Автор Тема: Доставка SPORTAGE 2022  (Прочетена 107552 пъти)

Nicole

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #510 -: Май 24, 2023, 10:03:07 pm »
Да, днес се обадих и казаха че имали налични, за моя изненада  :o

uktcmtt

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Sportage 1.6Т HEV GT Line поръчан Април 2023
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #511 -: Май 25, 2023, 12:05:08 am »
Здравейте, бъдещи колеги!

През последния месец прегледах няколко модела и марки и се спрях на Kia Sportage GT Line 1.6T HPE MHEV 4WD. След среща с дилъра ми обявиха 270 дни срок, което като гледам си е реално време, предвид че много от вас чакате даже и повече..

Въпросът ми е дали сте попадали на тази обява, защото цените са идентични с тези в КИА и имат и налични даже? Как мислите?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21655046918714002&pnlink=21658432124784718

Трябва да се проверят VIN номерата им в Киа София за да потвърдят че гаранцията е спазена и не се знае ако са за друг пазар дали свързаността ще работи както Киа правена за БГ пазар. Ако ти откажат да ти дадат VIN номер има нещо гнило (то това важи са всяка кола втора ръка).

И аз ги гледах тези обяви преди да си поръчам и дилъра знаеше за тази автокъща, ама аз се разубедих и затова отидох в официалното представителство.

« Последна редакция: Май 25, 2023, 12:06:42 am от uktcmtt »

DenkataACM

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
  • Sportage 1.6T MHEV FWD Executive AUT
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #512 -: Май 25, 2023, 07:49:36 am »
Най-добре да се проверят, да. Аз също ги гледах тези коли на въросната автокъща. Обадих им се да ми предложат MHEV Еxecutive (тъй като се заявиха, че имат хора навсякъде и внасят нови коли) и с доста мънкане отказаха. Това беше и причината да се осъмня малко в редовността на тези коли. Както каза колегата - проверка с VIN, защото може и да са били удряни. Във mobile.de има доста такива с леки и нелеки удари по врати и багажник, за доста по-ниски пари, та според мен може и това да е схемата. Със сигурност за толкова време да не са ги продали има нещо. rofl rofl

Сподели после какво се е случило. write write
Семейния гараж:
2021 KIA Sportage GT-Line 1.6 GDI DOHC AUT
2023 KIA XCeed GT-Line 1.5 T AUT
2023 KIA Stonic GT-Line 1.0 T-GDI Hybrid AUT
2023 KIA Sportage 1.6 T MHEV FWD Executive AUT

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #513 -: Май 25, 2023, 09:02:07 am »
При положение, че в цял свят се чака по година и нагоре за доставка от официални носители, едва ли има някой, който може да я докара за по-малко. Смятам, че тук уловката е или стар автомобил, или далавера за ваша сметка. Не се връзвайте на измислени вносители

cuam4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #514 -: Май 25, 2023, 10:19:56 am »
При положение, че в цял свят се чака по година и нагоре за доставка от официални носители, едва ли има някой, който може да я докара за по-малко. Смятам, че тук уловката е или стар автомобил, или далавера за ваша сметка. Не се връзвайте на измислени вносители
Не е точно така - официалните дилъри също опряха до тези канали - вкарват демо автомобили на по 3000-4000км от Германия и ги продават на почти пълна цена.

Nicole

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #515 -: Май 26, 2023, 06:06:59 pm »
много ви благодаря за информацията! След думите ви, май най-разумно е да си поръчам и така ще направя. Стискам палци за всички ни да идват по-навреме  ;D ok

djibri

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #516 -: Май 26, 2023, 08:25:27 pm »
До колкото знам автомобилите на А1 са нови и ги внасят от Германия, т.е. си имат гаранция и  от КМБ копче не могат да кажат. Лично аз съжалявам, че не си поръчах от тях, когато цените бяха по-сносни.

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #517 -: Май 26, 2023, 08:52:27 pm »
Паралелен внос на автомобили извън официалните канали определено е против политиката на която и да е фирма.

djibri

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #518 -: Май 26, 2023, 09:55:07 pm »
Паралелен внос на автомобили извън официалните канали определено е против политиката на която и да е фирма.

Не съм съгласен. Свободното движение на стоки е основен принцип на ЕС. Явно КМБ не могат да защитават интересите на клиентите си и собствените си, затова някой е намерил ниша.

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #519 -: Май 27, 2023, 01:13:10 pm »
Не съм съгласен. Свободното движение на стоки е основен принцип на ЕС. Явно КМБ не могат да защитават интересите на клиентите си и собствените си, затова някой е намерил ниша.

Работил съм във фирма изнасяща дефицитна продукция предимно за Европа, но и в сравнително по-малки количества по целия свят. И мога да ви кажа от първа ръка какво ставаше с фирми, които купуваха от нас и се опитваха да продават на наши клиенти извън официалните канали. Просто, при следващо запитване те получаваха по-висока цена, отколкото тази на клиента на когото продаваха. (*)

Не преставам да го казвам, проблемът не е в КИА България. Те могат да продадат повече, но продават толкова, колкото им дадат. При около 200+ коли на месец и опашка от стотици чакащи, , някой който продава 5-6 по паралелен внос не ги бърка. Ако обаче те имаха 200 коли на склад и някой внесеше даже 5-6 от Германия, щеше да бъде друго.

