Автор Тема: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017  (Прочетена 5325 пъти)

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« -: Август 11, 2021, 11:03:30 am »
Здравейте,

Оглеждам се за Sorento от 2017г. и попаднах на тази обява - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21619877763019194&slink=l34xyu

Можете ли да изкажете мнение от видяното в нея понеже не съм запознар с модела? Също можете ли да ми кажете реален разход на гориво за този мотор? Как е автоматика на този модел? Нещо, за което да следя специално?

Мултимедия и камера виждам, че няма, но може да се сложи допълнително ако продавача реши да свали от цената едни 1000лв.

Благодаря предварително!

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #1 -: Август 11, 2021, 03:45:01 pm »
Привет колега,

Моята е 2017, най-ниското ниво LX. Много интересна е тази мултимедия, моята е с навигация и беше включена и в базоворто оборудване. Аз не я ползвам фабричната навигация, полвзм си телефона на стойка, минус е че няма мироринг от телефона на екрана, но ако ще я смениш тези неща не те бъркат.
Относно разхода мога да кажа, че варира доста в зависимост от стила на каране. При мен е около 12 градско(София) и 7 междуградско и 8 и малко магистрала. Направи ми впечатление тази седмица ходих до КМБ и изминах 40 км на посока, но на връщане бях със сменени дискове и накладки и карах пенсионерски. поне 1-1,5 л надолу консумацията  ;D
Автоматът е класичекси с хидротрансформатор, за мен най-добрия и комфортне вид. Пише, че не се обслужва кутията, но питах в сервиза, казаха, че може и да е ок да си сменя маслото на поне 100к км.
Има разни теми за изронени шлици за 4х4 -то ама не знам дали е масово и не съм сигурен за това поколение на Соренто е... за други болести не съм чувал на модела.
Относно 4х4 системата системата е на Магна произведена в джоин венчър завод с хюндай-кия в Корея. Поведението е повече от задоволително като за паркетник, имаш заключване на средния междуосев съединител.
Скоростната кутия пак си е тяхно производство. Моторът е адекватен за купето също. За мен е един балансиран автомобил и не съжалявам за избора си. Ако имаш нещо по-конкретно като въпрос питай :)

P.S. Сега гледам, че е с обикновен климатик тази от обявата, което пак е много странно. Моята е с двузонов климатроник и нямаше дори и като опция да е обикновен климатик...
може би за Швейцария да е имало по-орязана версия...
« Последна редакция: Август 11, 2021, 05:14:17 pm от vess »

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #2 -: Август 13, 2021, 03:15:09 pm »
Привет,
Благодаря за мнението от 1-ва ръка. По книжка разхода май го дават доста по-нисък, но явно си е нормално висок за такова "тяло".  Иначе доста орязано звучи тази. По какво се познава, че няма климатроник?

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #3 -: Август 16, 2021, 08:53:50 am »
Привет,
Няма бутон Auto на снимката от обявата.
Прикачам снимка на таблото на моята.

Иначе относно разхода, мога да кажа че ако караш по-бавничко може и под 10 да слезе на градско.
Освен от стил на каране и маршрутет е важен. Като за такъв автомобил и класически автомат мисля е очакван такъв разход.

Поздрави

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #4 -: Август 17, 2021, 09:39:29 pm »
Здравей,

Благодаря за отговора. Ти къде обслужваш твоята?

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #5 -: Август 18, 2021, 10:41:02 am »
Привет колега,
Моята е закупена от КМБ и за да важи гаранцията, я обслужвам там.
Имаше промоция преди време(може и сега да я има) и ако предплатиш ТО за 7-те години, преди първото ТО получаваш 30% отстъпка и ако вдигат цените, теб не те касае.
Платих 2500 лв за 7 ТО аз. Спирачките са отделно, когато се наложи. Сега смених предни дискове и накладки пак там и с отстъпки някакви излезе 790 лв.
За ориентир ти давам цените. Не е евтино, не е супер скъпо(предвид че е официален сервиз). Основното е, че искам всичко да е ок с гаранцията, а и честно казано нямам оплаквания.
Единствено за скоростната кутия, дето я дават необслужваема, ще искам да сменят маслото на петата или шестата година, но по време на гаранцията все още.
« Последна редакция: Август 18, 2021, 04:25:32 pm от vess »

