Автор Тема: Затегнал двигател на Соренто 2004  (Прочетена 1615 пъти)

ACM

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Затегнал двигател на Соренто 2004
« -: Август 27, 2021, 09:21:53 am »
Здравейте,
При движение по път с наклони и изкачвания няколко пъти пресветна лампата на маслото. След това по магистрала, мина около 100 км без да светва лампата. В един момент, при около 120 км/час, се чу шум като от вентилатор. Светнаха лампите по таблото и колата изгасна. При опит да запали, въртеше като на много слаб акумулатор.
В сервиза смятат, че двигателя е затегнал, защото маслото е свършило (според проверка на маслото с щеката). След доливане може да запали, но трака и пуши масло откъм мотора.

В сервиза смятат, че двигателят е за боклука. Някой има ли опит с такъв проблем? Дали има някаква надежда или да я разкарвам? Има ли търсене на части за този модел (вече е доста стар) или няма смисъл да се занимавам да я разпарчетосвам.
« Последна редакция: Август 27, 2021, 10:50:28 am от ACM »

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Затегнал двигател на Соренто 2004
« Отговор #1 -: Август 27, 2021, 09:27:49 pm »
Надежда и части има. Зависи дали ти се дава четири цифрена сума за ремонт..
Кара Киа Соренто 2006, дизел

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Затегнал двигател на Соренто 2004
« Отговор #2 -: Август 27, 2021, 09:48:22 pm »
Продавайте я цялата! Нищо няма да изкарате на части от нея. А времето за разглобяване на някоя част понякога може да ви отнеме часове, Накрая ще ви останат  едно чарколяци и пластмаси, които никой не купува

ACM

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Затегнал двигател на Соренто 2004
« Отговор #3 -: Септември 14, 2021, 11:48:39 am »
Продавайте я цялата! Нищо няма да изкарате на части от нея. А времето за разглобяване на някоя част понякога може да ви отнеме часове, Накрая ще ви останат  едно чарколяци и пластмаси, които никой не купува

Май натам клоня. Аз не съм специалист и ще имам сериозни проблеми със свалянето на повечето части.

Надежда и части има. Зависи дали ти се дава четири цифрена сума за ремонт..

Не, идеята е по-скоро да се разкара за максимално много пари. Тя самата кола не знам дали струваше повече от 1500 лв. преди повредата. Ремонт за четирицифрена сума звучи абсурдно.