Автор Тема: Доставка SPORTAGE 2022  (Прочетена 111110 пъти)

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #330 -: Февруари 10, 2023, 08:49:56 pm »
А какво ни интересува какво е франчайз, като пловдивският дилър ми върна капарото след 4 месеца чакане с обяснението, че завода бил отказал поръчката, а софийският дилър ми намери същата кола, за 1 седмица, която щеше да се произведе до 2 седмици и да дойде в София до месец и половина? Ако не бях сключил нов договор с друг производител 30 минути преди това (прибирах се по Южната дъга), щях да си имам нова кола 2 месеца по-пано. Факт е, че лявата ръка на Киа не знае какво прави дясната. Единствено Спортидж няма аналог у нас като цена и качество, това ги държи дилърите тук още на пазара.

Аз лично не бих спорил за "доброто" им отношение към клиентите. Но ги разбирам. Това е поведението на търговец, когато търсенето далеч надхвърля предложението. 2017 година и кафе ме черпиха и допълнителна отстъпка (ама само за вас, щото сте ни особено симпатичен!) направиха и стелки ми подариха. :)

А като няма коли, гледат да те отсвирят да не им досаждаш с тъпи въпроси от сорта "къде ми е колата за която ви броих капаро". Някои го правят елегантно, други, не толкова...

Но за колите не сте прав. Щото ако бяхте, такситата, ченгетата и куп хора (и аз в това число) щяха да карат нещо друго. И тук не става въпрос за цена или качество, а за съотношение качество/цена, което е по-добро от другите конкуренти.







Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #331 -: Февруари 10, 2023, 11:14:33 pm »
Съотношението цена-качество към момента е в полза само и единствено на модела спортидж, пред останалите производители на автомобили от същия клас и тип. Това написах. Коментарът ми се отнася при сравнения между моделите с бензинови четирицилиндрови двигатели на Киа, с моделите на останалите производители, представени у нас. Електрическите и дизеловите не съм проучвал. Полицейските автомобили са купувани отдавна и на съвсем различни (много по-ниски) цени. Освен спортидж, другите им бензинови модели са непродаваеми на тези цени, съдейки по продажната им цена, оборудване и качество на бензиновите им мотори.
« Последна редакция: Февруари 10, 2023, 11:18:48 pm от Telefunken »

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #332 -: Февруари 10, 2023, 11:27:20 pm »
Въпрос на вкус, както казва мойта кучка облизвайки се под опашката. Това ми е първият бензинов автомобил от много дълго време и не мога да съдя обективно, все още не.

Примерно, за мен CVT скоростна кутия е deal breaker. Колкото и да я хвалят. А това рязко намалява избора на автомобил.

aliyatin 66

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #333 -: Февруари 11, 2023, 01:09:55 pm »
Здравейте колеги!÷Т ъй като и моята поръчка е вече в 11-я месец най сетне ми се обадиха снощи,че автомобила е произведен и се очаква доставка до 10дни. На скоро пуснах имейл до КМБ София със запитване , но все още нямам отговор. Той вече не ми и трябва. Чакам с нетърпение доставката.На всички чакащи колеги пожелавам по бърза доставка.  bye

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #334 -: Февруари 11, 2023, 01:48:10 pm »
Един съвет към тези, които ще си получават колите: не се съгласявайте на предложеният от КИА имобилайзер. Те слагат МАК06, явно някакъв ребрандиран китайски боклук, за който няма нито описание, нито ръководство, нито отзиви.

Аз не обърнах внимание и дадох 300 лева за МАК06. За тези пари щях да си сложа някой читава "Пандора".

blagovest_georgiev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #335 -: Февруари 17, 2023, 09:35:45 am »
Здравейте на всички! Здравейте и аз съм на опашката за Sportage 2022?
Аз пуснах поръчка на 13.02.2023, като поръчах 1,6T HPE MHEV 4WD DCT в оборудване Executive с цвят Blue flame. В Киа казаха, че същата са я заявили през декември, поръчвали в аванс модели на база на търсенето, та реално дали има шанс да ми се усмихне щастието по-рано от 6 месеца? Знам, че е до късмет малко, но просто да видя, каква е тенденцията в последно време. Благодаря предварително :)

П.С. Предполагам поръчката в аванс го казват на всички, за да дадеш капаро и да генерират някакви пари, че то ако откажат всички, как ще се издържат и тях ги разбирам, не че ги оправдавам, но това е ситуацията навсякъде по другите марки :(
« Последна редакция: Февруари 17, 2023, 09:49:41 am от blagovest_georgiev »

staik

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 56
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #336 -: Февруари 17, 2023, 10:50:55 am »
Здравейте на всички! Здравейте и аз съм на опашката за Sportage 2022?
Аз пуснах поръчка на 13.02.2023, като поръчах 1,6T HPE MHEV 4WD DCT в оборудване Executive с цвят Blue flame. В Киа казаха, че същата са я заявили през декември, поръчвали в аванс модели на база на търсенето, та реално дали има шанс да ми се усмихне щастието по-рано от 6 месеца? Знам, че е до късмет малко, но просто да видя, каква е тенденцията в последно време. Благодаря предварително :)

П.С. Предполагам поръчката в аванс го казват на всички, за да дадеш капаро и да генерират някакви пари, че то ако откажат всички, как ще се издържат и тях ги разбирам, не че ги оправдавам, но това е ситуацията навсякъде по другите марки :(


Честито! Имай търпение и забрави думите за предварително поръчаните автомобили  crazy. Ето и моя пример:
Нашата КИА я поръчахме на 30.04.2022 година и пак точно същия модел и цвят беше предварително поръчана (имали сме късмет). Получих добра новина чак този месец, че имам шаси номер.

По мои очаквания след шаси номер , би трябвало в рамките на месец да получа желната кола :D Нека някой , който е получил колата си вече да каже колко време приблизително отнема от получаването на шаси номер до физическото получаване на автомобила?
KIA Sortage 1.6 MHEV - experience Green

xerzv

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 73
  • 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #337 -: Февруари 17, 2023, 10:58:11 am »
Имаме ли колеги, които са поръчали GT Line MHEV/HEV/PHEV и са получили колата си?  write
* 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut

Киара

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #338 -: Февруари 17, 2023, 01:02:22 pm »
А има ли някой поръчал собствена модификация и екстри? Като чета всички сме от късметлиите с предварително заявени коли от КМБ.

hedonism

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #339 -: Февруари 17, 2023, 01:05:53 pm »
Привет на всички. Аз поръчах GT LINE - PHEV - Experience Green миналата година началото на ноември. Не знам дали това се води customization или не :)
Impossible is nothing!

Naviit

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #340 -: Февруари 17, 2023, 01:24:08 pm »
Привет на всички. Аз поръчах GT LINE - PHEV - Experience Green миналата година началото на ноември. Не знам дали това се води customization или не :)

И аз съм поръчал GT LINE - PHEV Green-Black - от началото на Юни. Досега само добри пожелания имам от дилъра - каза до Септември края ще стане после за Коледа последно каза че първо тримесечие на тази година. - още нямам обаждане за ВИН номер. Някой ден ще има добри новини но кога :)

kriskoto86

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #341 -: Февруари 21, 2023, 05:47:17 pm »
Гледам, че в Англия доставят вече поръчки от май и юни, а от април още не всичко е доставено, че има и някои отворени от март. Започвам да си мисля, че самите Киа се опитват да откажат поръчалите на старите цени.  :o :o това не е сериозно.

xerzv

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 73
  • 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #342 -: Февруари 21, 2023, 05:53:25 pm »
Гледам, че в Англия доставят вече поръчки от май и юни, а от април още не всичко е доставено, че има и някои отворени от март. Започвам да си мисля, че самите Киа се опитват да откажат поръчалите на старите цени.  :o :o това не е сериозно.

твоята доставиха ли я?
* 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut

kriskoto86

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #343 -: Февруари 21, 2023, 06:48:47 pm »
Гледам, че в Англия доставят вече поръчки от май и юни, а от април още не всичко е доставено, че има и някои отворени от март. Започвам да си мисля, че самите Киа се опитват да откажат поръчалите на старите цени.  :o :o това не е сериозно.

твоята доставиха ли я?

Не, само "нямаме информация" получавам като отговор. А по твоята нещо ново?

xerzv

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 73
  • 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #344 -: Февруари 23, 2023, 03:19:35 pm »
Гледам, че в Англия доставят вече поръчки от май и юни, а от април още не всичко е доставено, че има и някои отворени от март. Започвам да си мисля, че самите Киа се опитват да откажат поръчалите на старите цени.  :o :o това не е сериозно.

твоята доставиха ли я?

Не, само "нямаме информация" получавам като отговор. А по твоята нещо ново?

Не... днес се чух с тях - след като ми казваха, че 2 или 3 пъти някак си поръчката е канселирана - сега ми казаха, че колата изобщо не била предвидена за производство...
Определено се опитват да откажат хората, поръчали на старите цени....
* 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut