Автор Тема: Sportage 2022  (Прочетена 29926 пъти)

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #30 -: Януари 11, 2023, 10:57:01 pm »
Имам едно питане-възможно ли е от настройките да се визуализират данните от парктроника?

Те излизат на дисплея пред водача. При наличие на втори, 13 инчов (!) дисплей се показват до изображението от задната камера.
Благодаря за полезното инфо!
Май ще купуваме, клоним към оранжевия цвят :) .

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Sportage 2022
« Отговор #31 -: Януари 12, 2023, 07:29:53 am »
Май ще купуваме, клоним към оранжевия цвят :) .

Ааа, не! Това е цветът който жена ми избра, а знаеш какви са жените като видят друга жена със същата рокля.

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #32 -: Януари 12, 2023, 07:55:09 am »
То ръчка тестова няма, а и време за тест няма, оранжев цвят на живо да видя също няма, та ще взимам на сляпо :).
Че колата и моторът са добри, и надеждни се доверявам на отзивите. С багажното пространство се надявам някак си да се справя.
За първи път ще карам по-висока кола, но това си е принуда с оглед пътната мрежа у нас. Искам и да се върна на ръчни скорости, защото макар старият ми Пасат В8 да бе невероятно удобен и прекрасно проектиран, с автомата така и не се отървах от усещането, че някой ме вози  rofl.

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Sportage 2022
« Отговор #33 -: Януари 12, 2023, 03:07:55 pm »
Общо взето, аз (в същност жената) избрах по ето това видео. Само оранжевото и червеното ми хванаха окото.

https://www.youtube.com/watch?v=9FXscPUo67c
« Последна редакция: Януари 12, 2023, 03:12:34 pm от tougi »

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #34 -: Януари 12, 2023, 03:47:43 pm »
Общо взето, аз (в същност жената) избрах по ето това видео. Само оранжевото и червеното ми хванаха окото.

https://www.youtube.com/watch?v=9FXscPUo67c

Гледали сме едно и също видео :) .
Сега, като я ползвате доволни ли сте? Цветът отваря ли я, поддържа ли се лесно?

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Sportage 2022
« Отговор #35 -: Януари 12, 2023, 08:42:36 pm »
Гледали сме едно и също видео :) .
Сега, като я ползвате доволни ли сте? Цветът отваря ли я, поддържа ли се лесно?

Цветът е хамелеон. При определена светлина на мен ми изглежда кафеникав (жената казва "брик", жените повече разбират), при слънце е перлено оранжев.

А за поддръжка... Аз съм на принципа, че ходовите качества не зависят от слоя кал. :)

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 703
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Sportage 2022
« Отговор #36 -: Януари 12, 2023, 08:42:55 pm »
Аз се родих с този автомат. На моменти забравям дори, че  карам :) Във ФБ групата се счупиха да се чудят как да изключат екстрите, за които са дали пари, аз съм супер доволен от тях.
Колкото до поддръжката - едно масло за 200 лева за момента съм сменил

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Sportage 2022
« Отговор #37 -: Януари 12, 2023, 10:01:17 pm »
Във ФБ групата се счупиха да се чудят как да изключат екстрите, за които са дали пари, аз съм супер доволен от тях.

Единственото което ме дразни и не мога да изключа е HDA - Highway Driver Assist. Това са двете колички в средата на дисплея, които се появяват само при включен Cruise Control. Замисълът е добър, и в Америка, където всички карат с максимално разрешена скорост и не напускат лентата, сигурно е супер - когато наближиш предната кола автоматично поддържа дистанция.

При нас на магистрала аз карам със 125, и когато трябва да изпреварвам камион, HDA започва да намалява от около 50 метра (това е минималната от 4-те възможни дистанции). Чак когато се изнесеш напълно в ляво започва много бавно отново да набира скорост. Т.е. трябва да тръгна да изпреварвам много от далеч.

Разбира се, винаги мога да настъпя газта, ама нали това е идеята на круиз контрола, да седнеш по турски на седалката (без майтап, виждал съм го при "немци" прибиращи се от Германия) и да се отдадеш на мечти за лятото :)

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #38 -: Януари 12, 2023, 10:10:52 pm »
Във ФБ групата се счупиха да се чудят как да изключат екстрите, за които са дали пари, аз съм супер доволен от тях.

Единственото което ме дразни и не мога да изключа е HDA - Highway Driver Assist. Това са двете колички в средата на дисплея, които се появяват само при включен Cruise Control. Замисълът е добър, и в Америка, където всички карат с максимално разрешена скорост и не напускат лентата, сигурно е супер - когато наближиш предната кола автоматично поддържа дистанция.

При нас на магистрала аз карам със 125, и когато трябва да изпреварвам камион, HDA започва да намалява от около 50 метра (това е минималната от 4-те възможни дистанции). Чак когато се изнесеш напълно в ляво започва много бавно отново да набира скорост. Т.е. трябва да тръгна да изпреварвам много от далеч.

Разбира се, винаги мога да настъпя газта, ама нали това е идеята на круиз контрола, да седнеш по турски на седалката (без майтап, виждал съм го при "немци" прибиращи се от Германия) и да се отдадеш на мечти за лятото :)
Каква е разликата от "Smart Cruise Control" ?
На Пасата имаше такъв до 210км/ч и работеше отлично.

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #39 -: Януари 12, 2023, 10:48:34 pm »
Някой може ли да сподели впечатление от фаровете на базовото ниво?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 703
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Sportage 2022
« Отговор #40 -: Януари 13, 2023, 10:14:14 am »
Tougi, аз пък много го използвам! Ама хич не ми дреме, че някой зад мен ме чака да набера. HDA намалява, когато ти светне дистанцията, която сте задал. Но ако предприемете престрояване, в момента, когато  ви се появи на радара автомобил, няма да  ви забие. Аз не бях карал автомобил с такива екстри и ми трябваше време да свикна

Telefunken

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Sportage 2022
« Отговор #41 -: Януари 13, 2023, 04:26:15 pm »
Във ФБ групата се счупиха да се чудят как да изключат екстрите, за които са дали пари, аз съм супер доволен от тях.

Единственото което ме дразни и не мога да изключа е HDA - Highway Driver Assist. Това са двете колички в средата на дисплея, които се появяват само при включен Cruise Control. Замисълът е добър, и в Америка, където всички карат с максимално разрешена скорост и не напускат лентата, сигурно е супер - когато наближиш предната кола автоматично поддържа дистанция.

При нас на магистрала аз карам със 125, и когато трябва да изпреварвам камион, HDA започва да намалява от около 50 метра (това е минималната от 4-те възможни дистанции). Чак когато се изнесеш напълно в ляво започва много бавно отново да набира скорост. Т.е. трябва да тръгна да изпреварвам много от далеч.

Разбира се, винаги мога да настъпя газта, ама нали това е идеята на круиз контрола, да седнеш по турски на седалката (без майтап, виждал съм го при "немци" прибиращи се от Германия) и да се отдадеш на мечти за лятото :)
А мен ме дразнят тъпите шофьори, влачещи се в левите ленти и причиняващи задръствания. В Германия, специално, са много! Системата работи супер и ускоряването започва още в момента, когато се подаде ляв мигач. Ако го подадете 50 метра преди да започнете изпреварването, HDA не намалява скоростта.

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Sportage 2022
« Отговор #42 -: Януари 13, 2023, 06:34:54 pm »
А мен ме дразнят тъпите шофьори, влачещи се в левите ленти и причиняващи задръствания. В Германия, специално, са много! Системата работи супер и ускоряването започва още в момента, когато се подаде ляв мигач. Ако го подадете 50 метра преди да започнете изпреварването, HDA не намалява скоростта.

И мен ме дразнят, и за това не искам да съм в техните редици. Ако карах със 140, това работи. Обаче, при разлика от 125-90=35 километра, 50 метра е много и докато се изнеса, отзад вече някой мерцедес или БМВ мига нетърпеливо с дългите фарове.

В интерес на истината, фаровете в огледалото за задно виждане предизвикват у мен обратна реакция и аз намалявам на 110...

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #43 -: Януари 14, 2023, 09:52:28 am »
Забелязах, че GPF и катализаторът са ги сложили отдолу, където са лесно достъпни за бандити (на ВАГ са в двигателния отсег и дори в сервиза си иска работа да се стигне до тях). Дано няма изпатили!

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #44 -: Януари 19, 2023, 07:19:33 am »
Да се похваля, че вчера взех Огнената каляска, ниво Комфорт, бензин, ръчни скорости. Купих я без да я карам, защоро нямаше такава моторизация. Допада ми, вози много добре по софийския ланшафт, единствено седелката чувствам много неудобна, но се надявам да се наместим :). Мисля, че бързо ще забравя Пасата.
Направи ми впечатление, че има неща, необявени в офертата, като Lane Following  Assistant (LFA), който автоматично държи колата в лентата за движение, както и автоматичи дълги светлини (за второто успях да го активирам с икона на таблото, но не се включиха в трафика снощи и не мога да потвърдя, че работи). Визуализацията на паркъроника е пълна скръб-показва два положения-ако си в обхвата на датчика в зелено и ако си в непосредсвена близост-в червено, но се преживява. Андроид Ауто се свърза веднага и си е от голяма полза! Веднъж успях да я угася на сфетофара при потегляне, но не запали сама при натискане на съединителя, а трябваше да въртя ключа, което е недостатък за мен.
Засега това, надявам се да има хубави поводи да пиша!