Автор Тема: Sportage II Facelift 2.0i 141 - няколко въпроса - аудио и обслужване  (Прочетена 2041 пъти)

vessan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте! Нов съм във форума и от 2 дни собственик на KIA Sportage II Facelift, 2009 141 к.с., колата е с газ. Много ми харесва колата, но не съм запознат с марката, тъй като до скоро бях собственик на друга група. Въпросите са ми следните:
- ангренажен ремък смяна като ориентировъчна цена + масло, филтри и т.н.
- какво друго е препоръчително да се смени при пълно обслужване на кола нов внос от Италия, по километраж е на 180К, не вярвам да са такива, но колата много ми хареса и реших да не проверявам
- при преминаване през легнал полицай, отзад се чува едно скърцане. Идеи какво може да е?
- при скорост от над 80 км/ч се усеща една вибрация, може би до около 100 км/ч. Все още не съм имал възможност да пробвам по-голяма скорост. Какви са възможните причини?
- искам да заменя фабричните тон колони, защото са ми слабички, като искам да заменя и фабричното CD, с андроид мултимедия, вероятно китайска. Интересува ме някой дали знае размерът на колоните във вратите - предни, задни и пищялките отпред.

Ще се радвам са абсолютно всякакви съвети. Още не съм я вкарал в сервиз, защото искам да я покарам, да събера мнение по горните въпроси и като цяло впечатление как се държи колата, за да мога да кажа на майстора.

pavkataa

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • KIA Sportage 2010 2.0 140hp
Здравей, честито за избора :) Аз съм със същата от лятото, вече и навъртях 15к километра.

За първоначално обслужване аз смених: ремъци, ролки, водна помпа, антифриз, масло хидравлика, масло раздатка, масло диференциал, масло скоростна кутия, масло двигател, бензинов филтър, маслен филтър и филтър купе - по-спомен около 700-800лв всичко.

Скърцането го имах същото - тампони на задна стабилизираща щанга са. 20тина лева комплекта можеш и сам да си ги смениш с лесен достъп са на по два болта.

С вибрациите не съм се оправил все още имам на определени скорости и аз, тепърва ще ги изчиствам за сега карам така :D

Успех!

vessan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравей, честито за избора :) Аз съм със същата от лятото, вече и навъртях 15к километра.

За първоначално обслужване аз смених: ремъци, ролки, водна помпа, антифриз, масло хидравлика, масло раздатка, масло диференциал, масло скоростна кутия, масло двигател, бензинов филтър, маслен филтър и филтър купе - по-спомен около 700-800лв всичко.

Скърцането го имах същото - тампони на задна стабилизираща щанга са. 20тина лева комплекта можеш и сам да си ги смениш с лесен достъп са на по два болта.

С вибрациите не съм се оправил все още имам на определени скорости и аз, тепърва ще ги изчиствам за сега карам така :D

Успех!


Много благодаря за отговора!  ;D

Аз засега съм минал скромните 300 км  :)

А тези масла на диференциал и раздатка, предполагам са защото си 4х4? Тоест аз само предно и ще се размина с тях?

pavkataa

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • KIA Sportage 2010 2.0 140hp
Да 4х4 е моята, ако си на предно пропускаш диференциал и раздатка тъй като ги няма. Общо взето аз исках да сменя всякакви видове течности за да съм спокоен, единствено спирачната течност си стои старата :)

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
https://www.motorreviewer.com/engine.php?engine_id=63

"The G4GC is louder compared to previous Hyundai engines. The engine suffers from different vibrations and noises similar to diesel engines. That is the unique feature."
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT