Автор Тема: Цялостна външна защита на автомобила  (Прочетена 4152 пъти)

DenkataACM

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
  • Sportage 1.6T MHEV FWD Executive AUT
Привет, колеги. Проучвам пазара (във Варна) и в момента на идването на колата, ще се влиза в бокса за защита. Направихме грешката да не сложим никаква защита на две от семейните коли и вече съжалих. Дребни, досадни драскотини от камъчета, котки, храсти и прочие.

Имам няколко оферти за цялостно облепяне с безцветен високотехнологичен филм на цени между 5800 - 7200 лв с работата. Тук плюс е, че това фолио може да се застрахова и при сериозна щета, застрахователя покрива подмяната му с ново. Цената, разбира се е доста висока...

Другата възможност, към която всъщност съм се насочил е самовъзстановяващо 4-пластно керамично покритие на целия автомобил. Цените са от 900 до 2000 лв с работата, според класа на керамиката. Плюс тук е, че при драскотини и отскочили камъчета, се възстановява само, ако навън е над 25 градуса. Има годишна подръжка в размер на 100-120 лв.

Вие поставяли ли сте някаква защита на автмобилите си да споделите опит?
« Последна редакция: Май 18, 2023, 12:10:47 pm от DenkataACM »
Семейния гараж:
2021 KIA Sportage GT-Line 1.6 GDI DOHC AUT
2023 KIA XCeed GT-Line 1.5 T AUT
2023 KIA Stonic GT-Line 1.0 T-GDI Hybrid AUT
2023 KIA Sportage 1.6 T MHEV FWD Executive AUT

xerzv

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 73
  • 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut
Re: Цялостна външна защита на автомобила
« Отговор #1 -: Май 28, 2023, 08:58:20 am »
Аз се бях засилил да слагам Llumar, но като ми казаха 7000лв и бързо бързо се отказах.
За сега сложих само Llumar Aurblue на всичките прозорци + защитно самолекуващо се фолио на стопове/фарове.
Мисля да сложа и защитно фолио отвън на предното стъкло + тавана, за да предпазва от камъчета/щети.
* 2023 Kia Sportage NQ5 GT Line HPE MHEV AWD Aut