Автор Тема: Алармата - много е зле положението!!  (Прочетена 15256 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #15 -: Март 26, 2009, 02:43:10 pm »
ами ТАТИ,то те си те карат да сложиш 2-а аларма silen
300лв ей така silen

За чии хуй ми беше да им разрешавам,незнам.Май защото небях наясно,че дефактно ще прецаква фабричната.Впоследствие се разбра кво дърво е devil

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #16 -: Март 26, 2009, 02:50:39 pm »
Хубаво, ама мен защо никой не ме е карал да слагам втора? Нещо не се връзват нещата. Като я поръчвахме я поръчахме да е с фабрична и другите куп неща като опции, които се предлагаха и нямам втора аларма, а само една - фабричната, която е вързана за клаксона. Виж, сега като се замисля Авенсиса е по същия начин. С отделен модул и сирена и като отворя задната врата от дистанционното и после я затворя, започва да пищи. Ако правилно съм разбрал, така е и при вас. Но както споменах одеве, това е грешка на фирмата монтирала алармата. Тъй като едва ли някой ще седне да се занимава да след коя верига какви импулси дава, тъй като ще му трябват няколко часа, за да разбере. Иначе алармата на Киа не я знам каква е, но на Авенсиса е Gemini нещо си с комфорт модула. Ако ти се занимава просто иди при някой алармаджия, който е наясно с нещата и ще ти го оправи, така че да си действа нормално. Аз тази функция така и не я ползвам и за това не съм се занимавал.
« Последна редакция: Март 26, 2009, 02:52:42 pm от TATI »
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #17 -: Март 26, 2009, 03:02:37 pm »
баш че нестава при алармаджия.После ще има:
Ама ние не сме пипали тук.Аре гаранцията разбираш ли

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #18 -: Март 26, 2009, 03:14:16 pm »
Става, става. Намираш коя фирма е монтирала алармата и отиваш там. Авенсиса като го взехме в жабката си имаше стикер на фирмата, която е монтирала алармата и дата за инспекция. Гаранцията на автомобила няма нищо общо с алармата. Ако ти се повреди нещо по алармата ти ще идеш в Киа, а те ще закарат колата при тия, които са правили монтажа на алармата. Според мен е по-лесно да си отидеш ти директно при фирмата и да кажеш какво искаш и готово. Аз така бях направил веднъж като ми се разпадна бутона за предния капак - звъннах в ТМ и им казах какъв е проблема и те ми дадоха два варианта: Да им я закарам и след три дни да си я взема или да отида директно в сервиза на алармата, както и направих и за 10 мин ми оправиха проблема. Ако пък си знаеш марката и модела гоглето ще ти каже кой ти я е монтирал.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #19 -: Март 26, 2009, 03:16:50 pm »
На мойта не пищи клаксона, а само другата аларма...оф абе не знам, ама ще звънна днес в сервиза да ги питам !

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #20 -: Март 26, 2009, 03:18:48 pm »
На мен никой не ми е казвал, че колата си има аларма (впоследствие разрах). Казават ти, че трябва да дадеш толко и толко пари за екоданъка и толко и толко за аларма (300 лв за ЕХ даже е по скъпа май заради сгъваемия ключ) и това е. Всъщност нямаш избор.

На мен функцията за отваряне на багажникя ми сработи като ми предаваха колата и веднъж пред блока. Оттогава само пищи.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #21 -: Март 26, 2009, 03:19:35 pm »
Трябва в сервиза да се кара, сега ги питах !

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #22 -: Март 26, 2009, 03:25:34 pm »
Сега гледам сайта и виждам, че са махнали опцията за фабрична аларма. Явно вече ги слагат само тука. Нашата е поръчана лятото на 2007 и имаше такава опция и ние си я избрахме да е фабрична, щото като знам нашенските аларм майстори как ги правят ми става лошо. От тук следва, че си имате просто една аларма монтирана тука, както е на Авенсиса ни. Няма как да имате две аларми.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #23 -: Март 26, 2009, 03:30:09 pm »
Колата идва с централно, дистанционно и имобилайзер. Алармата я слагат тука, но понеже не е от оборудването и я прибавят най-отдолу в цената. Мойта струва 300 кинта ... за толкова трябва да ми затваря и прозорците и огледалата при заключване ама айде.
Guns don't kill people ... people kill people ...

