Автор Тема: Кия Седона- препрограмиране на дългите светлини като дневни  (Прочетена 49869 пъти)

Negentropy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте, преди 2 месеца си взех Седона 2017 и тъй като е Американско изпълнение няма Дневни светлини. Бутона за Автоматичните светлини просто пуска късите при намаляване на осветеността.

Целта ми е  след като запаля да се пускат дневни светлини а не късите. Мислих няколко варианта но най- удачният би бил да изполвам дългите светлини намалени на 50% като дневни. За целта ми трябва сервиз който би могъл да помогне с препрограмирането. Някой да има информация ?

Други варианти които стават но или не ме кефят или ще отнемат много време за изпълнение :
Да затъмня датчика и да си работят винаги късите на ауто моуд.
Да сложа един таймер и да взема от китай дневни светлини и да го направя да се пускат 10 сек след даване на контакт.

Благодаря
« Последна редакция: Юни 20, 2021, 11:59:57 pm от Negentropy »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
колега, слагаш си един DRL на Philips, интегрираш го в бронята и нямаш грижи.. аз на едната Венга от 6г съм сложил такъв понеже няма фабрично дневни светлини и до момента си работи и няма изгоряли ледове. Китайците горят.

https://www.philips.bg/c-p/12831ACCX1/daylight-4-led-daytime-running-lights#add-to-cart:12831ACCX1

почти съм сигурен че няма в компютъра на колата възможност за функция дневни светлини
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Negentropy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
smirn0ff, Благодаря за отговора и идеята изжледа доста добра опция и за в бъдеще бих го ползвал.

Аз се спрях на един простичък варянт, който ми допада най-много :
https://www.olx.bg/d/ad/drl-modul-dnevni-svetlini-i-montazh-CID360-ID6h5jg.html#6c09e84cf1

Поздрави  bye

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
тоя модул изглежда интересен, но пак ще ползва фара, а лятото в жегата дори и на 50% ще загрява фара доста...
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Negentropy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
То е малко трейд офф - едното за другото или ще разпробиваш или ще си нагряваш фара малко повече.
Реално може да се настроива от 20% до 70-80% - би трябвало самите рефлектори да са измислени да издържат топлината и бих го намалил дори на 20-30% лятото.
Модула е в мен и чакам майстора ....  %) но като го пробвам ще пиша.

Поздрави