Автор Тема: KIA Sportage Нова Придобивка  (Прочетена 3406 пъти)

Ozmodias

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
KIA Sportage Нова Придобивка
« -: Август 11, 2021, 10:53:10 am »
Здравейте колеги,

От около месец съм собственик на КИА Спортидж 3 генерация, 2015г. 2.0 GDi, 166 коня, 122 киловата, внесох си я от Германия с малко под година остатъчна гаранция. Засега съм адски доволен от колата, возията е все едно си в кораб, ама луксозен и бърз (Предишната ми кола беше Шкода Октавия и разликите са огромни).
Интересувам се дали можете да ми дадете повече информация какви са възможностите за газифициране на колата? От няколко места ми предлагат стандартна газова (с изпарител), но в Пловдив видях, че предлагат и газ на течна фаза. Доколкото четох поради лошото качество на горивата тук - тази течна фаза се чупи и ремонтите са бая скъпи. Нормалната газова ползва и бензин, поради естеството на двигатела. Дали можете да дадете мнения за разход при двете, променя ли се поведението на колата и, като цяло - всякаква информация, която може да споделите по въпроса с газификацията ще е от полза. В КИА България ми предложиха газова за 3200, с изпарител на BRC, но не съм убеден, че си заслужава, предвид, че засега битката за признаване на остатъчната гаранция от Германия в България клони повече към загубване, отколкото към успех.
Другото ми питане е за проблемът с шлиците на AWD системата. Как може да се познае, че са тръгнали, колко пари е ремонта, добре ли е да се направи превантивно или да се чака докато просто се прецакат? При наличието на подобен проблем светва ли нещо на таблото, питам, защото ми е първа кола с такава система и не съм много наясно.
Последното, за което ще искам съвета Ви са гуми. Искам да си сложа BF Goodrich All Terrain KO2. Оригинлно колата идва с 225/60/17, ако увелича размера до 235/65/17 дали при пълен ляв и десен ще опират гумите в подкалника? Из форумите в чужбина казват, че опира, тук казват, че не опира, та се чудя и се мая.
Сърдечно Ви благодаря за отделеното време и отговори.
С уважение!