Автор Тема: Проблем със задни спирачни апарати  (Прочетена 52258 пъти)

Симеон

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Здравейте всички,

Със съжаление установявам, че много теми във форума нямат мнения, отговори и реакции. Жалко. Може би се дължи на факта, че като изключим такситата моделът Киа Черато 2004-2008 е продал много малко бройки в България. Както и да е.

Колата ми е Черато 1.5 Дизел, 2006 г. и е купена от мене от КИА България. През май месец 2020 г. на 175 хил.км не можа да мине ГТП, както на крачната, така и на ръчната спирачка на задните колела. В сервиз ми направиха ремонт на спирачните цилиндърчата с т.нар. "ремонтен комплект" за обща цена от 260 лв. Посъветваха ме, че жилата на ръчната спирачка са за смяна, но не ги смених. След това колата мина безпроблемно ГТП. Тази година през Май крачната спирачка на задните колела мина без проблем ГТП, но ръчната показа, че няма никаква спирачка на задно дясно колело и спирачният апарат е блокирал. В същия сервиз ми смениха двете жила на ръчната срещу 270 лв., но проблемът не се реши. Тогава ми предложиха рециклиране на задни спирачни апарати срещу 460 лв. общо. Някой имал ли е подобен проблем и как и за какви пари го е решил, нормално ли е на кола на 185 хил. километра задните спирачни апарати да са за смяна? Благодаря.