Модели автомобили > Carnival

Проблем с Киа Карнивал

(1/1)

ivo-ivo:
Здравейте.Имам следния проблем с моята Киа Карнавал 2,9,144 коня,автоматик,2003 год.Изгасна.Направиха диагностика "специалистите".Казаха ми *датчик на колянов вал*.Смениха "майсторите" датчика.Колата пали работи и върви перфектно....но след като изминах 50км пробег...влиза в някакъв режим...не може да се форсира,не може да вдигне повече от 80-100км,и 2100 оборота.Иначе докато е в този *режим* пали,работи и върви   перфектно.....но до 100км. и 2100 оборотак.Нищо не изписва на таблото.Пак диагностика...казаха ,че има проблем с дюза на 1цилиндър ....смениха и 4 те дюзи...и пак 50-100км .пробег...и пак в режим .сложиха пак старите дюзи, и  след 100км.,пак в режим.смениха кабелите на дюзите...и
 пак в режим.трият грешката....колата се оправя ...изминавам..50км...максимум 400 км ...и пак влиза в режим....пак диагностика...пак проблем  в дюзи,този път на 1 и 4 цилиндър...трият,мажат...изминавам -100км... И пак режим...побъркаха.ме взимат парите..и казват *майсторите специалист*...аз съм дотук....търси друг...*майстор*....какво може да е...?

rmk:
Щом постоянно показва различни грешки компютъра бих започнал с почистване на масите.
Почистване на масата от акумулатор към купе, от двигател към купе, да се огледа компютъра дали и той няма някоя маса, която е ръждясала.
Това 2.9, 144 коня дизел ли е ?
Още нещо - като влезе в специалния режим, пишеш, че палите/гасите, работи си. А как я изваждате от този режим? С чистене на грешката ли?

ivo-ivo:
Kia carnival,2,9,144 PS,2003год.след като се изчистят грешките на компютъра,излиза от режим ...и след 100.км пробег отново влиза в режим...

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия