Автор Тема: Километражно табло - Киа Соренто 2003 CRDI 2.5 140к.с.  (Прочетена 6817 пъти)

georgi1712

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Здравейте колеги,

Имам проблем с километражното табло на Сорентото. От 4-рите станции ми работят изправно само за скоростта и оборотите.

Стрелката за горивото прави каквото си иска, като при висока скорост или пуснат климатик се опитва да се счупи в посока E (empty) въпреки, че има половин резервоар гориво. Срелката за температурата изобщо не работи.

Ходих при еликтричар и ме посъветва да си сменя цялото табло, тъй като според него не може да се оправи.

Намирам такива табла за около 60 лв. по моргите, но имам няколко въпроса (смилете се над невежеството ми):

-- След смяна на това табло, остава ли стария километраж? Предполагам че ако се рестартира това ще ми създаде проблем при продажба или при ГТП?

-- Моята кола е дизел 140 к.с., но намирам табло само за 163 к.с - на външен вид изглеждат сходни, но имате ли идея дали има вариант да са несъвместими?

-- Долу горе се ориентирах как да сваля старото и да сложа новото, но все пак бил платил на някой от София при добро желание, да го смени вместо мен, ако имате познати или вие сте този човек моля да ми пишете на лично.

Ако мислите, че има вариант смяната да доведе до повече лоши последици от колкото добри, моля да споделите мнение.

Поздрави и хубав ден,
Георги

« Последна редакция: Юни 30, 2021, 03:33:33 pm от georgi1712 »

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Кара Киа Соренто 2006, дизел