Автор Тема: Алармата - много е зле положението!!  (Прочетена 15253 пъти)

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Здравейте!
Днес и бях забравил единия прозорец цял ден отворен на паркинга, ама за щастие май май е без последствия yahoo .
Та после реших да видя дали може да се отключи колата ако бръкнеш през прозореца и дали ще писна алармата... и се оказа плачевно положението:

През централната конзола, където е копчето не се отключва въобще колата, но дърпайки дръжката отвътре отключва и отваря, но алармата НЕ СЕ ВКЛЮЧВА !! Само ако тръшнеш по-силно вратата изписква веднъж като при удар.... как така няма датчици, ако се отвори вратата ... това нормално ли ви се вижда ?
« Последна редакция: Март 26, 2009, 03:14:54 pm от lilostich »

Steamwork

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #1 -: Март 25, 2009, 02:33:24 pm »
Каква аларма са ти слагали? Ако са ти правили монтажът в КИЯ, трябва към тях да се обърнеш. Повечето сийд-ове освен фабричната охранителна система им се инсталира и допълнителна преди да ти дадат колата. Това е условие при лизинг - аларма да има, за да я застраховат.
По-добре паднал под масата, от колкото прав пред струга !

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #2 -: Март 25, 2009, 02:48:43 pm »
не е само при лизинговите.Мен ме прецакаха да ми вземат 300лв отгоре за тая допълнителната.Нищо ,че съм с ЕХ ,която си е с фабрична аларма и имобилайзера.Та сега с тая новатанемога да си отлючвам багажника.ТАка е при всички колеги с опцията да отварят багажника  от ключа devil

отделно е набит възможно най смотания бутон на предния капак,на който ще трябва да му правя профилакти отвреме навреме devil

Ама кво да праиш.От аларма за 120-150лв толкова 8-)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #3 -: Март 25, 2009, 06:41:35 pm »
Лило копчето за багажника баца, просто трявба да го заръджиш няколко секунди - докато спрат да мигат аварийните. След това като го затвориш се заключва  :-* А за фабричната аларма...моята като я отворя с ключ пищи, иначе доста трудно успявам да я накарам да издава звуци. Boby пробвай да отключиш с ключ вместо с дистанционното да видим дали ще се обади  ;D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #4 -: Март 25, 2009, 08:53:48 pm »
Лило копчето за багажника баца, просто трявба да го заръджиш няколко секунди - докато спрат да мигат аварийните. След това като го затвориш се заключва  :-* А за фабричната аларма...моята като я отворя с ключ пищи, иначе доста трудно успявам да я накарам да издава звуци. Boby пробвай да отключиш с ключ вместо с дистанционното да видим дали ще се обади  ;D
добре бре адашче,те и в сервиза си го знаят тва,ти пак,бачкало 8-)

Айде ,ще покажеш на мойта как става :)

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #5 -: Март 25, 2009, 09:21:37 pm »
Каква е разликата дали с ключ или просто дръпна дръжката от вътре ? няма...според мен няма датчици на вратата просто, което е много, ама много куцо. При мен е същото като при Лило - 300лв за няква пиклива аларма...

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #6 -: Март 25, 2009, 10:52:20 pm »
Странно е това, което казваш за отварянето без да се задейства алармата.
И моята е такава, но задния капак се отваря точно както е описал mitkopitko
Отваря се и след като го затвориш - пак се заключва автоматично.

Утре ще пробвам и описаното от Boby, но почти съм сигурен че ще задейства алармата.
То верно че са някакви китайски глупости и не че на 20 км не ме остави на бензиностанцията (срам) та ходих в сервиза да и сменят някакъв модул, но това е друга история...
Boby, ти пробва ли да се обърнеш към сервиза?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #7 -: Март 26, 2009, 08:16:52 am »
е аз се обръщах към сервиза за проблема с отварянето на задната врат.
Отговора им беше(от момчето което се занимава с аларамите) категорично:

Искахме да може ,ама алармата не го позволява!

