Автор Тема: Доставка SPORTAGE 2022  (Прочетена 110912 пъти)

Bobby_G

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #315 -: Февруари 07, 2023, 12:30:31 pm »
Статистиката показва цялостната картина, но си имаме и частните случаи, при които ги има тия аномалии, където един чака 3-4 месеца, а друг 6-7 за абсолютно същата кола. Айде дано има раздвижване тоя месец.

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #316 -: Февруари 07, 2023, 08:25:30 pm »
Статистиката показва цялостната картина, но си имаме и частните случаи, при които ги има тия аномалии, където един чака 3-4 месеца, а друг 6-7 за абсолютно същата кола. Айде дано има раздвижване тоя месец.

Според мен, бритишите не могат да бъдат критерий. Защото там дилъри бол, а при нас на практика е един.
Освен това, там логистиката отнема много повече време, докато съберат цял кораб (иили половин, ако товарят и други производители), докато минат митници и прочие формалности, минава месец и нещо.

Acii

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #317 -: Февруари 08, 2023, 08:10:38 am »
Заводът за модела Kia Sportage се намира в Словакия.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 700
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #318 -: Февруари 08, 2023, 09:12:49 am »
Говорите празни съчинения! Как ще е един дилърът ( без на практика)? Във всеки голям град има Киа представител, който е независим от този в София, със самостоятелен сервиз и условия. Сещам се и за по-малки градове, където също има долър на Киа - Казанлък

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #319 -: Февруари 08, 2023, 02:03:44 pm »
Говорите празни съчинения! Как ще е един дилърът ( без на практика)? Във всеки голям град има Киа представител, който е независим от този в София, със самостоятелен сервиз и условия. Сещам се и за по-малки градове, където също има долър на Киа - Казанлък

Ми щом казвате...

Киа България е изключителен представител на глобалния мобилен бранд Kia Corporation, чиято основна цел е създаването на устойчиви решения за мобилност за потребители, общности и общества по целия свят. Киа България продава на територията на страната пълната гама превозни средства и резервни части, произведени от Kia Corporation, и извършва гаранционно и следгаранционно сервизно обслужване на всички автомобили Kia. Киа България разполага с 16 регионални представителства в страната, в градовете: София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Велико Търново, Стара Загора, Сливен, Плевен, Добрич, Габрово, Казанлък, Враца, Хасково, Сандански и Сливен. Дилърите на компанията имат собствени автосалони и сервизни бази, и квалифициран персонал, който обслужва клиентите освен в посочените градове и в близките населени места.
« Последна редакция: Февруари 08, 2023, 02:05:41 pm от tougi »

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #320 -: Февруари 08, 2023, 04:52:22 pm »
Заводът за модела Kia Sportage се намира в Словакия.

...която е в Европейския съюз. Великобритания не е член на ЕС и всички стоки от/до ЕС минават митница. Може да е формалност и бумащина, ама е така.

Между другото, корабът Britania Seaways тази сутрин е пристигнал от Immingham в Cuxhaven и в момента товари коли за Британия :)

« Последна редакция: Февруари 08, 2023, 05:14:47 pm от tougi »

ivondrata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #321 -: Февруари 08, 2023, 08:52:29 pm »
Здравейте,

реших да се регистрирам само и единствено, за да ви информирам, че онзи ден ми се обадиха, че този четвъртък или петък ще бъде сглобен джипът ми.
Бензин, предно, средно ниво на оборудване, беше поръчан около месец преди да го капарирам ( края на Октомври )  и ми казаха, че, ако имам късмет ще дойде до НГ, ако не до края на Февруари, все пак, в договора пишеше 6м. Една или две седмици по-късно ще бъде доставен, така че оптимистичният им срок за 4м се очаква да бъде изпълнен. Подчертавам, че те ми се обадиха, а не аз на тях, така че си мисля, че ще дойде  ;D
Пожелавам успех и търпение на всички!

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #322 -: Февруари 08, 2023, 11:40:19 pm »
Честито, ivondrata!

Със здраве да си го караш кияка!

staik

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #323 -: Февруари 09, 2023, 10:19:38 am »
И аз вчера получих обаждане от дилъра ми. Имал съм вече шаси номер, което значи , че вече е планирана за производство.  yahoo
KIA Sortage 1.6 MHEV - experience Green

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #324 -: Февруари 09, 2023, 08:57:14 pm »

Ми щом казвате...

Киа България е изключителен представител на глобалния мобилен бранд Kia Corporation, чиято основна цел е създаването на устойчиви решения за мобилност за потребители, общности и общества по целия свят. Киа България продава на територията на страната пълната гама превозни средства и резервни части, произведени от Kia Corporation, и извършва гаранционно и следгаранционно сервизно обслужване на всички автомобили Kia. Киа България разполага с 16 регионални представителства в страната, в градовете: София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Велико Търново, Стара Загора, Сливен, Плевен, Добрич, Габрово, Казанлък, Враца, Хасково, Сандански и Сливен. Дилърите на компанията имат собствени автосалони и сервизни бази, и квалифициран персонал, който обслужва клиентите освен в посочените градове и в близките населени места.

Дрън - дрън - ярини! Нищо общо нямат търговците на KIA в София, с тези в Пловдив, например. Разбрах го по трудния начин. За моя радост, изписаха ми веждите! Софиянци ми докараха по-хубав Xceed.


justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 700
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #325 -: Февруари 09, 2023, 09:29:28 pm »
tougi@идете в КМБ и ги питайте :) Сигурно и OMV не са франчайз :)Или Дачия, или Мазда...

xerzv

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 73
  • 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #326 -: Февруари 09, 2023, 10:55:37 pm »
Аз вече съм в 11 месец чакане, от 9 месеца срок за доставка  :-[

Днес писах на КМБ за някакво инфо и ми върнаха:

Цитат
Както и предния път споменах не можем да кажем кога точно ще бъде изпълнена поръчката
Ако нямате възможност да изчакате доставката, във всеки момент  можем да върнем платения аванс

Изобщо не им пука, хаха
* 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #327 -: Февруари 10, 2023, 12:28:31 am »
tougi@идете в КМБ и ги питайте :) Сигурно и OMV не са франчайз :)Или Дачия, или Мазда...

Вие явно не сте наясно какво е франчайз. Какво да питам в КБМ?

КИА България са изключителен представител за България. Кой друг има взимане-даване с Kia Europe? КИА Казанлък?

Да, ето: Мончев-90 - monchev90.com №1 в обслужването на клиенти за град Казанлък! Оторизиран сервиз на KIA MOTORS BULGARIA
« Последна редакция: Февруари 10, 2023, 12:33:05 am от tougi »

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #328 -: Февруари 10, 2023, 06:49:50 pm »
А какво ни интересува какво е франчайз, като пловдивският дилър ми върна капарото след 4 месеца чакане с обяснението, че завода бил отказал поръчката, а софийският дилър ми намери същата кола, за 1 седмица, която щеше да се произведе до 2 седмици и да дойде в София до месец и половина? Ако не бях сключил нов договор с друг производител 30 минути преди това (прибирах се по Южната дъга), щях да си имам нова кола 2 месеца по-пано. Факт е, че лявата ръка на Киа не знае какво прави дясната. Единствено Спортидж няма аналог у нас като цена и качество, това ги държи дилърите тук още на пазара.
« Последна редакция: Февруари 10, 2023, 06:51:37 pm от Telefunken »

xerzv

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 73
  • 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #329 -: Февруари 10, 2023, 06:53:05 pm »
А какво ни интересува какво е франчайз, като пловдивският дилър ми върна капарото след 4 месеца чакане с обяснението, че завода бил отказал поръчката, а софийският дилър ми намери същата кола, за 1 седмица, която щеше да се произведе до 2 седмици и да дойде в София до месец и половина? Ако не бях сключил нов договор с друг производител 30 минути преди това (прибирах се по Южната дъга), щях да си имам нова кола 2 месеца по-пано. Факт е, че лявата ръка на Киа не знае какво прави дясната. Единствено Спортидж няма аналог у нас като цена и качество, това ги държи дилърите още на пазара у нас.

Да, колите им сами се продават, иначе отношението им - 0.
Аз чакам 11 месеца вече и КМБ (Софийския дилър) ми казва, че ми КМБ ми отказали поръчката 1 път и че завода веднъж я отказала хаха.
Да се надяваме, че до Коледа 2023 ще дойде  silen
* 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut