Автор Тема: HOLD постоянно свети в жълто  (Прочетена 1028 пъти)

Катя Стефанова

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
HOLD постоянно свети в жълто
« -: Декември 09, 2021, 10:12:29 am »
Не съм с технически познания, както и ориентацията ми куца и имам нужда от малко професионална помощ, съвети. Поради заблуда или отмъщение на  GPS, преминах през Дюлинския проход преди няколко дни през мъгла, студ и през нощта. Върнах се в София, до тук добре. Но, днес на няколко пъти в движение ми светваше индикатора за ръчната спирачка и накрая ми светна в жълто HOLD. Прегледах по инструкция, колан, капак, врата - всичко ОК. Отворих капака и мисля, че един от тампоните, които държат двигателя май е дал фира, но още не съм се предоверила на точния човек и съм в процес на търсене на професионалист на този тип коли, че много разбирачи, малко познавачи.
Дали някой би ми помогнал, да ми каже на какво може да се дължи, гореописания проблем. Предварително Ви благодаря.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: HOLD постоянно свети в жълто
« Отговор #1 -: Декември 09, 2021, 10:40:31 am »
Първо е хубаво да си попълниш профила за да знаем каква е годината , двигател , автомат ли е и всякакви данни . По описаните симптоми и по пътя по които сте минали бих обърнал внимание на сензора за наклона на автомобила , но най-точно би казала диагностиката.

Катя Стефанова

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: HOLD постоянно свети в жълто
« Отговор #2 -: Декември 09, 2021, 11:47:34 am »
Абсолютно съм съгласна със забележката.
Дата на производство 2002 година.
Обем на двигателя - 1998
Максимална мощност на двигателя - 97
Автоматична скоростна кутия.
За мен това е истинската визия на автомобила.
Ако някой може да ми помогне, ще се радвам и ако знае, някой който наистина може да направи правилна диагностика на този автомобил.
Имам още два Мини Купър и Ситроен и за тях ясно, но за тази нямам и идея.
« Последна редакция: Декември 09, 2021, 12:06:17 pm от Катя Стефанова »

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: HOLD постоянно свети в жълто
« Отговор #3 -: Декември 09, 2021, 12:23:58 pm »
Ако това е първо поколение едва ли ще намериш някой да направи диагностика . Това със сензора на задния мост мисля че за тази кола няма да важи , просто е доста стара и мисля че няма тази система за която говоря. Успех.

Катя Стефанова

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: HOLD постоянно свети в жълто
« Отговор #4 -: Декември 09, 2021, 12:44:17 pm »
Благодаря.
Аз съм силен привърженик на първите автомобили. Класиката си е класика. Благодарна съм, че попаднах на тази кола, внос от Америка /кабрио/и затова търся точния човек, за точната кола. Все пак ако някой може да ми даде съвет и насока ще съм много благодарна.


smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: HOLD постоянно свети в жълто
« Отговор #5 -: Декември 09, 2021, 06:28:47 pm »
колата автоматик ли е?
ако е автоматик, HOLD най-вероятно означава индикатор за Auto Hold функцията, която се базира на взаимодействие с ръчната спирачка, т.е. означава че нещо покрай ръчната не е наред
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: HOLD постоянно свети в жълто
« Отговор #6 -: Декември 09, 2021, 11:04:35 pm »
Като начало проверете си нивото на спирачната течност и нивото на маслото в автомата. Също така една снимка на светещия индикатор ще е полезна.
На повечето автомати нивото на маслото се мери на запален двигател. Все пак си проверете за вашия автомобил как се прави.