Автор Тема: Относно Ceed SW  (Прочетена 11437 пъти)

aldeera

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Относно Ceed SW
« -: Май 13, 2008, 11:29:34 pm »
Здравейте колеги. Търсим си семеен автомобил и засега сме се спрели на комбито което ни удовлетворява като големина. Това което не мога да реша дали да е 1.4 или 1.6 двигател / говоря за бензин /  Замислил съм по-малкия но не знам дали няма да е много слабичък.  Макар че като параметри разликата не е фрапиращо голяма имам предвид че 1.4 /109кс/  а пък 1.6 /122кс/  като за моя а и на жена ми стил на каране тия 109кс си мисля че са ни достатъчни.  Общо взето  като изключим цената няма кой знае какви разлики между двата мотора. Моля да дадете някакъв съвет на какво да се спрем.

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #1 -: Май 14, 2008, 08:27:08 am »
Направи им Test Drive и си реши сам (надявам се да ти дадът 122к.с защото аз нямах шансът да го карам). Никой не е споделял мнения за този агрегат, такаче трудно ще те насочим адекватно. Аз карах 1,4 и ми се видя малък. Факт е обаче, че колегите които имат такива двигатели се доволни и не се оплакват.
« Последна редакция: Май 14, 2008, 08:28:43 am от Slumk »
Skype: Slumky

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #2 -: Май 14, 2008, 09:52:30 am »
Определено за комбито ще ти трябва 1.6.Не казвам че по-малкия не е добър, но тези 109 кончета не са това което предполагаш.Мисля че и разхода ти на гориво с по-оптималния вариант от 1.6 дори ще бъде по-добър.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #3 -: Май 14, 2008, 11:02:35 am »
ами аз съм с комби :),но дизелче 1.6 115 и мога да ти кажа че ако бях взел безинов(както си мислех да направя) имаше доста да се тормози особенно с тея 109 кончета.Вземете си с по-големия двигател за да сте доволни от прекрасната колица :-*

giacc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 31
  • Cee'd 5d 1.4 16V CVVT EX
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #4 -: Май 14, 2008, 04:35:21 pm »
Подкрепям колегите - за SW по-добре двигател 1.6. Може и бензин 122 к.с., може и дизел 115 к.с., но нека е мааалко по-силен. Щото като натовариш комбито догоре и двигателя 1.4 може да се окаже малко слаб. Не че няма да си свършиш работа, ама защо да ти се пъне колата, че и разхода си изслишно да качиш. А щом искаш комби, то вероятно ще имаш случай да напълниш добичето с товар догоре...  :)

aldeera

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #5 -: Май 16, 2008, 10:07:22 pm »
Ами в руския форум някои казват че нямало кой знае каква голяма разлика в моторите.  Все пак утре ще отидем на тест драйв дано имат малкия двигател защото ако нямат 1.6 от малкия ще си направя изводите. Ще опитаме и да се попазарим за цената / там вече да му мисли жената \

aldeera

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #6 -: Май 24, 2008, 01:46:49 pm »
Абе колеги прави ми впечатление че руснаците карат повече 1.6 бензинка отколкото дизел. При нас е точно обратното повече дизели. Ясно че разхода е по-малък но с тази цена на дизела се компенсира разликата с бензина. Засега съм се спрял на бензинката големия мотор но ще поумувам още седмица  защото жената иска дизел. Лошото е че не можах да направя драйв тест на бензин имаха /странно\ само дизел. Моля ви ако някой има 1.6 122 кс да сподели мнение за този двигател /разход  шум и изобщо

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #7 -: Май 25, 2008, 01:20:16 pm »
Абе колеги прави ми впечатление че руснаците карат повече 1.6 бензинка отколкото дизел. При нас е точно обратното повече дизели. Ясно че разхода е по-малък но с тази цена на дизела се компенсира разликата с бензина. Засега съм се спрял на бензинката големия мотор но ще поумувам още седмица  защото жената иска дизел. Лошото е че не можах да направя драйв тест на бензин имаха /странно\ само дизел. Моля ви ако някой има 1.6 122 кс да сподели мнение за този двигател /разход  шум и изобщо

