Автор Тема: Въпрос за проблемната раздатка на Kia sportage 3 AWD  (Прочетена 7590 пъти)

abdahorn

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте, наясно съм ,че Sportage 3 4х4 има сериозен проблем с износването и изронването на шлиците на предния десен вал, който води до доста скъп ремонт. При братчето на Киа : ix 35 разбирам, че от 2014 та година ( фейслифта ) този проблем трябва да е отстранен и или използват друга раздатка или тази е подобрена. Въпроса ми е дали при KIA Sportage 2014-2015 та година този проблем също е отстранен или все още е на лице. Дали някой знае ?

Ще ми е помощ , защото това ще определеи дали изобщо да се спирам на този автомобил или да се насоча към ix35 фейсфилт.

Благодаря !

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 187
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Това което питаш може да ти го каже само официален представител и то с бюлетин от производителя , другото е просто приказки .  Аз също минах по този път с износването но при мен се износиха шлиците на средното каре а не на раздатката  и се разминах само с полуоска.  Всичко това се случи на 6 месеца след 7 година и 90 000км .
« Последна редакция: Юли 02, 2021, 09:18:09 am от Plam_69 »

idminev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
  • Sportage III AWD AT 136 кс D
При мен се наложи смяна на предна дясна полуоска поради износени шлици на 10-година и 100 000 км. Не е толкова скъп ремонта, колкото чакането на частта /неоригинална от Германия/. Няма как някой да ти даде гаранция че няма да се износи която и да е част.
Преди да купя моят Sportage III 2.0 AT също гледах IX35 - споделят почти еднакви части, въпрос на вкус и състояние на автомобила.
Успех с покупката!

abdahorn

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте, кои години са автомобилите, преди или след фейсфилт ?

idminev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
  • Sportage III AWD AT 136 кс D
Моят е от първите - 2010г.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 187
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Моята е най първата   :)  от представянето на изложението през 2010 .

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 187
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
 Полуоскана която сложих втора ръка беше от автомобил на 30 000 км  , уж същата обаче се оказа по дълга с 1 см  , шлиците са същите , наложи се да я отрежа малко и да удължа шлиците с 1см защото станаха къси. И така доработихме я за 2-3 часа , това че сложих малко различна ми дава надежда че може да съм улучил друга партида или производство и да нямам проблем за в бъдеще макар че ми омръзна тази кола вече но като гледам какво се продава и какви са тенденциите се въздържам и кола на 110000 как да я дам без пари таман разработена така че засега ще си я карам .