Автор Тема: Проблем с пълненето на резервоара!!!  (Прочетена 819 пъти)

Tanev2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Проблем с пълненето на резервоара!!!
« -: Септември 25, 2021, 07:57:09 pm »
Здравейте, има проблем с пълненето на резервоара, много трудно се зарежда и става много много бавно. Колата е сийд 2008г бензин, 109к.с. Според мен трябва да има клапан за регулиране на налягането на въздуха, но не знам къде е. Ако някой е имам същия проблем ще се радвам да сподели или поне да каже, къде е клапана.

Tanev2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Проблем с пълненето на резервоара!!!
« Отговор #1 -: Септември 27, 2021, 07:48:05 am »
Проблема продължава да се задълбочава, след разглобих всичко от гърловината до резервоара и проследих всички маркучи, не намерих подобен клапан за регулиране на налягането на въздуха. Някой случайно да има схема на резервоара, защото тези които откривам в интернет не вършат някаква работа. Благодаря предварително!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Проблем с пълненето на резервоара!!!
« Отговор #2 -: Септември 27, 2021, 06:04:00 pm »
И аз имам някакъв подобен проблем на спортиджа - трудно пълнене, но само ако пистолета е напъхан докрай. Под трудно разбирам, че при стискане веднага изключва (пистолета). Това което забелязах е, че в гърловината за пълнене има две странични дупки при мен, които мисля, че са вентилацията и като напъхам пистолета докрай и ги запушвам и въздуха не може да излиза от резервоара. Ако обаче пъхна около половината пистолет и си пълни нормално.

Иначе от този адрес може да си свалиш ремонтни инструкции на руски език:
https://carmanualsclub.com/kia-ceed-workshop-repair-manuals/
За проба свалих втория файл и си е ок.
« Последна редакция: Септември 27, 2021, 06:19:19 pm от rmk »

Tanev2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Проблем с пълненето на резервоара!!!
« Отговор #3 -: Септември 27, 2021, 11:54:23 pm »
Благодаря ще погледна иструкциите , сега съм решил да проверя дали клапаните на “EVAP” системата работят нормално. Мисля, че всичко друго съм проверил по резервоара и няма пълнене  8-)