Автор Тема: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова  (Прочетена 25010 пъти)

bkamenov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #15 -: Ноември 13, 2021, 12:48:41 am »
Здравейте на всички,

От известно време се каня да си взема нов автомобил, като се бях спрял на Шкода, но се разубедих предвид факта, че сроковете за доставка за от 7 до 9 месеца и нямат никакви наличности.
Сега съм се спрял на налична Киа Сийд ГТ-лайн, хечбек, 1.5т 160 коня, бензин, автомат.
Другата седмица ще ходя за тест драйв, но ми се искаше да чуя и отзив от някой, който не е търговско лице.
Знам, че двигателя е сравнително нов и няма много наблюдения, но все пак предполагам, че вече ще има хора с мнение по изпълнението.
Въпроса е как се държи като разход, динамика, дали не е твърде ниска, как ви се струва цялостното изпълнение и имали ли сте проблеми до тук.

dondomates

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #16 -: Ноември 13, 2021, 10:50:38 pm »
Привет на всички и от мен!

След доста умуване, гледане на всякакви ревюта и дозина направени тест карания на марките, на които се бях спрял, накрая се спрях на Ceed SW 1.5 DCT.

Да споделя и аз моите впечетления:

- Практичност. Доста практичен автомобил, с достатъчно голям и добре организиран багажник. Харесва ми, че има опцията да се прибере задната щора под корите без да се разхожда насам натам, защото си е предвидено място за нея. Има резервна гума, въпреки че има и буфер, но той е монтиран отстрани. Понеже тествах Ceed Hatch, търговецът ми каза, че на комбитата разделението на седалките е 40/20/40, което за мен е перфектно, но в офертата ми пише, че е 60/40. Ще видим как ще е, защото от ревютата съм гледал и двете изпълнения. Отзад има достатъчно място, може и повече, но тогава отиваме в горен сегмент. Не ми опират краката в предната седалка - 182 см съм висок. Не ми хареса, че няма достатъчно място под предните седалки за краката да влязат по-навътре, но не е болка за умиране, а и аз отзад нямам работа :)

- Удобство и ергономичност. Седалките за мен са средна работа. Това е субективно усещане и зависи от доста неща, но определено има по-удобни. Не знам също дали има разлика между различните нива на оборудване. Климатикът си е аналогов, което за мен е огромен плюс и нещо, което търсех. Бутоните на волана не са тъч и са идеални. Има си кранче (врътка :) за музиката.

- Технологии. Високото ниво на оборудване има всичко необходимо. Тук зависи какво търси човек.

- Двигател и скоростна. Допадна ми доста двигателчето. За мен е достатъчно за това купе. Тих е, като го настъпиш звука ме кефи доста. За час и половина каране и горе долу 50 км ми даде 8 по борд - малко магистрала, малко околовръстно, малко градско. Скоростната сменя мазно, харесва ми. Има си малка турбо дупка, но е поносимо и се свиква. Спортния режим се усеща добре. Двигателя е сравнително нов и няма дълготрайни отзиви за него за момента.

- Сглобка и окачване. Сглобката доста ме изненада - имах си един участък, където минавах с всеки тестов автомобил и този най-малко се разтрака. Окачването за мен е средна работа - нито много твърдо, нито много меко.

- Минуси. Няма акустични стъкла, има шум от гумите (17 летни), няма преден парктроник. Като цяло не мога да се сетя за още :)

Общо взето много добър автомобил. Има 7 години гаранция. Върви си достатъчно и има добър разход. Дизайна и екстрите най-много ми допадат за цената си, както и качеството. Като добавим, че и не се чака 9 месеца да се роди - за мен няма по-добра оферта :)

Loly1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #17 -: Ноември 21, 2021, 09:31:37 am »
Здравейте,

В момента гледам KIA Ceed 1.5T 7AT бензинка, и VW Golf MK8 1.5 TSI 7AT... Имам голямо колебание между двете, и моля за помощ и съвет.

И двете коли са комби, и това което ме интересува най-много е надеждността на машините -

* Вярно ли е че автомата на КИА-та е 6 степени а не 7 както е при Голфа? От това което ми казаха излиза че автоматите са им индетични - механизирани с двоен съединител т.е DSG.
* За 1.5 TSI evo имам отлични мнения като надеждност но при КИА разбирам че и те ги правят същите напрактика двигатели, но от 2018 реално..
* Каква е цената на поддръжката при КИА, уж трябва да е с доста по евтини части и по-добър официален сервиз - това до колко е вярно?

При мен -
Водещото е надеждността, и /относително/ евтината поддръжка.
Карам 60% на дълги р-ния и относително тихото купe бих го оценил високо...

Благодаря предварително,
Стоян
« Последна редакция: Ноември 22, 2021, 09:42:58 am от Loly1 »

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #18 -: Ноември 21, 2021, 11:39:07 am »
Здравей колега, зависи от парите... Ако Голфа е до две, две и нещо х. лв. по-скъп, при идентично оборудване, аз бих взел голфа. Ако разликата е по-голяма, бих взел сийда... но зависи къде е твоя бюджет. Не пропускай, че сийда си има всички "старомодни" копчета, а голфа май огромна част от функциите се управляват през тъчскрийн. Мен това би ме побъркало. Иначе по ревютата на хечбеците, преди фейслифта на сийд, киата доста дишаше да във врата на фаувето. Успех.

И двете кутии са 7 степенни, фауве са като цяло по-скъпата марка с по-скъпо обслужване.
« Последна редакция: Ноември 21, 2021, 01:22:34 pm от mancho »
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

KKK

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #19 -: Ноември 22, 2021, 01:35:00 pm »
Здравейте!
Преди месец капарирах едно комби 1.5АТ. Тогава от представителството казаха, че след средата на ноември трябва да е в България. Миналата седмица звънях и ми отговориха, че поръчката на автомобила, който съм капарирал, е направена септември, но повече от месец нямало производство на бройки с автоматична трансмисия. Уж от миналата седмица "започнали", та ще видим дали няма да пристигне след средата на февруари евентуално.😂😂😂

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #20 -: Ноември 22, 2021, 07:53:42 pm »
Здравейте,

В момента гледам KIA Ceed 1.5T 7AT бензинка, и VW Golf MK8 1.5 TSI 7AT... Имам голямо колебание между двете, и моля за помощ и съвет.

И двете коли са комби, и това което ме интересува най-много е надеждността на машините -

* Вярно ли е че автомата на КИА-та е 6 степени а не 7 както е при Голфа? От това което ми казаха излиза че автоматите са им индетични - механизирани с двоен съединител т.е DSG.
* За 1.5 TSI evo имам отлични мнения като надеждност но при КИА разбирам че и те ги правят същите напрактика двигатели, но от 2018 реално..
* Каква е цената на поддръжката при КИА, уж трябва да е с доста по евтини части и по-добър официален сервиз - това до колко е вярно?

При мен -
Водещото е надеждността, и /относително/ евтината поддръжка.
Карам 60% на дълги р-ния и относително тихото купe бих го оценил високо...

Благодаря предварително,
Стоян

Привет, Стояне!
Надеждността при Кия не е проблем и не напразно това е единственият производител, който дава 7 години пълна гаранция. Последните 15 години предпочитам ''корейки'' точно заради надеждността, защото ремонтите при нас са ''солени'' (меко казано)  ;D

DCT при Кия означава ''Dual Clutch Transmission'' и в мрежата има много информация за принципа на работа.

Аз имам Proceed 1.6GT 7АТ с такава кутия и мога да ти кажа, че благодарение на нея си промених мнението за ''автоматиците'' - много плавна и гладка работа. Може да не е толкова ''бърза'' като DSG на VW групата, но пък е много надеждна (някъде ми се мерна 250к км преди каквото и да било сервизиране   krivogled ).

1.6 са с twin-scroll турбина и тук идва удоволствието от карането на кола с такъв двигател - няма турбо-дупка, защото от 1500 об/мин имаш максимален въртящ момент  ;D

1.5 е по-нов двигател, но мисля, че е просто "downsizing" версия, за да се покрият новите еко-норми.

Относно Голф-а съм чувал да се стой надалеч от 1.4TSI двигателите и предполагам с 1.5 са оправили нещата. Дразнещото при ''немкините'' е, че купуваш колата като базовица и после започваш да слагаш пакети с екстри и ..... цената може да скочи доста.

При Кия разликата между най-ниската версия и най-добре оборудваната не е толкова голяма, защото колата в повечето случаи си идва с всичко необходимо и като базова.

Успех!

Kire

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #21 -: Декември 07, 2021, 01:26:47 pm »
Здравейте,
Вече втора година карам хечбек 1.4 със 140 к.с. автоматик. Преди това две години търкалях предишния модел с двигател 1.6, 130 к.с. с ръчка. Първо - оказа се, че автоматикът харчи по-малко от ръчката, с литър по-малко на извънградско и с около 2 л. по-малко в града. И двете са с второто ниво на оборудване. 1.4 е по-тиха, по-бърза, няма проблем с ускорението, включително и по баирите, не се накланя странично като предишната в завоите, може да се кара със 150-160 по магистралата, седалките са доста по-удобни, а накрая - автоматикът си е истинско удоволствие в задръстванията в София.
Не ми харесва: отражението на таблото в огледалото при слънце, пречи на видимостта; автоматичният режим на чистачките - редовно трябва да бутам лостчето, защото не се включват, когато аз искам :); просветът - на "легналите полицаи" досега не съм имал проблем, но при коловози през зимата и при по-изровени пътища задължително драска отдолу.
Вече се заглеждам и аз в новия модел с двигател 1.5, 160 к.с. Доста по-пъргав е и харчи по-малко от 1.4. Напоследък изгледах и няколко ревюта на новия Sportage Hybrid 230 к.с. Твърдят, че по време на тестовете разходът е в границите на 4.5 - 4.8 л/100 км. Та сега се колебая към коя кола да се насоча, към Сийда с 1.5т или към Спортиджа хибрид.

speeder88

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #22 -: Декември 10, 2021, 10:26:59 pm »
Турбо бенДзините лапат по-малко от атмосферните! Карах 2-ка атмосферен 136 коня, който лапаше 13/100, минах на 1,6 турбо 163 коня, който за 70к км даде среден разход 9,3/100! Сега с GT-то за 16к км съм на 8,9!

Хибридите определно са пи-икономични! Преди Proceed-a бях загледал Corolla и там гледах разходи пт порядъка на 4/100! CVT-то и по-високата цена обаче ме отказа!

jik666

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #23 -: Февруари 04, 2022, 10:51:09 am »
Здравейте!
Преди месец капарирах едно комби 1.5АТ. Тогава от представителството казаха, че след средата на ноември трябва да е в България. Миналата седмица звънях и ми отговориха, че поръчката на автомобила, който съм капарирал, е направена септември, но повече от месец нямало производство на бройки с автоматична трансмисия. Уж от миналата седмица "започнали", та ще видим дали няма да пристигне след средата на февруари евентуално.😂😂😂

Здравей, какво стана с колата, дойде ли или още я чакаш?

KKK

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #24 -: Февруари 17, 2022, 01:27:09 pm »
Взех я на 5.01.22. Вече 1500км навъртях. Засега съм много доволен.

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #25 -: Февруари 17, 2022, 08:24:02 pm »
За всеки пазар конфигурират различни неща и кръщават нивата различно. Например в Англия за XCEED, стандартния цвят е кафяв металик, а белият се плаща, и калобраните струват 100-на паунда, а в България са част от стандартното оборудване.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

Pexata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #26 -: Март 21, 2022, 11:42:09 pm »
Здравейте, нов съм във форума, а поводът е, че чакам доставка на KIA CEED SPORTSWAGON 1.5 t-gdi 7DCT (facelift-a) comfort. Предполагам, че ще си почакам още 1-2 месеца (капарирах я на 15.02.2022г.). Към момента все още се "побърквам" от клипчета и изчитане на наличните "официални" представяния из интернет пространството. Ако не е много нахално, ще съм благодарен ако собствениците на тази линия на KIA споделят наблюденията си. Благодаря предварително.

mitko85

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #27 -: Април 16, 2022, 10:08:51 am »
Взех я на 5.01.22. Вече 1500км навъртях. Засега съм много доволен.

Колега, сподели впечатления от автомобила - разход, колко километра можеш да изминеш с пълен резервоар, как е динамиката на автомобила в града и на магистрала.
« Последна редакция: Април 24, 2022, 04:27:41 pm от mitko85 »

DochevKiaXceed

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #28 -: Април 20, 2022, 11:47:50 am »
Здравейте,
Аз имам Kia Xceed 1.5, средното ниво на оборудване от 09.2021, засега съм изминал около 9 500км. Колата е добра, това което в началото ми правеше впечатление е, че воланът е доста "лек", но свикнах и сега ми харесва. Единствениятнедостатък според мен е лошата  видимост отзад, но камерата е доста добра и компенсира. С едно зареждане може да се изминат около 650 км., което също ми правеше впечатление, предвид че предната ми кола беше дизел и минавах с един резервоар над 1000км. Средният разходът по компютър е 6.7 литра. Когато се кара много икономично, примерно със 110 км./ч на магистрала пада на 5.2-5.3, но ако се поддържа 140 км/ч значително се увеличава, отива над 7 л/100км. Маслото при получаване на колата беше малко над половината на деленето на щеката, в момента падна малко под половината, т.е. вероятно е изгорила 100-200гр, но мисля, че за турбо двигателите това е нормално. Режимът спорт променя значително поведението, държи много високи обороти и връща понякога и три предавки. Това си позволих да го пробвам чак след 6-7000км, преди това не вдигах както е по ръководство повече от 3 000 оборота, особено първите 3 000км., въпреки че го дават да се щади през първите 1000км.

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #29 -: Април 20, 2022, 12:59:38 pm »
DochevKiaXceed,
Разходът Ви е същия, като на VW голф и сеат с 1,5 литровите бензинови мотори и по-нисък от този на VW т-крос, т-рок, италианските фиат 500L и джип, с всичките им видове бензинови двигатели. Лично проверено, при зареждане до пълен резервоар. Няма драма.
Искам да попитам 3 неща, за които не намирам информация:
- има ли въздуховод от климатика до жабката, за да я охлажда?
- има ли подгряване на дюзите за стъкломиячното, както беше описано в старите спецификации от 2020 година?
- Може ли да се монтират 16 цолови джанти на предните колела (позволява ли го спирачния апарат), за да могат да се монтират зимни гуми с висок профил? В сервиза питах, не знаят? В алиекспрес продават сензори за налягането на гумите на 465MHz, които ставали за кия?
Благодаря!