Автор Тема: Проблем с единият винтил tpms  (Прочетена 837 пъти)

mdavidov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Проблем с единият винтил tpms
« -: Октомври 07, 2021, 05:28:43 pm »
Здравейте
Колата в киа спортидж 2014 1.7d
При смяна на гумите са ми счупили единият винтил, в момента жълтата лампичка мига което предполагам е проблем с датчика. При запитване в Киа ,цената която ми обявиха е 230лв с смяната. С една дума тез са луди.
Гледах в бг сайтове има датчици 50-60лв.
Може ли някой да сподели опит с подмяната и настройката на тези винтили.
В резервната гума има ли такъв винтил и ако да мога ли да го ползвам
Kia Sportage Sportage III 1.7 CRDI 16V (115 Hp)

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Проблем с единият винтил tpms
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2021, 09:51:20 am »
Проблема е че новия вентил трябва да се регистрира а не знам кой ще ти я свърши тази работа. На сестра ми едни пишман гумаджии също и чупиха вентила на РИО , изглежда същия . В голям център за гуми и предложиха да прочетат данните от оригиналния и да ги налеят в универсалния срещу 110лв но този универсален беше много грозен - два пъти по дълъг и стърчи грозно а колата е нова- няма година. Та аз го извадих , беше счупен само тръбопровода . Залепих то със канаколит като преди това набих гореща втулка в двете части една срещу друга  за здравина и залях с канаколит за херметизиране и здравина , не си личеше че е правено нещо. Втулка можеш да си отрежеш от телескопична антена за радио , ако нямаш струва 3пв и си режеш от членчето  което отговаря на диаметъра който ти трябва . Така възстановявам всякакви пластмасови щуцери . Успех.

ger4o

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
Re: Проблем с единият винтил tpms
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2021, 10:40:45 am »
Датчик с доставка 70лв.,демонтаж и монтаж на гума 15/20лв.,намиране кой да го припознае и припознаване 50/100лв. и накрая китаеца не става!!!И пак в Киа за 230лв.