Автор Тема: Бензин в картера на KIA xceed  (Прочетена 22759 пъти)

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1322
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Бензин в картера на KIA xceed
« Отговор #15 -: Юни 14, 2022, 09:22:43 pm »
Какво означава това да не наливаме от "фалшивия български бензин RON 95", на капризните GDI мотори?
От къде да наливаме? От чужбина ли да си внасям или да си забъркам нещо в домашни условия ?
Съвсем сериозно питам, защото и аз карам GDI.

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Бензин в картера на KIA xceed
« Отговор #16 -: Юни 14, 2022, 10:44:25 pm »
И аз съм съвсем сериозен, откакто видях с очите си какво се случва с поддържан двигател, горящ 95 октанов бензин на къси разстояния. Вече наливам от най-евтините 98- октанови или 100- октанови бензини. Двигателят работи по съвсем различен начин. Ако си прочетете книжката на кията, в нея пише същото - да се налива високооктанов бензин в банановите републики, заради добавките. Пише и за метанола. И за късите преходи. И за маслото.

Offkia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Бензин в картера на KIA xceed
« Отговор #17 -: Юни 15, 2022, 10:41:35 am »
Това не звучи сериозно!!! В книжките нищо подобно не пише? Камо ли за късо разтояние? Аз не знам да има автомобили само за градско и извън градско шофиране? Щом двигателите им не са за банановите републики да не ги продават, защото така крадат нашите пари!!!

Offkia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Масло в картера на KIA xceed
« Отговор #18 -: Юни 15, 2022, 10:48:34 am »
KIA SEED 1.6T TX 7AT - Почти не сме я карали от проблеми на две години е  и на 20 000 км. и Волана и започна да стърже и да се върти трудно!!!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1322
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Бензин в картера на KIA xceed
« Отговор #19 -: Юни 15, 2022, 05:11:00 pm »
Offkia, а твоята кола да загубила мощност или да работи нестабилно особено на празен ход ?

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Бензин в картера на KIA xceed
« Отговор #20 -: Юни 15, 2022, 07:36:50 pm »
Това не звучи сериозно!!! В книжките нищо подобно не пише? Камо ли за късо разтояние? Аз не знам да има автомобили само за градско и извън градско шофиране? Щом двигателите им не са за банановите републики да не ги продават, защото така крадат нашите пари!!!
Колега, научи се да четеш. На първия прикачен файл, точка 9, е обяснено за добавката. На втория файл пише какво означава тежък режим на работа и как се процедира с поддръжката. Не е ли преведена на български??

Offkia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Бензин в картера на KIA xceed
« Отговор #21 -: Юни 16, 2022, 11:45:41 am »
rmk...Не е губила мощност, нито е прекъсвала, просто вкарва много бензин в картера и започна да се чува шум от двигатела.

Offkia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Бензин в картера на KIA xceed
« Отговор #22 -: Юни 16, 2022, 01:19:25 pm »
Това не звучи сериозно!!! В книжките нищо подобно не пише? Камо ли за късо разтояние? Аз не знам да има автомобили само за градско и извън градско шофиране? Щом двигателите им не са за банановите републики да не ги продават, защото така крадат нашите пари!!!
Колега, научи се да четеш. На първия прикачен файл, точка 9, е обяснено за добавката. На втория файл пише какво означава тежък режим на работа и как се процедира с поддръжката. Не е ли преведена на български??

Не знам колега, май ти четеш между редовете!!! Аз говоря, че за 500км. е над фула, за какъв тежък режим на работа ми пишеш незнам?

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Бензин в картера на KIA xceed
« Отговор #23 -: Юни 16, 2022, 06:22:39 pm »
offkia,
Двигателят ти е повреден и се нуждае от ремонт. В постове 11 и 14 съм написал какво трябва да се направи. Написал съм и какви са причините за повредата. Или не си ги прочел, или имаш проблем с функционалната грамотност. Пуснал си еднакви теми на различни места във форума, с което подценяваш другите потребители. Това не е чат. Всичката необходима информация за казуса е тук и по-нататъшните дискусии биха били спам.
За нас би било полезно да научим от теб, дали ремонтът е минал за сметка на киа или не. Както и съдебното решение, ако не сте постигнали съгласие със сервиза. Разчитаме на обратна връзка.
Желая ти успех в борбата!

Offkia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Бензин в картера на KIA xceed
« Отговор #24 -: Юни 17, 2022, 02:25:59 pm »
offkia,
Двигателят ти е повреден и се нуждае от ремонт. В постове 11 и 14 съм написал какво трябва да се направи. Написал съм и какви са причините за повредата. Или не си ги прочел, или имаш проблем с функционалната грамотност. Пуснал си еднакви теми на различни места във форума, с което подценяваш другите потребители. Това не е чат. Всичката необходима информация за казуса е тук и по-нататъшните дискусии биха били спам.
За нас би било полезно да научим от теб, дали ремонтът е минал за сметка на киа или не. Както и съдебното решение, ако не сте постигнали съгласие със сервиза. Разчитаме на обратна връзка.
Желая ти успех в борбата!

Благодаря мого за пожеланието!!!  Явно наистина ще ми трябва успех, щом гаранцията на КИА за нов автомобил е БОРБА, а не коректно отношение към купувача!!! Жалко за тях и за всички техни клиенти, защото днес ущетен съм аз а утре може да сте вие!