Проблемът е в дефицита на стока, фирмата производител може да си позволи да продава на пазари, където получава по-висока печалба и да поддържа "присъствие" на пазари, които в момента не са важни за нея. Принципите на ЕС тук не важат :)

(*) Edit: между другото, това работи и в другата посока. Ако фирмата има съглашение с търговец, той предоставя списък с негови клиенти и производителят не продава пряко на тези клиенти. Примерно, продаваме на търговеца стока при цена 100 единици, той я продава за 110 единици. Ако неговият клиент дойде пряко при производителя, той ще получи цена 110 единици. Така работи световната търговия.
« Последна редакция: Май 27, 2023, 05:23:36 pm от tougi »

cuam4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #520 -: Май 27, 2023, 09:18:37 pm »
Не съм съгласен. Свободното движение на стоки е основен принцип на ЕС. Явно КМБ не могат да защитават интересите на клиентите си и собствените си, затова някой е намерил ниша.

Работил съм във фирма изнасяща дефицитна продукция предимно за Европа, но и в сравнително по-малки количества по целия свят. И мога да ви кажа от първа ръка какво ставаше с фирми, които купуваха от нас и се опитваха да продават на наши клиенти извън официалните канали. Просто, при следващо запитване те получаваха по-висока цена, отколкото тази на клиента на когото продаваха. (*)

Не преставам да го казвам, проблемът не е в КИА България. Те могат да продадат повече, но продават толкова, колкото им дадат. При около 200+ коли на месец и опашка от стотици чакащи, , някой който продава 5-6 по паралелен внос не ги бърка. Ако обаче те имаха 200 коли на склад и някой внесеше даже 5-6 от Германия, щеше да бъде друго.

Проблемът е в дефицита на стока, фирмата производител може да си позволи да продава на пазари, където получава по-висока печалба и да поддържа "присъствие" на пазари, които в момента не са важни за нея. Принципите на ЕС тук не важат :)

(*) Edit: между другото, това работи и в другата посока. Ако фирмата има съглашение с търговец, той предоставя списък с негови клиенти и производителят не продава пряко на тези клиенти. Примерно, продаваме на търговеца стока при цена 100 единици, той я продава за 110 единици. Ако неговият клиент дойде пряко при производителя, той ще получи цена 110 единици. Така работи световната търговия.
Може да имат ексклузивните права за вноса на нови автомобили, но реално тези ги внасят "втора употреба", на 5км.. Определено си прав, че няма как от КМБ да са щастливи да поддържат гаранционно коли, които не са продали, но поне засега изглежда да го търпят.

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #521 -: Май 27, 2023, 11:35:00 pm »
Може да имат ексклузивните права за вноса на нови автомобили, но реално тези ги внасят "втора употреба", на 5км.. Определено си прав, че няма как от КМБ да са щастливи да поддържат гаранционно коли, които не са продали, но поне засега изглежда да го търпят.

Тях гаранционното поддържане не ги бърка, то се плаща от КИА Европа, и сигурно се плаща добре.  Това, което те могат да направят е да се обърнат към производителя "абе като как, аджеба, позволявате някой ни се меси в пазара?"

Но ние сме прекалено малък пазар, та не вярвам да стане.

kriskoto86

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #522 -: Май 30, 2023, 10:06:49 am »
Искат ли ти увеличение на цената?

Да, вече известните 600лв. Иначе вече две седмици чакам за транспорт до България и няма никаква яснота кога ще дойде.

djibri

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #523 -: Май 30, 2023, 11:11:09 am »

Тях гаранционното поддържане не ги бърка, то се плаща от КИА Европа, и сигурно се плаща добре.  Това, което те могат да направят е да се обърнат към производителя "абе като как, аджеба, позволявате някой ни се меси в пазара?"

Но ние сме прекалено малък пазар, та не вярвам да стане.

До колкото ми е известно в Германия има много малки търговци на марката, така че всеки можа да си купи, от къде си поиска. Аз също обмислях този вариант, но ми се струва голяма хамалогия за човек, който няма опит- възстановяване на ДДС, транспорт… Иначе като цена излизаше 1:1, а взимаш колата веднага. А за тези от автокъщата- най-вероятно са им прибрали еко бонуса (ако има такъв) и стъпват на една идея по-добра цена, но най-важното е, че колата е тук.

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Доставка SPORTAGE 2022
« Отговор #524 -: Май 30, 2023, 06:08:55 pm »
До колкото ми е известно в Германия има много малки търговци на марката, така че всеки можа да си купи, от къде си поиска. Аз също обмислях този вариант, но ми се струва голяма хамалогия за човек, който няма опит- възстановяване на ДДС, транспорт… Иначе като цена излизаше 1:1, а взимаш колата веднага. А за тези от автокъщата- най-вероятно са им прибрали еко бонуса (ако има такъв) и стъпват на една идея по-добра цена, но най-важното е, че колата е тук.

От Германия (която е в ЕС) няма възстановяване на ДДС. Иначе, не е чак такъв проблем. Отиваш там, избираш, купуваш, докарваш я с временни номера, регистрираш я тук. Въпросът е да си сметнеш правилно допълнителните и скритите разходи. И разбира се, да шпрехаш немечки, най-малкото защото наименованията на документите за мен са непроизносими. Примерно, Versicherungsbestätigungskarte :)