Автор Тема: Покупка на Kia Sportage 2018г  (Прочетена 7524 пъти)

христо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Покупка на Kia Sportage 2018г
« -: Юли 09, 2021, 09:25:16 am »
Здравейте група !
Предстой ми покупка на Kia Sportage 2018г,2.4 бензин 180 коня.
Имам няколко въпроса към Вас.Понеже съм с детенце на 1г. бихте ли ми казали като возия дали вози твърдо,защото имах ауди Q5 и возише твърдичко.Искам да ви попитам също така като държание на пътя в завой стабилна ли е ? Какви са тези режими,който има колата Eco и Sport.Имат ли някакви "скрити" дефекти или слаби места ? Общо взето всякаква информация ще ми е полезна за модела.
Благодаря Ви ! Хубав ден   ;D

Zmei

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Покупка на Kia Sportage 2018г
« Отговор #1 -: Юли 09, 2021, 11:29:48 am »
Този двигател не се предлага в България, така че питай някой дето е внасял отвън. Иначе си е твърдичка возията. За мека возия търси нещо на въздух. Определено няма да е Спортидж.
Kia Sportage 1.6T GDI, AWD, 7DCT

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Покупка на Kia Sportage 2018г
« Отговор #2 -: Юли 09, 2021, 12:32:32 pm »
Всички sportage от трето поколение нагоре (sorento, ix35 и подобните), които са с двойно задвижване (4х4) имат проблеми с износване на шлиците на предня дясна полуоска или в раздатката или в самата скоростна кутия при диференциала (на всяка кола е различно). Има проблем с навлизане на вода там, после ръжда и после шлиците се разпадат. Има много теми из форума, доста колеги се оплакват. Сервизите също са пълни с подобни коли. Решението е регулярно да се отваря там, да се чисти смазва и да се подменят орингове или да се маже със силикон. Тези само на предно го нямат този проблем. Всичките возят твърдо. За Екото и Спорта не знам какво да ти обяснявам. Това са коли евро 5 и евро 6. НЕ очаквай някаква особена динамика. Общо взето стават за придвижване.

христо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Покупка на Kia Sportage 2018г
« Отговор #3 -: Август 02, 2021, 02:01:01 pm »
Благодаря Ви.Вече съм горд собственик на Киа Sportage.Но понеже не си харесах 2ра ръка си купих нова bravo yahoo.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Покупка на Kia Sportage 2018г
« Отговор #4 -: Август 03, 2021, 01:17:33 pm »
Честито!