Автор Тема: Kia ceed 2010 EPS с твърд волан  (Прочетена 1532 пъти)

niki_ya

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Kia ceed 2010 EPS с твърд волан
« -: Октомври 09, 2021, 07:07:11 pm »
Здравейте колеги,

Светна ми лампата на таблото за EPS (electronic power steering) и волана се втвърди. Ходих до сервиза на киа в София и от там бяха направили рестарт на кормилната колона и калибровка, като проблема беше решен за кратко. След 1 ден стоене на следващото каране пак светна. От киа ми казаха, че ако се повтори кормилната колона е за смяна и ми дадоха една преференциална сума от над 4 хиляди лв за ремонта, което е повече от половината стойност на колата. Грешките са C1259 C1290 C1604. Някой да е имал същия проблем и да може да препоръча сервиз в София.

Марин

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Kia ceed 2010 EPS с твърд волан
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2021, 10:53:06 am »
Здрасти,
Вероятно си го направил вече, но все пак си позволявам да подскажа за чичко Гугъл - излизат много резултати, ако се пуснат в търсачката грешките, които си цитирал, вкл. и сервизен менюал на Киа. Мисля, че може да се намери решение.
 Успех.

Tanev2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Kia ceed 2010 EPS с твърд волан
« Отговор #2 -: Ноември 09, 2021, 07:23:47 am »
Здравей колега, преди време имах същия проблем, само че на ceed 2008г. Също ходих до кия и същите неща ми казаха. След много диагностики и ходене по мъки проблема беше решен. Имаш четири датчика на кормилната колона: по един на колелата, един на волана и един който синхронизира цялата информация. Някой от тях не дава контакт или вече е изгорял. Ходих в сервиз, който правят само рейки и проблема беше решен. Дано съм ти бил полезен.
« Последна редакция: Ноември 09, 2021, 07:37:19 am от Tanev2 »