За да се убедите,изчакайте алармата да влезне под охрана,не веднага да пробвате!
Резулата-стандартната освобождава вратата,ама допълнителната пищи silen

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #8 -: Март 26, 2009, 08:49:13 am »
Това със задната врата ще го опитам като си тръгна от работа, но когато си взимах колата, пича от шоуруума помня че ми демонстрира именно това и ставаше. Лично аз от тогава не съм се и сещал де, защото специално за мен е безмислена екстра.

ПС: И аз съм ЕХ и съм с тая допълнителна аларма която не знам защо я има изобщо ?!?
Guns don't kill people ... people kill people ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #9 -: Март 26, 2009, 09:01:39 am »
те и на мен ми го демонстрираха,и си списна.Аз обаче,нямах търпение да я подкарам и те така. :)

Steamwork

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #10 -: Март 26, 2009, 09:30:03 am »
Lilo, и на теб са ти монтирали китайска аларма. Проблемът е същия и при мен със задния капак. Пищи, та се не трае  %)
Аз им давах зор да слагат някаква аларма и да си я взимам колата, защото я чаках цели 5 месеца и вече ми се изчерпа чакалото. Казаха ми, че ако не съм бил такъв зорлия, щели да ми сложат по-хубава аларма. Но не смятам, че е болка за умиране.
По-добре паднал под масата, от колкото прав пред струга !

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #11 -: Март 26, 2009, 10:52:37 am »
Не съм се обръщал към сервиза, защото ще ходя да я карам за радиото така или иначе и ще им кажа да погледнат. На мен ми прави и друг проблем:
С вкл. фарове и аварийни като натисна 2ри път заключването, за да спрат фаровете и почват мигачите да светят постоянно и няма отключване...около 10мин си играя всеки път да я отключа - то не е с ключ, запалване и какво ли още не...

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #12 -: Март 26, 2009, 01:49:29 pm »
Не съм се обръщал към сервиза, защото ще ходя да я карам за радиото така или иначе и ще им кажа да погледнат. На мен ми прави и друг проблем:
С вкл. фарове и аварийни като натисна 2ри път заключването, за да спрат фаровете и почват мигачите да светят постоянно и няма отключване...около 10мин си играя всеки път да я отключа - то не е с ключ, запалване и какво ли още не...

Това вече не съм го забелязъл. Но аз я заключвам само с пуснати фарове, без аварийни. Може от тях да е проблема.
Guns don't kill people ... people kill people ...

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #13 -: Март 26, 2009, 01:57:02 pm »
Това със задната врата ще го опитам като си тръгна от работа, но когато си взимах колата, пича от шоуруума помня че ми демонстрира именно това и ставаше. Лично аз от тогава не съм се и сещал де, защото специално за мен е безмислена екстра.

ПС: И аз съм ЕХ и съм с тая допълнителна аларма която не знам защо я има изобщо ?!?
То и на мен като ми демонстрираха пред шоу-руума си работеше, ама като реших да се изфукам с това в подземния паркинг, знаеш ли каква филхармония настана от другите аларми около мен  :)

Оттогава не съм се и сещал да опитвам тази глезотийка




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #14 -: Март 26, 2009, 02:25:20 pm »
Абе сори, ама вие по колко аларми имате на колите си. Нашта я поръчахме с фабрична и само нея си имаме. Всичко си и е наред, поне до колкото гледам аз. Задната врата се отваря с дистанционното и като се затвори се заключва и това е. Няма пищене, няма нищо. Ако е включена алармата, като товря врата започва да пищи, както си трябва. Ако сте си поръчали колата с монтиране на допълнителна аларма, това вече е друг въпрос. Оригинално колите идват без аларма, така че пак би трябвало да имате само една аларма. Другото си е просто централно и имобилайзер, което се изполва в Европа. Това което наште тука правят е да вържат алармата на централното и от там идват проблемите със задна врата. Като я отвориш от дистанционното - средно копче, после при затваряне започва да пищи и трябва да изключиш алармата и пак да включиш. Но това не е проблем на Киа, а на тези, които монтират алармите, защото не си дават зор да погледнат ел схемата за задна врата и да направят качествена изработка, за да може човек спокойно да ползва функциаята за отваряне на задния капак или врата или каквото е според автомобила.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual