Автор Тема: Sportage 2022  (Прочетена 29688 пъти)

dan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Sportage 2022
« -: Април 24, 2022, 03:51:42 pm »
Привет и от мен, новоизлюпен член на клуба. Искам да знам дали сред множеството има някой, който има вече личен опит от управлението на Sportage 2022, изключвайки тестови такъв, с който лично успях да се запозная.

Кичо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Sportage 2022
« Отговор #1 -: Юни 04, 2022, 11:05:51 pm »
Аз  :)  Взех моята в началото на януари и вече е на 7 000 километра. Смених предишната Спортидж, която карах от 2013 и която също бях взела нова. Взех отново двигател 1.6 с ръчни скорости.  Със сигурност новата е по - мощта и по - пъргава, разходът е чувствително по - нисък.  Единственото, което ми липсва, е СД - не се предлага дори като скъпа екстра. МП3-ките, кито помолих да ми запишат, ги чаках повече, отколкото колегите си чакат колите :))))
Кажи какво те интересува, ако мога - ще дам информация.

dan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Sportage 2022
« Отговор #2 -: Юни 05, 2022, 08:50:24 pm »
Привет, първо благодаря, че споделяш опит, много съм изненадан как още през януари е пристигнала новата придобивка, тогава едва дойде първата тестова, с която имах щастието да се запозная. Явно става дума за сериозни позиции в корейската индустрия?! Шегувам се, разбира се, честито и с много радост да си я управляваш!
Интересувам се как се представя двигателят в градски и извънградски условия, разход на гориво, динамика при изпреварване и т.н.? Какво е усещането за маневреност и поведение на пътя? Какви са прогнозните очаквания за годишен разход за облслужване? И какъв точно е двигателят, 1.6Т, със 150 или 180 кс?
Неудобството с липсата на CD в новите автомобили лесно се преживява ако свържеш телефона си и го използваш за плеър, сигурен съм, че лесно ще се справиш!
« Последна редакция: Юни 05, 2022, 08:52:31 pm от dan »

Кичо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Sportage 2022
« Отговор #3 -: Юни 05, 2022, 11:12:35 pm »
:))) докато другите искаха тест драйв, аз исках колата. Първият автовоз пристигна на Коледа, аз изгрях в шоурума в първия работен ден, питах кои коли са свободни и си избрах червената :) Все още нямаше автомобил за тест и това спираше много от кандидатите. Аз си бях решила какво искам.
Двигателят е 150 конски сили. Динамиката - определено по - добра от на предишната. Разходът също. Карах от Търново до София скоро, не бързах, с колегата имахме дълъг разговор по повод на делото там, та вниманието ми беше насочено щъм разговора - не съм изпреварвала, не съм давала газ... и се прибрах с разход 4.6. С предишната Спортидж това беше абсолютно немислимо.
Колко ще е разходът за обслужване - нямам представа. Колкото ми кажат - толкова :)
Много благодаря за идеята с телефона. Ще пробвам.

Tanev2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Sportage 2022
« Отговор #4 -: Юни 07, 2022, 04:44:32 pm »
Здравейте и аз съм горд собственик на новия спортидж 1.6 180 к.с. автоматик и за момента съм много доволен. Разхода е около 7л смесено каране, доста е пъргава.

xerzv

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 73
  • 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut
Re: Sportage 2022
« Отговор #5 -: Септември 07, 2022, 09:07:34 am »
Аз  :)  Взех моята в началото на януари и вече е на 7 000 километра. Смених предишната Спортидж, която карах от 2013 и която също бях взела нова. Взех отново двигател 1.6 с ръчни скорости.  Със сигурност новата е по - мощта и по - пъргава, разходът е чувствително по - нисък.  Единственото, което ми липсва, е СД - не се предлага дори като скъпа екстра. МП3-ките, кито помолих да ми запишат, ги чаках повече, отколкото колегите си чакат колите :))))
Кажи какво те интересува, ако мога - ще дам информация.

Колега, слагал ли си допълнителна алармена система? Питам защото имах 2020 Kia Sportage 1.6T GT Line и ми я откраднаха от пред блока в София на 06.08.2021г. Имаше 2 имобилайзера и пак не ги спря. Откраднаха я за по-малко от 10 секунди с някакво устройство на багажника. Естествено полицията нищо не направи - дори я намериха по камерите из София и пак нищо не направиха.
* 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut

Tanev2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Sportage 2022
« Отговор #6 -: Септември 21, 2022, 07:59:49 pm »
Това за алармата и мен ме интересува, аз бях загледал тези на Пандора и се чудя дали да слагам, ако някой има опит нека да сподели.

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Sportage 2022
« Отговор #7 -: Септември 21, 2022, 10:39:48 pm »
Чудиш се, не чудиш, застрахователите ще те накарат да сложиш. Т.е. като платиш 3+ хиляди за застраховка, те ще ти сложат безплатно. Обаче, ако следващата година не застраховаш пак при тях, ще ти я свалят. :)

Tanev2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Sportage 2022
« Отговор #8 -: Септември 22, 2022, 07:10:57 am »
Аз вече платих и карам Спортиджа  повече от 6 месеца и нищо не сложи застрахователя.  Затова се чудех дали аз да не поставя и затова ми беше въпроса. Иначе интересно изказване, въпроса ми е дали някой е слагал Пандора на новия спортидж и да каже как е?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Sportage 2022
« Отговор #9 -: Септември 22, 2022, 09:02:15 am »
Аз вече платих и карам Спортиджа  повече от 6 месеца и нищо не сложи застрахователя.  Затова се чудех дали аз да не поставя и затова ми беше въпроса. Иначе интересно изказване, въпроса ми е дали някой е слагал Пандора на новия спортидж и да каже как е?
Предполагам, че не сте я купил на лизинг и затова  застрахователят не е ви е накарал. При мен казаха, че всички коли на 50К им слагат допълнителна аларма. На братовчед ми  алармата на Маздата,  му създаваше проблеми с акумулатора. Докато беше на лизинг не му даваха да я махане. След това, той, изтегли потребителски кредит и плати лизинга. Нищо не му казаха  за махането на алармата

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Sportage 2022
« Отговор #10 -: Септември 22, 2022, 08:58:07 pm »
Аз вече платих и карам Спортиджа  повече от 6 месеца и нищо не сложи застрахователя.  Затова се чудех дали аз да не поставя и затова ми беше въпроса. Иначе интересно изказване, въпроса ми е дали някой е слагал Пандора на новия спортидж и да каже как е?

Това е странно. При сегашната ми кола (предишния модел) на мен застрахователя ми сложи GPS тракер, а след две години го смени с имобилайзер. Не е в мен полицата да погледна кой беше.

А за пандората нищо не мога да кажа.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Sportage 2022
« Отговор #11 -: Септември 26, 2022, 09:54:02 am »
С тези аларми е голяма каша , аз имам по стар модел и имам сложена допълнителна аларма от застраховател доверен партньор на КМБ . Мога само да кажа че  тази аларма не предпазва автомобила от кражба , при не изключена аларма сирената вие но е доста тиха, за да е на най–ниската цена, двигателя пали и работи нормално , просто ти трябват 2-3 секунди за да срежеш или направо да изтръгнеш кабелите на сирената която е монтирана на възможно най-удобното място в двигателния отсег. На петата година разбрах че автомобила си има заводска аларма , при един ремонт се активира и се разсвири клаксона на интервали тът-тът-тът докато не натиснах бутона на централното на ключа за отключване не спираше. Това с монтирането на аларми от застрахователи е пълна глупост на хора търговци които които не разбират от техника и автомобили и спят спокойно като си мислят че направили нещо да ама не както казваше навремето един журналист , проблема е че на тях не им пука за вашия автомобил и гледат да измъкнат максималната сума от всеки мераклия да кара нов автомобил . При събитие се започва една демагогия с месеци и накрая и ти обезценяват колата и ти изплащат с 30% по ниско .

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Sportage 2022
« Отговор #12 -: Септември 27, 2022, 08:18:29 pm »
Явно човек трябва сам да си избира и поставя аларма/имобилайзер. На вълка за това му е дебел врата :)

Tanev2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Sportage 2022
« Отговор #13 -: Септември 29, 2022, 09:18:19 pm »
Затова мислех да поставя допълнително, съгласен съм с всички колеги преди това и исках допълнителна информация от някого, който е поставял Пандора. Не знам защо нямам поставена от застрахователите. Напълно наясно съм, че ако някой, който разбира и е решил да вземе колата няма да го спре по-голямата част от алармите на пазара. Надявам се да не се стига до там.

xerzv

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 73
  • 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut
Re: Sportage 2022
« Отговор #14 -: Септември 30, 2022, 12:31:19 am »
Затова мислех да поставя допълнително, съгласен съм с всички колеги преди това и исках допълнителна информация от някого, който е поставял Пандора. Не знам защо нямам поставена от застрахователите. Напълно наясно съм, че ако някой, който разбира и е решил да вземе колата няма да го спре по-голямата част от алармите на пазара. Надявам се да не се стига до там.

И аз съм се заканил да слагам Пандора, но не съм чувал мнения - но ако решат да я крадат няма какво да ги спре.
Някой от колегите тук да е ползвал UVO Connect - има ли смисъл от него?
Някъде четох, че пращало СМС-и при активирана аларма
Цитат
Theft Alarm  - If the vehicle theft alarm is activated, the alarm is automatically detected and a SMS is sent to the customer’s mobile phone.
* 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut