фабрична навигация аз лично не виждам смисъл. Ъпдейтва се веднъж годишно(безплатно първите 7г. казват ...), но така или иначе нямаш много от realtime информацията, която ти дават онлайн приложенията.

ravia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Андроид ауто на Киа Спортиж 4
« Отговор #2 -: Март 30, 2021, 07:47:09 pm »
Благодаря. Фаровете добре ли светят, че с тези лупи съм се напатил с тях. Вярно е, че колата беше 7 г. И бяха вече матови, но... предполагам, че като е нова всичко ще си е ОК.
« Последна редакция: Март 30, 2021, 07:49:28 pm от ravia »
Киа спортидж 2021
Киа сийд 2011

flanker6100

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Андроид ауто на Киа Спортиж 4
« Отговор #3 -: Април 01, 2021, 12:47:25 pm »
Здравейте, моето мнение за фаровете е, че тези които са с халогена или ксенонова крушка светят доста слабо, а лед фаровете на фейслифт модела са доста по-добри. Аз дори смених мойте ксенонови фарове на Спортиджа с лед.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Андроид ауто на Киа Спортиж 4
« Отговор #4 -: Април 02, 2021, 03:16:52 pm »
Здравейте, моето мнение за фаровете е, че тези които са с халогена или ксенонова крушка светят доста слабо, а лед фаровете на фейслифт модела са доста по-добри. Аз дори смених мойте ксенонови фарове на Спортиджа с лед.
За мен това е пълна глупост , Диодните светят силно но не фокусират и пречат на насрещно движещите се.

flanker6100

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Андроид ауто на Киа Спортиж 4
« Отговор #5 -: Април 05, 2021, 11:51:47 am »
Хаха. Диодните са с лупи и фокусират много добре. Може би говориш за някакъв китайски боклук. Аз си взех оригинални фарове.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Андроид ауто на Киа Спортиж 4
« Отговор #6 -: Април 06, 2021, 02:03:33 pm »
Ако си взел оригинални фарове с на киа с лед е ок но този фар струва от порядъка на 1000лв и отгоре за брой . Смяната на ксенонова лампа с диодна не мисля че ще подобри потока светлина. Това че е с лупа е ок, може и да се получи нещо но не е сигурно ,лупата също има фокус.