Автор Тема: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова  (Прочетена 25312 пъти)

DochevKiaXceed

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #30 -: Април 20, 2022, 01:47:03 pm »
Здравейте,
Жабката не е климатизирана, по-ниското ниво на оборудване е с 16 цолови джанти, би трябвало да може да се монтират гуми с по-висок профил, друг е въпроса, ако се сложат гуми с размер различен от предписания/различно съотношение/ дали няма да окаже влияние на тракшън контрола, ABS. Дюзите имат подгряване. Гумите при мен са 18 цола и нямат сензори, каквито съм виждал в предната ми кола. Имам сензор на компютъра да следи налягането, но според един вулканизатор, на когото може да се има доверие, ставало през ABS, а не чрез датчици поставени от вътрешната страна на джантата, каквито и няма. Когато сменям гума на таблото имам един бутон, който се задържа и се задава налягането, ако спаде би трябвало да сигнализира, досега не съм имал такъв случай.

CursedSoN

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #31 -: Април 20, 2022, 09:25:00 pm »
От 12.16.2021 съм с Ceed 1.5 турбо но ръчка на 5000кмразходът в града ми е 5.2литра/100км,2 ниво на обуруднване нямам забележки за сега доста пъргава колица макар че не съм я натискал сериозно но загатва ,че може да се закача.Масло не го бара грам вдигна щеката до горе както трябва да си е .Само едно не ми допада много и това е пияно лакът в интериора иначе другото е 6.

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #32 -: Април 21, 2022, 06:43:32 am »
Здравей, когато купувах Хсеед-а през 2019, исках второто ниво, но със 16ц. джанти (второто ниво върви с 18ц.). Казаха ми, че не може заради спирачните апарати - за 18ц. били по големи(може да са ме метнали). Поръчах си първото ниво. За датчиците - първото ниво със сигурност нямат сензор вътре в гумата, а се следи оборота на колелото през (може би)abs-a. За по-високите нива съм останал с впечатление, че са със сензори в гумата. От 2021, с "малкия" фейслифт, може да са различни нещата.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #33 -: Април 22, 2022, 07:48:31 pm »
И аз поръчах второ ниво, което е с 18", но тестдрайвът ми беше с 16-цолов сийд. Имам лошо предчувствие, че с 18-ките ще вози като каруца. Не съм очарован от возията на голф и сеат със 17", вероятно кията ще е по-зле?

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #34 -: Април 23, 2022, 12:34:53 pm »
Ако търсиш ''возия'', то на теб не ти трябва кола в този клас, а лимузина ;)

Сега сериозно ...... когато сменях колата тествах Xceed 1.4 T-GDI (най-високото ниво на оборудване и 18''ки) и поне според мен вози идея ''по-меко'' от моя ProCeed 1.6 T-GDI (също с 18'').
Така, че не се притеснявай, а и винаги можеш да минеш на 16ки, както се казва :)

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #35 -: Април 23, 2022, 08:24:23 pm »
На скоро се сдобих с KIA Proceed 1.5T-GDI GT-LINE с 18-ки. Предишната ми беше KIA GT пак с 18-ки. Междуосието има голямо значение. GT-то имаше много твърдо окачване , усещах всяка неравност на пътя. Сега със същият размер усещането е за за доста по-мека возия.

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #36 -: Април 23, 2022, 09:11:05 pm »
Ако търсиш ''возия'', то на теб не ти трябва кола в този клас, а лимузина ;)

Сега сериозно ...... когато сменях колата тествах Xceed 1.4 T-GDI (най-високото ниво на оборудване и 18''ки) и поне според мен вози идея ''по-меко'' от моя ProCeed 1.6 T-GDI (също с 18'').
Така, че не се притеснявай, а и винаги можеш да минеш на 16ки, както се казва :)

Напълно нормално да е така - Хсеед- а е с други тампони на предното окачване, за по-комфортна возия, просеед-а е с най-спортно настроено окачване от сеед семейството.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

mitko85

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #37 -: Юни 09, 2022, 03:54:27 pm »
Здравейте,

на някой да му е дошла колата в последните 1-2 месеца  %) и колко време чака за доставката. Питам защото от поръчката на моята вече минаха 2 месеца и нямам информация да се случи скоро.

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #38 -: Юни 09, 2022, 08:10:12 pm »
Много зле са нещата. Особено за по-високите нива на оборудване и роботизираните 7АТ. Има и даунгрейд във функционалността. Поръчах преди 3 месеца, никакво инфо. Пълен мрак.

Pexata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #39 -: Септември 02, 2022, 03:13:29 am »
Здравейте отново. Колата дойде и отивам да я регистрирам  8-)
Без да изпадам в конкретика, доставката мина през следните моменти:
I. Към края на февруари поръчах базовото ниво с допълнително - 7DCT и цвят Lunar silver;
II. Към средата на юни дилъра ми се обади, че такава пътува за България, но е в червен цвят (отказах);
III. (1) Към началото на август дилъра ми се обади, че в Словакия се появила рама с моите характеристики (излезе ли рамата, останалото се монтира за 1-2 дена), но е в син цвят (веднага приех без да се замислям),
(2) към среда на август ми каза, че колата е готова, но чака транспорт за България (за София естествено),
(3) към края на август беше в София, но там се забави една седмица
(4) На 01.09.2022г. я видях  yahoo
Та общо взето 02м-06м-08месец и те така 6 месеца. Най-вероятно 2022г. ще си остане в историята като годината на "доставките" за всички ни  write

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #40 -: Септември 02, 2022, 05:30:40 pm »
Всъшност, не! Аз поръчах в началото на месец март, а в края на месец юни ме извикаха, за да ми върнат капарото. Оказа се, че само на дилърите в София е можело да се разчита, за което не знаех и останах без Xceed. Скоро ще видим как се справят и португалците. Дано имам късмет този път.  %)

mitko85

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #41 -: Септември 20, 2022, 01:57:58 pm »
Здравейте отново. Колата дойде и отивам да я регистрирам  8-)
Без да изпадам в конкретика, доставката мина през следните моменти:
I. Към края на февруари поръчах базовото ниво с допълнително - 7DCT и цвят Lunar silver;
II. Към средата на юни дилъра ми се обади, че такава пътува за България, но е в червен цвят (отказах);
III. (1) Към началото на август дилъра ми се обади, че в Словакия се появила рама с моите характеристики (излезе ли рамата, останалото се монтира за 1-2 дена), но е в син цвят (веднага приех без да се замислям),
(2) към среда на август ми каза, че колата е готова, но чака транспорт за България (за София естествено),
(3) към края на август беше в София, но там се забави една седмица
(4) На 01.09.2022г. я видях  yahoo
Та общо взето 02м-06м-08месец и те така 6 месеца. Най-вероятно 2022г. ще си остане в историята като годината на "доставките" за всички ни  write

Това което споделяш е изключително непрофесионално от страна на КИА. Реално при всяка изработена кола (без значение от цвета) щом отговаря на двигателя и скоростната кутия, търговеца ти я предлага да я вземеш, без значение че очевидно неотговаря на твоята поръчка. А тази кола за да бъде произведена е поръчана и заявена за производство и някой човек я чака в точно тази комбиниация от цвят, ниво на оборудване и скоростна кутия. Това поражда съмнения за злоупотреби и шуробаджанащина.


Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #42 -: Септември 20, 2022, 10:31:55 pm »
....................
Това което споделяш е изключително непрофесионално от страна на КИА. Реално при всяка изработена кола (без значение от цвета) щом отговаря на двигателя и скоростната кутия, търговеца ти я предлага да я вземеш, без значение че очевидно неотговаря на твоята поръчка. А тази кола за да бъде произведена е поръчана и заявена за производство и някой човек я чака в точно тази комбиниация от цвят, ниво на оборудване и скоростна кутия. Това поражда съмнения за злоупотреби и шуробаджанащина.
Съмненията за шуробаджанащината са оправдани. Хаосът с поръчките от България беше пълен. Заводът обслужваше с приоритет страните в Западна европа, където цените на сийдовете са по-високи. Оставям настрана даунгрейда на някои електронни компоненти и функционалност при фейслифта на хсийд, защото същите прийоми прилагат и при другите марки. Моят хубавец почват да го сглобяват в Португалия в понеделник и вече ме информираха за "леки" несъответствия с договореното. Да видим какво ще се случи...
« Последна редакция: Септември 20, 2022, 10:34:49 pm от Telefunken »

ninchev13

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #43 -: Септември 20, 2022, 11:34:51 pm »
Не знам как е по източна европа,но западна европа се вижда доста голям спад на автовози. Преди във франция испания германия се виждаха по 2 автовоза един след друг. А сега я видиш един я не. И в един магазин за коли ми казаха. Че изпълняват поръчки от миналата година. А за камиони да не говорим. Нови камиони няма. Чака се с по 1-2 години ако реши да си купи.
Kia cee'd sw 1.6 crdi 90 cv. 2012 година.

Pexata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #44 -: Септември 22, 2022, 06:27:36 am »
....................
Това което споделяш е изключително непрофесионално от страна на КИА. Реално при всяка изработена кола (без значение от цвета) щом отговаря на двигателя и скоростната кутия, търговеца ти я предлага да я вземеш, без значение че очевидно неотговаря на твоята поръчка. А тази кола за да бъде произведена е поръчана и заявена за производство и някой човек я чака в точно тази комбиниация от цвят, ниво на оборудване и скоростна кутия. Това поражда съмнения за злоупотреби и шуробаджанащина.
Съмненията за шуробаджанащината са оправдани. Хаосът с поръчките от България беше пълен. Заводът обслужваше с приоритет страните в Западна европа, където цените на сийдовете са по-високи. Оставям настрана даунгрейда на някои електронни компоненти и функционалност при фейслифта на хсийд, защото същите прийоми прилагат и при другите марки. Моят хубавец почват да го сглобяват в Португалия в понеделник и вече ме информираха за "леки" несъответствия с договореното. Да видим какво ще се случи...
Не съм съгласен! Оборудванията на различните нива за всяка държава са различни (comfort buisnesslineM ... са все базисни нива на оборудване)! КМБ прави крупна поръчка за България и когато дойде ред за нашия тип оборудване, завода започва да работи само за нас! От тук идва и разликата при чакането (някои чакаме да се изтъркалят 2-3 други държави, други уцелват точния момент когато е ред на България и колите им идват за 1 месец). По отношение на цветовете е ясно - завода си решава дали от дадена "боя" си заслужава да се занимава или просто да пусне отговор "За тази разцветка завода ще добави тези 8 возила при следващия транш". Освен това доста хора се отказват от "дългото" чакане.
P.S. Като цяло КИА-Словакия се справя доста по-добре от конкуренцията по отношение на доставките и който е готов на леки компромиси като мен, ще си кара новата количка докато кандидатите за другите марки има да си чакат по 6 месеца и горница.