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #24 -: Март 27, 2009, 08:48:06 am »
Вчера опитах проблема с багажника. При задържане на копчето за задната врата, аварийните почват да мигат и багажника си се отключва ... демек всичко по централното и колата си е ОК. Но когато го отворя, алармата се активира. Следователно просто самата аларма не е вързана коректно. Няма причина да се обвинява КМБ, а фирмата с алармата. Според мен лесно може да се оправи проблема с посещение в съответната фирма, че даже и в нашия сервиз ще го оправят. Друг е въпроса колко е нужна тази безмислена екстра ?!? Дали ще дезактивираш само прекъсвача на багажника или цялата кола ... супер безмислено поне за мен разбира се. Виж .... ако бяха направили с това копче багажника да се отваря, а не да се отключва ... е тогава говориме за нещо различно и много полезно ! Което даже не мисля че е кой знае каква философия, че даже и обикновен монтажист на централни и аларми може да го направи.

Относно другия проблем когато си на фарове и аварийни и си заключиш колата, някой колега се беше оплакал че блокирало и не можел да я отключи после 10 мин. ... и това опитах. Оставих колата на фарове и аварийни, заключих я и при повторно натискане на бутона за заключване фаровете си се изгасиха, а аварийните не. Веднага си я отключих и нямаше проблем с блокирания и тн. Според мен и тук всичко е ОК. Може би колегата има някаква повреда.
Guns don't kill people ... people kill people ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #25 -: Март 27, 2009, 09:03:29 am »
това с отвярянето на багажника се прави бре :)

Има го вече на пасат Б3 комби :)

чукваш копчето ,и ти се отваря багажника.После обаче,трябва да си го затвориш.

Относно алармата и връзването,ами връзват си ги баш в сервиза на КИА.Всяка кола която дойде минава оттам за подобен монтаж и обстоен преглед след транспортирането им 8-)

Това,че си имат договор с някой да им ги доставя ефтинко,или както е с ксенона на кайксен(там вече малко по-друга бира),ама тва си е фирмена политика 8-)
« Последна редакция: Март 27, 2009, 09:05:09 am от lilostich »

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #26 -: Март 27, 2009, 09:30:23 am »
това с отвярянето на багажника се прави бре :)

Има го вече на пасат Б3 комби :)

чукваш копчето ,и ти се отваря багажника.После обаче,трябва да си го затвориш.

Относно алармата и връзването,ами връзват си ги баш в сервиза на КИА.Всяка кола която дойде минава оттам за подобен монтаж и обстоен преглед след транспортирането им 8-)

Това,че си имат договор с някой да им ги доставя ефтинко,или както е с ксенона на кайксен(там вече малко по-друга бира),ама тва си е фирмена политика 8-)

Е аз знам че се прави и за това казах че не е голяма философия, но нали пак трябва да е в сервиза на КИА или не знам къде. Иначе това вече е много полезно. Аз редовно съм с много покупки и съм натоварен като магаре. Ами голям зор ми е да си отворя багажника по тоя начин. То почва едно размърдване как да стане, покупки да падат, да блъскам несъзнателно багажника с торбите или пък да ги метна на земята, за да го отворя ... абе сложна схема :)
Guns don't kill people ... people kill people ...

Steamwork

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #27 -: Март 27, 2009, 09:39:39 am »
Михайлов, и при мен е същият проблем със задния капак. Отключва багажника, но като го отвориш пищи. Алармата, която ми сложиха струваше 150 кинта. Казаха ми, че е китайска. kap
По-добре паднал под масата, от колкото прав пред струга !

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #28 -: Март 27, 2009, 12:43:18 pm »
Абе какво да кажа като гледам всичките проблеми...много е шменти-капели с тия аларми, дето пищят само ако някой тъп крадец ударри колата с бухалка...  crazy

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Алармата - много е зле положението!!
« Отговор #29 -: Март 27, 2009, 12:54:58 pm »
Моят багажник като го отворя с едно натискане се отключва и пищи. Ако задържа няколко секунди докато авариините спрат да мигат отключва и не пищи. Или са ни ги монтирали различни хора или вие не правите нещо както трябва  :-*