Автор Тема: Sportage 2022  (Прочетена 1798 пъти)

dan

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
Sportage 2022
« -: Април 24, 2022, 03:51:42 pm »
Привет и от мен, новоизлюпен член на клуба. Искам да знам дали сред множеството има някой, който има вече личен опит от управлението на Sportage 2022, изключвайки тестови такъв, с който лично успях да се запозная.

Кичо

• Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Sportage 2022
« Отговор #1 -: Юни 04, 2022, 11:05:51 pm »
Аз  :)  Взех моята в началото на януари и вече е на 7 000 километра. Смених предишната Спортидж, която карах от 2013 и която също бях взела нова. Взех отново двигател 1.6 с ръчни скорости.  Със сигурност новата е по - мощта и по - пъргава, разходът е чувствително по - нисък.  Единственото, което ми липсва, е СД - не се предлага дори като скъпа екстра. МП3-ките, кито помолих да ми запишат, ги чаках повече, отколкото колегите си чакат колите :))))
Кажи какво те интересува, ако мога - ще дам информация.

dan

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #2 -: Юни 05, 2022, 08:50:24 pm »
Привет, първо благодаря, че споделяш опит, много съм изненадан как още през януари е пристигнала новата придобивка, тогава едва дойде първата тестова, с която имах щастието да се запозная. Явно става дума за сериозни позиции в корейската индустрия?! Шегувам се, разбира се, честито и с много радост да си я управляваш!
Интересувам се как се представя двигателят в градски и извънградски условия, разход на гориво, динамика при изпреварване и т.н.? Какво е усещането за маневреност и поведение на пътя? Какви са прогнозните очаквания за годишен разход за облслужване? И какъв точно е двигателят, 1.6Т, със 150 или 180 кс?
Неудобството с липсата на CD в новите автомобили лесно се преживява ако свържеш телефона си и го използваш за плеър, сигурен съм, че лесно ще се справиш!
« Последна редакция: Юни 05, 2022, 08:52:31 pm от dan »

Кичо

• Новак
  • *
  • Публикации: 38
« Отговор #3 -: Юни 05, 2022, 11:12:35 pm »
:))) докато другите искаха тест драйв, аз исках колата. Първият автовоз пристигна на Коледа, аз изгрях в шоурума в първия работен ден, питах кои коли са свободни и си избрах червената :) Все още нямаше автомобил за тест и това спираше много от кандидатите. Аз си бях решила какво искам.
Двигателят е 150 конски сили. Динамиката - определено по - добра от на предишната. Разходът също. Карах от Търново до София скоро, не бързах, с колегата имахме дълъг разговор по повод на делото там, та вниманието ми беше насочено щъм разговора - не съм изпреварвала, не съм давала газ... и се прибрах с разход 4.6. С предишната Спортидж това беше абсолютно немислимо.
Колко ще е разходът за обслужване - нямам представа. Колкото ми кажат - толкова :)
Много благодаря за идеята с телефона. Ще пробвам.

Tanev2

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
« Отговор #4 -: Юни 07, 2022, 04:44:32 pm »
Здравейте и аз съм горд собственик на новия спортидж 1.6 180 к.с. автоматик и за момента съм много доволен. Разхода е около 7л смесено каране, доста е пъргава.