Автор Тема: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова  (Прочетена 25029 пъти)

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #45 -: Септември 23, 2022, 11:23:21 pm »

Съмненията за шуробаджанащината са оправдани. Хаосът с поръчките от България беше пълен. Заводът обслужваше с приоритет страните в Западна европа, където цените на сийдовете са по-високи. Оставям настрана даунгрейда на някои електронни компоненти и функционалност при фейслифта на хсийд, защото същите прийоми прилагат и при другите марки. Моят хубавец почват да го сглобяват в Португалия в понеделник и вече ме информираха за "леки" несъответствия с договореното. Да видим какво ще се случи...
Не съм съгласен! Оборудванията на различните нива за всяка държава са различни (comfort buisnesslineM ... са все базисни нива на оборудване)! КМБ прави крупна поръчка за България и когато дойде ред за нашия тип оборудване, завода започва да работи само за нас! От тук идва и разликата при чакането (някои чакаме да се изтъркалят 2-3 други държави, други уцелват точния момент когато е ред на България и колите им идват за 1 месец). По отношение на цветовете е ясно - завода си решава дали от дадена "боя" си заслужава да се занимава или просто да пусне отговор "За тази разцветка завода ще добави тези 8 возила при следващия транш". Освен това доста хора се отказват от "дългото" чакане.
P.S. Като цяло КИА-Словакия се справя доста по-добре от конкуренцията по отношение на доставките и който е готов на леки компромиси като мен, ще си кара новата количка докато кандидатите за другите марки има да си чакат по 6 месеца и горница.
Не съм сигурен, че коментираме една и съща тема. Аз споделих само факти, с които се сблъсках и които лично проверих. Първо ме излъгаха с това, че поради недостиг на чипове, колите с по-високи нива на оборудване се бавели повече. В същото време, в Западна Европа и Великобритания шестмесечните срокове за доставка на сийдовете се спазваше. А аз не бях единствения, на когото върнаха капарото през юни. Втората лъжа на дилъра беше, че вината за това била във фейслифта. Впечатленията ти за работата на завода в Жилина към настоящия момент са съвсем погрешни и нямат нищо общо с реалността. А лявата ръка в КМБ не знае какво прави дясната. Също проверено лично и документирано. Ако те интересува как трябва да работи един приличен европейски автомобилен завод, поинтересувай се от този в Quinta do Anjo, Португалия. Всеки дилър и бъдещ собственик следи онлайн процеса от поръчката до експорта. В Словакия са станали индианци от 2 години насам. Качеството на материалите им и на труда ще коментирам след 4 седмици, за да не съм голословен.

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #46 -: Септември 23, 2022, 11:44:34 pm »
Колега Telefunken,  може и да си прав... само не забравяй, че Португалия е "западна" страна... ние тук сме трета глуха в маргиналните покрайнини на Европа ... след Северна Африка и Близкия/Среден Изток... за наше всеобщо съжаление...
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #47 -: Септември 24, 2022, 09:39:41 am »
Манчо, проблемът в случая не е страната ни, а дискриминационната политика и лоши търговски практики на завода в Жилина. На второ място стои организацията и вътрешна комуникация в КМБ. Недопустимо е провинциален дилър да прекрати повече от 10 договора за поръчка на нови автомобили, а софийските му колеги да не знаят! Недопустимо е провинциален дилър да се жалва, че заводът бил проблем и нямало нищо налично, а софийския му колега да ми намери почти същия Хсийд само за 3 (ТРИ!) работни дни. Такива бяха фактите през юни. По-лошото за новите Хсийд следва, имайки пред вид какво се случи след това. Единствената опция като качества, функционалност и конкурентна цена за информирания потребител, имащ нужда от нов автомобил, към момента остава само Sportage.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #48 -: Септември 25, 2022, 08:46:05 am »
Манчо, проблемът в случая не е страната ни, а дискриминационната политика и лоши търговски практики на завода в Жилина. На второ място стои организацията и вътрешна комуникация в КМБ. Недопустимо е провинциален дилър да прекрати повече от 10 договора за поръчка на нови автомобили, а софийските му колеги да не знаят! Недопустимо е провинциален дилър да се жалва, че заводът бил проблем и нямало нищо налично, а софийския му колега да ми намери почти същия Хсийд само за 3 (ТРИ!) работни дни. Такива бяха фактите през юни. По-лошото за новите Хсийд следва, имайки пред вид какво се случи след това. Единствената опция като качества, функционалност и конкурентна цена за информирания потребител, имащ нужда от нов автомобил, към момента остава само Sportage.
маа погледнете в чуждестранните групи, и ще видите, че  се чака поголовно. Дилърът е заинтересован да продава, защото печели. Пример за такава заинтересованост съм аз. Кола, която дойде за 10 дни. Оферта, която дилърът ми предложи, след като бяхме подготвили документи за друг лизингодател.  От 8 години съм клиент на КМБ и смятам, че дилърите и сервизът си вършат работата. А и всеки дилър е различен. Представителят за Киа в Казанлък няма нищо общо с представителя в Бургас или София. Те са франчайз. Забавянето идва изцяло от заводите

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #49 -: Септември 25, 2022, 06:10:44 pm »
Ако знаех, че представителят за Киа в Казанлък няма нищо общо с представителя в Бургас или София и че са франчайз, щях да си карам новия Xceed още преди месец, поръчан от София. Чакането за нов Xceed в Европа е максимум 4 месеца и това не е променено от април месец тази година, досега. Следя внимателно. Както споменах, моят дилър не ми предложи нищо. И той така ни каза, като връщаше парите, че бил печелел от продажби.
А ето какво е писал един господин наскоро, относно доставките в Европа:
by James Allen
11 Jul 2022
Kia lead times
The majority of Kia models are slated to arrive three to four months from the point of order. An exception is the Kia EV6 which, in GT-Line and GT-Line S specifications, you'll be waiting until early 2023 for. Kia says it has a reasonable level of UK supply but demand is high.
https://www.carbuyer.co.uk/car-buying/304001/new-car-delivery-times-how-long-will-you-have-to-wait

Pexata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #50 -: Ноември 01, 2022, 08:13:38 pm »
Киата направи най - сетне 3000км и само на спортен режим я карам вече  yahoo Беше ми писнало да я държа под 3000 оборота  write Колата е доста пъргава, да двигателчето ръмжи сърдито, но е свежо и определено се усеща предимството на новият двигател.
Разхода на гориво определено се променя. При спокойно (не бавно) в ограниченията шофиране, разхода е 5,3л./5,5л./6,6л. При спортен режим и нервно шофиране +8л. на 100км. на принципа на колонка-колонка. Шумът при шофиране определено не е дразнещ, возията е доста добра, 360 градусовият поглед е без забелжки и ... най -важното - багажника е напълно удовлетворяващ за малкия бебчо и покъщината му!!! Всички т.н. "екстри" функционират изненадващо перфектно (все пак говорим за ниско бюджетно комби)!!! Андроит ауто е страхотно предимство и се чудя защо изобщо не направих по-рано този избор за нов автомобил  :o Моето оборудване е базисното Комфорт, но музиката е доста сериозна (JVCто сигурно чупи прозорци 8) ). Седалките са ОК, отделението за сл. очила е по-добре изпипано спрямо стария ми Хюндай туксон, DCTто е добро и не бих твърдял, че има кой знае какъв отстъп спрямо това на VW по отношение на градското каране. Графиката и на двата дисплея е доста добра (който иска повече - мерц. бенц за 150к лв.), а относно багажника - НИКАКВИ ЗАБЕЛЕЖКИ !!!
Крайна равносметка - страхотна и надеждна семейна кола.
* П.С. Задължително (още на първия ден) сложете протектор на багажника! Като сложих количката на бебчо, протектора веднага го "отнесе" :)

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: KIA Ceed 1,5T 7AT бензин - покупка на нова
« Отговор #51 -: Ноември 04, 2022, 07:04:42 am »
След повече от 7 месеца чакане, лъжи и увъртания, новият ми xceed пристигна, с бонус допълнителни екстри и допълнителна гаранция, за сметка на производителя. Доволен съм, че чакането не беше напразно  ;D