за кобми 1,6 бенз е моя съвет...не че 1,4 е лош
« Последна редакция: Май 25, 2008, 01:22:14 pm от Cee`d_sh »

restless

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • кара Сивик 5г
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #8 -: Май 26, 2008, 11:53:37 am »
според auto.ru разликата в двигателите е 13кс и 15нм макс въртящ момент, съмнявам се че без хронометър чисто субективно може да се усети разликата... обърнете внимание, че макс въртящ момент е на 5000об и се замислете за разликата между бензинов и дизелов двигател.
Едното върви още на 2000об и на 4К издъхва, другото може да го пилиш до 6К без проблем... въпрос на вкус :)
Както и да се гледа не трябва да се купува от гледна точка на "икономии" - сметнете колко хиляди километри са нужни за да "избиете" дизела, по-скоро въпроса е какъв начин на каране ви допада.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #9 -: Май 26, 2008, 11:55:45 am »
според auto.ru разликата в двигателите е 13кс и 15нм макс въртящ момент, съмнявам се че без хронометър чисто субективно може да се усети разликата... обърнете внимание, че макс въртящ момент е на 5000об и се замислете за разликата между бензинов и дизелов двигател.
Едното върви още на 2000об и на 4К издъхва, другото може да го пилиш до 6К без проблем... въпрос на вкус :)
Както и да се гледа не трябва да се купува от гледна точка на "икономии" - сметнете колко хиляди километри са нужни за да "избиете" дизела, по-скоро въпроса е какъв начин на каране ви допада.

точно това е, че за да се избие дизела трябва да се кара много ... ама наистина много.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

giacc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 31
  • Cee'd 5d 1.4 16V CVVT EX
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #10 -: Май 26, 2008, 06:47:39 pm »
1 бърза сметка на око показва, че ако въртиш поне 20000 км / година за ~ 5-6 години ще си избиеш повечето пари за дизела. Ако въртиш 10000-15000 като мене - просто не си струва от финансова гледна точка. Но пък ако се кефиш на дизели това не трябва да ти е най-водещото. Също има значение колко искаш да останеш с тая кола - ако ще си с нея много дълго - ами може би дизел е ОК.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #11 -: Май 26, 2008, 08:38:18 pm »
1 бърза сметка на око показва, че ако въртиш поне 20000 км / година за ~ 5-6 години ще си избиеш повечето пари за дизела. Ако въртиш 10000-15000 като мене - просто не си струва от финансова гледна точка. Но пък ако се кефиш на дизели това не трябва да ти е най-водещото. Също има значение колко искаш да останеш с тая кола - ако ще си с нея много дълго - ами може би дизел е ОК.


аз със сигурност не смятам да карам каквато и да е кола повече от 5 години, за това ще си я вземам и на лизинг де  :P
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

aldeera

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #12 -: Май 28, 2008, 12:20:40 am »
С тези постоянно менящи се  цени на горивата и прогнозите за  още по-голямо поскъпване не съм много сигурен дали си заслужава да дадем близо 30 000 за нова кола и то при условие че ще трябва освен да слагам все по скъп бензин ами и ще трябва да го изплащам. Ееех колеги бях си навил на масрафа нова колица намерих и парите но ще може би ще изчакам защото не ми се иска да карам по 20-30 км на ден за да икономисам. Дано да не стане ама....

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #13 -: Май 28, 2008, 09:25:46 am »
ами човече,всеки си преценява как да си похарчи парите.

То занапред всичко освен заплатите ще скача много.

Колата вече си е необходимост,така че ти си преценяваш :P

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Относно Ceed SW
« Отговор #14 -: Май 28, 2008, 01:21:54 pm »
И аз да си дам мнението, въпреки, че то съвпада с на повечето потребители. Според мен за комби е по-добре дизел. Дизела има по-малък разход, който вече казахте, че ще изплати разликата в цената на моторите чак след 100 000 килиметра, но това не е сигурно, защото никой не може да прогнозира цените на горивата за следващите 5 години. Също така, обаче дава възможността да товариш комбито повече, и след като тежи значително повече, да върви пак така динамично и да харчи по-малко гориво. С бензина всеки килограм едва ли не, дава пряки резултати на динамиката и на разхода. Също така, е факт, че дизела се кара много по-лесно в градски условия и в същият момент не отстъпва на бензиновита агрегати в извънградски. За състезания не говоря, там всички е ясно разбирасе :). Ако все пак си се спрял твърдо на бензина независимо защо, погледни диаграмите на въртящият им момент и конските сили. Според мен 2-та двигателя ще се държат почти еднакво и дори ще дават еднакви разходи на гориво.


Благодаря за диаграмите на колегата който ги намери и го качи!
Skype: Slumky