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #6 -: Август 19, 2021, 07:47:38 am »
Привет. Благодаря за отговора. От вчера вече и аз съм със Sorento 2017. Тази, която обсъждахме от обявата. Първи впечатления от колата са: вози страхотно, много меко и управлението е изключително лесно. Изненадах се понеже е голям автомобил. До скоро карах Hyundai ix55, който също возеше доста меко, но определено се управляваше по-тромаво, а са еднакъв размер. Набързо поръчах и една Android 10 мултимедия като ще сложа и камера за задно. Жена ми предпочита платнения салон, така че нищо няма да ми липсва :)

Смешна случка от вчерашното ми първо каране: карам си аз и се кефя и изведнъж на светофара ми ми падат оборотите и гасне и направо ми се сви сърцето. Викам си "край, прецака се", а то било авто стоп/старт системата ама като не съм имал такава досега... Та така. Сега съм заявил час за понеделник в сервиза Ауто Корея и ще видим какво що има да се обслужва.

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #7 -: Август 19, 2021, 06:23:41 pm »
Честито колега :)
Много безаварийни киломентри и на много приятни места да ви заведе автомобилът. Относно старт/стопа вече ми е навик и се гаси моментално след палене.
Прати снимки ако можеш като сложиш навигацията. Ще ми е интерено да споделиш впечатления :)
Ти ако си карал Их55 тя мисля е от класа на Мохаве.

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #8 -: Август 19, 2021, 09:51:34 pm »
Привет. Благодаря за отговора. От вчера вече и аз съм със Sorento 2017. Тази, която обсъждахме от обявата. Първи впечатления от колата са: вози страхотно, много меко и управлението е изключително лесно. Изненадах се понеже е голям автомобил. До скоро карах Hyundai ix55, който също возеше доста меко, но определено се управляваше по-тромаво, а са еднакъв размер. Набързо поръчах и една Android 10 мултимедия като ще сложа и камера за задно. Жена ми предпочита платнения салон, така че нищо няма да ми липсва :)

Смешна случка от вчерашното ми първо каране: карам си аз и се кефя и изведнъж на светофара ми ми падат оборотите и гасне и направо ми се сви сърцето. Викам си "край, прецака се", а то било авто стоп/старт системата ама като не съм имал такава досега... Та така. Сега съм заявил час за понеделник в сервиза Ауто Корея и ще видим какво що има да се обслужва.

Предполагам си прочел публикацията ми за този сервиз?
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,5794.0.html
Кара Киа Соренто 2006, дизел

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #9 -: Август 20, 2021, 08:01:42 pm »
Привет,

Да, видях го. Има и доста позитивни мнения, както предполагам е за всеки сервиз. Ще подходя с една на ум разбира се.

Благодаря

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #10 -: Август 20, 2021, 08:42:46 pm »
Не искам да те настройвам, но ТЕ, дори нямат оригинална диагностика за КИА/Хюндай........
Кара Киа Соренто 2006, дизел

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #11 -: Август 21, 2021, 09:22:39 am »
Привет. Нека видим как ще мине първия сервиз и ще докладвам впечатления.
Поздрави и приятен уикенд!

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #12 -: Август 23, 2021, 08:09:03 am »
Не искам да те настройвам, но ТЕ, дори нямат оригинална диагностика за КИА/Хюндай........
Ти къде си поддържаш колата?

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Молба за мнение - покупка на Sorento 2017
« Отговор #13 -: Август 23, 2021, 08:03:15 pm »
Не искам да те настройвам, но ТЕ, дори нямат оригинална диагностика за КИА/Хюндай........
Ти къде си поддържаш колата?
След гореспоменатия сервиз, вече сам си я поддържам...
Кара Киа Соренто 2006, дизел