Модели автомобили > Sportage

Монтаж на парктроник

(1/4) > >>

NikPop:
   Здравейте, колеги. Току-що се снабдих с Kia Sportage 2.0,141, бензин, 2009 г. Свикнал съм да паркирам с парктроник и трябва бързо да монтирам такъв на колата- само заден. Имам няколко въпроса:
   1. Може ли да се сложат датчиците, без да се сваля бронята? Тоест има ли начин да се прекара тел-водач от отвора за датчик на бронята в багажника? Черната пластмасова лайсна върху задната броня сваля ли се лесно, на щипки ли е?
   2. Някой знае ли къде в багажника е кабелът за светлините за задна скорост и какъв е на цвят? Или е по-лесно да се хване при светлините?
   Преди 10 години монтирах на предишната си кола безжичен китайски парктроник за 45 лв. и досега работи безотказно.

Pikanto:
Здравей колега!
Споменът ми не е съвсем пресен!Моят сам си го монтирах преди 5-6години.Помня,че го вързах за дясната задна светлина,като изкарах цялото тяло.В багажника около мрежичката съм поставил и управлението със зумера.За цвета на кабела ще се ориентираш когато свалиш тялото на стоповете,габаритите и задната/на две гайки се държи,май крилчати/.
Успех!

NikPop:
Благодаря за бързия отговор. В руски форум намерих отговор на въпроса ми- ,,Черната пластмасова лайсна върху задната броня сваля ли се лесно, на щипки ли е?'' Оказва се, че се сваля трудно и само при свалена броня. Жалко, надявах се оттам да прекарам кабелите на датчиците в багажника. Ще се помъча да намеря някой технологичен отвор на багажника към бронята, за да не я свалям, но в краен случай ще я сваля, защото парктроникът ми е необходим.

Pikanto:
Не се сещам за коя лайсна ми говориш!
Моята е 2010година фейслифт и не съм сигурен,че имам такава!

NikPop:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kia_Sportage#/media/File:2008_Kia_Sportage_XE_CRDi_2WD_Automatic_2.0_Rear.jpg
На този линк се вижда лайсната хоризонтално върху бронята, в лявата си част е надигната, вероятно повредена.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия