Автор Тема: утечка KIA SPORTGE  (Прочетена 5876 пъти)

ПГП ПЕТРОВ

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
утечка KIA SPORTGE
« -: Юли 18, 2021, 06:39:56 pm »
Здравейте! Имам проблем с акмулатора на колата . Вече втори работи два месеца и отказва да завърти. Измерих утечката  установих 0,450А .Без значение заключена или не . При махнат предпазител на заключванетo  утечния ток пада на 0,049 Искам да попитам има ли компетентна помощ и къде да я потърся?

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: утечка KIA SPORTGE
« Отговор #1 -: Юли 18, 2021, 10:35:58 pm »
Здравей, щом вече си открил през кой предпазите минава утечката просто трябва да прегледаш какво е захранено от него и ако имаш познания да си го отремонтираш или ако не ти се занимава да си закупиш нов модул. Също така напиши за кое поколение спортидж става дума, коя година и т.н..

ПГП ПЕТРОВ

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: утечка KIA SPORTGE
« Отговор #2 -: Юли 19, 2021, 09:57:17 am »
Блг КИА 2016 година дизел sportage CRDI

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 186
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: утечка KIA SPORTGE
« Отговор #3 -: Юли 21, 2021, 10:12:53 am »
Може ли да ме просветиш какво означава  " Блг КИА "   . Не ви познавам и не ви знам възможностите но се съмнявам да можете сам да си отстраните проблема . Централното заключване е част от боди компютъра , а той не се сменя лесно ( не физически ) а софтуерно . В него е регистрирана цялата информация за автомобила , конфигурацията на фарове мигачи стъкла централно огледала и още една дузина системи плюс разрешението за запалване .

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: утечка KIA SPORTGE
« Отговор #4 -: Юли 21, 2021, 10:43:36 am »
Утечката не е задължително да е свързана с компютъра, а е по- вероятно да е по силовите изпълнителни вериги. Иначе за възможностите сте прав.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: утечка KIA SPORTGE
« Отговор #5 -: Юли 21, 2021, 10:06:31 pm »
Инсталацията на колата "сток" ли е или е добавяно нещо? Примерно може да е сменяна музиката, да са добавяни "стъпала" и да са захранени през този бушон. Може някакви GPS-и да са добавяни. Какво ли не се прави по колите... Аз примерно съм си добавил подгрев на волана (но съм го свързал към запалката). Ако нещо е добавяно/пременяно по инсталацията може да е добра идея да се почне от там.