Автор Тема: Не светещо арматурно табло  (Прочетена 2006 пъти)

edi6504

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Не светещо арматурно табло
« -: Ноември 01, 2021, 09:26:01 pm »
Здравейте, колеги имам проблем с арматурното табло и средната конзола. Таблото си работи всичко свети но само посветката не ми свети като дам на габарити и фарове. Сорентото от 15 дни в мен, аз когато я купих светеше бяло а не зелено, попитах стария собственик той му е сложил от лед лентите та днес изкарах таблото разглобих го и махнах лед лентите и сложих оргинални крушки пак не свети, проверих всички бушони с пробна лампа т където са в двеигателния отсек и тея където са под волана всичките са здрави, ако някой е имал такъв проблем нека да даде някакъв акъл, че през ноща нищо не се вижда. Благодаря предварително.

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Не светещо арматурно табло
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2021, 08:18:44 pm »
Значи доколкото разбирам от поста ти, не ти свети арматурното табло, като пуснеш габарити и фарове? Дори да си сложил оригинални крушки и пак да не свети - 100% е бушон. На капачката на бушониерта в краката има описание кой бушон за какво е. При оригиналните крушки има зелено "капутче" което се слага за да светят зелено. Търси бушон. 
Кара Киа Соренто 2006, дизел

ger4o

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
Re: Не светещо арматурно табло
« Отговор #2 -: Ноември 04, 2021, 11:38:40 am »
Колега ,аз карам Сийд 2011 и при мен има един двоен бушон /жълта кутийка с два бушона 15А/те са за таблото и средната конзола

edi6504

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Не светещо арматурно табло
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2021, 07:38:33 am »
Къде се намира този двоен бушон до двигателя или под волана?

ger4o

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
Re: Не светещо арматурно табло
« Отговор #4 -: Ноември 09, 2021, 09:31:57 am »
https://fuse-box.info/kia/kia-sorento-bl-2003-2009-fuses-and-relay#2003 Виж този линк !Тук са описани всички бушони