Автор Тема: Рязко увеличение на разхода (поне според борд компютъра)  (Прочетена 969 пъти)

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Здравейте,

От седмица насам забелязах странно увеличение на разхода, който ми показва борд компютъра. Вярно че колата си похарчва, но бях свикнал на градски разход от порядъка на 14-16/100. Сега според компютъра разхода се върти към 24-25/100, като ме учудва особено разхода на празен ход или при съвсем спокойно каране по равно. Като пусна по инерция, показва неща от порядъка на 5-15/100, а при леееко подаване на газ стига моментния до 35-40 (преди беше от порядъка на 10 да речем). При потегляне нещата стават страшни - дори и леко потегляне показва разхд от 60-80/100! Не забелязвам колата да е станала по-пъргава, оборотите също са си нормални. За съжаление, не съм нулирал километража при зареждане, за да кажа колко км съм минал, но другата седмица ще пътувам извънградско и ще засека - там поне си знам стандартния разход - около 8-8.5 макс...

Принципно ще я закарам в Киа на диагнотика, ама няма да е преди другия месец.

Някакви идеи и евентуални места където да я закарам?

Sorento 2012, 2.2 CRDI, автоматик     

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Колега, направи си диагностика на тази кола. Без да имам преки наблюдения върху Соренто, даже "нормалния" разход ми се вижда висок - на мен почти толкова ми беше разхода на бензинова мазда СХ-7 2.3 турбо.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Диагностика ще направя... Разхода ("нормалния") иначе ми се струва приличен за маршрута ми обикновено (много светофари и задръствания, къси разстояния)... Иначе жената като караше преди, пак градско, но на дълги разстояния, докарваше докъм 12/100 (по каталог градското трябва да е 9.3, в лаборатория :) )...
Иначе, онзиден пътувах София-Шумен, извънградския разход ми се вижда непроменен - излезе 7.8/100, което е толкова всеки път (7.7-8 специално по това трасе).

Това, което забелязвам на градско е, че моментния разход не пада веднага, след отпускане на газта, а продължава да е висок още 2-3 секунди и после спада бавно. Което, ако е така, обяснява непроменения разход извънградско, където се кара с постоянна скорост.

Явно ще мина някъде на диагностика, но се чудя дали да е в Киа, или в някой дизел-сервиз...