Автор Тема: Проблем ходова част раздатка или друго...  (Прочетена 7998 пъти)

Soldat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Проблем ходова част раздатка или друго...
« -: Декември 07, 2021, 09:34:05 pm »
Здравейте съфорумци !
Имам един проблем - при навит докрай волан, и наляво, и надясно, отпред се чува някакво тракане, все едно нещо прескача или някаква зъбчатка изпуска.... Мисля, че е само когато съм на 4х4, но не съм сигурен.
Ориентирах се към раздатката, разтеглена верига, или потрошени зъбци някъде. Когато се движа направо, или в нормален завой, не се чува. Смених карето на предния кардан, без ефект.
Моля съвети и предложения какво може да е, и къде да отида за диагностика и евентуален ремонт....

Соренто 1, 2006, 2.5 170 КС, фейслифт

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Проблем ходова част раздатка или друго...
« Отговор #1 -: Декември 08, 2021, 05:45:13 pm »
С автоматична раздатка ли си?
Кара Киа Соренто 2006, дизел

misho78

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Проблем ходова част раздатка или друго...
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2022, 08:06:23 pm »
имам същия проблем с автоматична кутия съм

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Проблем ходова част раздатка или друго...
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2022, 08:22:47 pm »
Няколко пъти писах как да се открие проблема при автоматичната раздатка - маха се бушна  TCCS и се кара колата, ако не трака - ревизия на раздатката.
- в раздатката има два датчика които следят оборотите на вала на задния мост и на предния. Те са магнитни и когато разглабях раздатката бяха налепени яко със стружки - почистих ги и няма проблеми.
- веригата трябва да се смени - цени от 400 до 800 лв.
- съеденителя трябва да се ревизира - целят е 800 лв. Отделни фрикционни незнам да се продават.
- ревизия на маслената помпа.
- ревизия на лагерите.
Тази процедура я правих пред блока и особено свалянето и качването се изгърбих яко.
в сервиз ми искаха 2500 + лв.
Покупка на раздатка 2ра ръка, трябва също да се ревизира преди слагане по гореописаната процедура.
« Последна редакция: Февруари 04, 2022, 08:25:38 pm от hristian37 »
Кара Киа Соренто 2006, дизел

Радостин Камбуров

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Проблем ходова част раздатка или друго...
« Отговор #4 -: Април 24, 2022, 09:39:31 am »
Здравейте имам от скоро соренто 2007 година ръчна кутия като я купих имаше проблем а именно тракаше про време на пробването по точно при маневра за обръщане при леко навит волан или при пълен закарах я в сервиз и карето на предния мост беше направо лом почти пред скъсване след смяната му с надежда че всичко е от него ама не тропането си остана намала звука от него но остана системата ми е ТОД а ключа с дре позиций ауто 4х4 и лоу бавни след това свалих предния кардан и сега я карам без него като няма никакви шумове и колата си върви перфектно питането ми е къде да търся проблема в раздатката ли е датчик ли е и какво е най удачно да се направи? Благодаря

Soldat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: Проблем ходова част раздатка или друго...
« Отговор #5 -: Юни 28, 2022, 07:51:17 pm »
И след толкова време, никой не сподели къде (около София) има читав специализиран автосервиз за ремонт на раздатъчни кутии...

На мойта и купих нова верига за 800 лв., взех един 2-ра употреба комплект скоростна кутия + раздатка, изкарахме читавите части от раздатката и ги монтираха на мойта.
В моята раздатка имаше една шайба, която се въртеше върху 3 топчета, и тя беше счупена.

Това преди 2-3 месеца....тръгна добре, но сега при навит волан, се чуват същите звуци, все едно на раздатката не е правен ремонт.
Искам да свалят раздатката за евентуален ремонт, и да ми кажат, майстора сложил ли е чисто новата верига, която платих, или е направил някакъв жмел....

Също да ми видят и съединителя - платих 2200 за нов съединител, но отделя не плавно и бавно, а с удар, все едно го пускам рязко, усещам го като едно "дън".....