Автор Тема: Нестабилен празен ход при студен старт  (Прочетена 4241 пъти)

xares

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Здравейте ceed 1.6 crdi 128кс 2013г играят оборотите при студен старт за няколко секунди след което се нормализира няма загуба на мощност или завишен разход Бургас София с климатик и газене 140-150км/ч разход 5.5 което четох че е нормално на отиване даде 4.4 без климатик и по спокойно каране 120-130. Грешки записани няма,  Закачи я да записва живи данни при студен старт и ми направи впечатление че ЕГР-а дава отклонение от зададените от ECU параметри, някой може ли да потвърди дали е от него или да търся проблема другаде

xares

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Нестабилен празен ход при студен старт
« Отговор #1 -: Август 02, 2021, 08:37:14 pm »
Ъпдейт , това се случва само когато температурата навън е около 20 градуса при по топло време проблема го няма , което ме навежда на мисълта за свещи или някой температурен датчик , друг фактор за който се сещам е горивото тук зареди от скъпата нафта на еко , чак толкова да са капризни дюзите ебаси ... утре съм при майстора и ще видим

xares

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Нестабилен празен ход при студен старт
« Отговор #2 -: Август 04, 2021, 11:31:40 am »
Проблема открит 3 изгорели подгревни свещи, колата пали лесно но после притриса на топло време, на студено би трябвало да не запали.... разтрисането е за 10-15 сек, поради факта че свещите на този модел рабоят около 30 секунди след като изгасне лампата на таблото за да осигурят точнта горивна смес. При темпратура навън над 35 градуса не се забелязва особено има само много леко притрисане за 5 сек. Ако имате подобни проблеми да знаете. Може да се сбърка със запушен ЕГР - но до колкото ми обясниха при запушен ЕГР на диагностиката показва ЕГР ЕРР 99% това значи постоянно отворен.

Христо Краевски

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Нестабилен празен ход при студен старт
« Отговор #3 -: Август 12, 2021, 01:16:18 am »
Браво колега и аз имам подобен проблем и мн се радвам че получих лесен отговор
Благодаря и позрави

xares

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Нестабилен празен ход при студен старт
« Отговор #4 -: Август 12, 2021, 09:22:11 am »
Браво колега и аз имам подобен проблем и мн се радвам че получих лесен отговор
Благодаря и позрави

Поради неработещи свещи, се оказа при мене че съм задръстил катализатора и ЕГР-а, след едно хубаво изпъване по магистралата колата се отпуши съвсем сега не се чува че работи мотора. Това можеш да го хванеш ако си видиш моментния разход ако колата се движи без газ на скорост и ти отчита все пак че харчи гориво, няма да е лошо да я продухаш.