Автор Тема: Sportage 2022  (Прочетена 29877 пъти)

tougi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • Sportage 2022 1.6 T-GDI HEV 4WD Aut
Re: Sportage 2022
« Отговор #45 -: Януари 19, 2023, 04:30:31 pm »
Честито, със здраве да си я караш!
 Колко време чака?

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #46 -: Януари 19, 2023, 04:44:31 pm »
Честито, със здраве да си я караш!
 Колко време чака?
Благодаря!
Беше налична, чаках за регистрация един ден :)   

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #47 -: Януари 20, 2023, 12:36:20 am »
Здравейте,
Дали някой може да помогне сюза следното: Медията (базово ниво) изобщо не разпознава, че има включена памет с музика в USB портс (пробвах с три различни флашки)? Някакви идеи?

monko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
  • Kia Sportage V, 150 HP, penta metal, Executive
Re: Sportage 2022
« Отговор #48 -: Януари 20, 2023, 07:31:10 am »
Здравейте,
Дали някой може да помогне сюза следното: Медията (базово ниво) изобщо не разпознава, че има включена памет с музика в USB портс (пробвах с три различни флашки)? Някакви идеи?
Здрасти колега. Не знам как е на базовото ниво, но при мен ако музиката е в папки, не се пуска автоматично. Ако имаш папки махни ги и зареди музиката директно на флашката

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #49 -: Януари 20, 2023, 07:46:04 am »
Здравейте,
Дали някой може да помогне сюза следното: Медията (базово ниво) изобщо не разпознава, че има включена памет с музика в USB портс (пробвах с три различни флашки)? Някакви идеи?

Здрасти колега. Не знам как е на базовото ниво, но при мен ако музиката е в папки, не се пуска автоматично. Ако имаш папки махни ги и зареди музиката директно на флашката

Благодаря, ще пробвам!
А изобщо вижда ли, че е включен носител, ако няма музикални файлове на първо ниво? При мен медията стои неактивна. Помислих, че е заради Андроид ауто, но и без него не тръгва (Андроид ауто и блутуут възпроизвеждане са несъвместими, което установих докато се опитвах да подкарам USB драйва). Иначе според Ръководството http://webmanual.kia.com/DA_GEN2_V/AV/EUR/Bulgarian/011_Appendix_4.html#id_h3_124,  трябва да поддържа и папки, което е валидно за всеки USB плеър.
« Последна редакция: Януари 20, 2023, 07:52:35 am от Lyubomir »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Sportage 2022
« Отговор #50 -: Януари 20, 2023, 08:44:48 am »
Започни от файловата система. Ако флашката е форматирана на NTFS, пробвай да я форматираш на FAT32 (но трябва да е флашка до 32гб май). Поне при спортидж 3 поколение беше това проблемът, може още да е останало.

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #51 -: Януари 20, 2023, 10:42:10 am »
Започни от файловата система. Ако флашката е форматирана на NTFS, пробвай да я форматираш на FAT32 (но трябва да е флашка до 32гб май). Поне при спортидж 3 поколение беше това проблемът, може още да е останало.
Тази сутрин медията тръгна от раз (флашката си беше включена при стартиране), а вчера какво ли не правих да я подкарам (системата изобщо не разпознаваше, че има включено устройство)?! Ако установя нещо допълнително, ще го споделя.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 702
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Sportage 2022
« Отговор #52 -: Януари 20, 2023, 12:34:07 pm »
На мен и при старата Киа ми правеше такива номера и сега ги прави при новата. Гасиш двигателя, оставяш да изключи всичко, (и/или отваряш вратата за да изключи всичко по-бързо). Ама за какво са ви тези флашки, когато музикалните платформи (Deezer,, Spotify, Apple Music, TIDAL) са с абонаменти за смешни пари на месец, а пък мобилните оператори ги предлага безплатно към плановете?

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #53 -: Януари 22, 2023, 06:13:35 pm »
Извинявам се, в случай че изглежда маловажно, но ако има колега с наблюдение, моля да сподели относно следното: на три пъти за три дни ми се самонулира брояча за изминато разстояние и разход след зареждане с гориво, без да съм зареждал. И трите пъти изглежда е след спиране на автомобила, като в единия случай дори не беше изгасен двигателя. Дали е проблем в датчик/софтуер или просто несъвършенство в системата (ако и друг го е наблюдавал). При всички случаи резервоарът е бил над 85% пълен, може да има връзка?!

Иначе направих 500км извън града, като карах по Хемус, Е79 между Ботевград и Монтана, който път е в отвратително състояние, особено на околовръстното на Враца, Петрохан и второкласни пътища. От поведението и комфорта на колата съм много доволен. Все още ми се струва малко спъната, но като че ли започва да се "отваря" с километрите :) .
« Последна редакция: Януари 23, 2023, 09:37:57 am от Lyubomir »

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 702
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Sportage 2022
« Отговор #54 -: Януари 23, 2023, 08:07:16 pm »
Любомир@ Настройки, а не бъг :) Сменете си  от "Настройки" броячът да нулира при зареждане на гориво, а не при гасене, спиране на  двигател/автомобил

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #55 -: Януари 24, 2023, 11:18:02 am »
Любомир@ Настройки, а не бъг :) Сменете си  от "Настройки" броячът да нулира при зареждане на гориво, а не при гасене, спиране на  двигател/автомобил
Благодаря за коментара, но при мен няма такава настрийка на брояча. те са три отделни брояча с настройки по под разбиране - общ пробег (след нулиране), след старт (всеки път се нулира след старт, което ми е досадно - при VAG ако моторът е бил в покой по-малко от два часа, не отчита спирането, респективно може да видиш колко е разходът ти от точка А до точка Б, а сега при всяко спиране за почивка или друго броячът започва от 0) и след зареждане (в книжката пише, че този брояч се нулира след престой и след увеличение количеството гориво с 6 литра и достигната скорост 10км/ч.), но го хващам да се нулира сам на няколко пъти без да е зареждано.

Sir_John

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
  • 1.6D MHEV AUT
Re: Sportage 2022
« Отговор #56 -: Март 27, 2023, 01:58:36 pm »
Някой може ли да сподели мнение за дизеловия двигател?Оставам с впечатление, че всички са купили бензин.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 702
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Sportage 2022
« Отговор #57 -: Март 27, 2023, 11:02:08 pm »
Любомир@ Настройки, а не бъг :) Сменете си  от "Настройки" броячът да нулира при зареждане на гориво, а не при гасене, спиране на  двигател/автомобил
Благодаря за коментара, но при мен няма такава настрийка на брояча. те са три отделни брояча с настройки по под разбиране - общ пробег (след нулиране), след старт (всеки път се нулира след старт, което ми е досадно - при VAG ако моторът е бил в покой по-малко от два часа, не отчита спирането, респективно може да видиш колко е разходът ти от точка А до точка Б, а сега при всяко спиране за почивка или друго броячът започва от 0) и след зареждане (в книжката пише, че този брояч се нулира след престой и след увеличение количеството гориво с 6 литра и достигната скорост 10км/ч.), но го хващам да се нулира сам на няколко пъти без да е зареждано.
Сега, с риск да вляза в гадателски способности, защото не сте си попълнил профила и трябва да гадаем какъв модел е колата ви, настройките не са от волана от settings на медиата.

Lyubomir

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Sportage 1.6 gdi MT Comfort 2023
Re: Sportage 2022
« Отговор #58 -: Юни 02, 2023, 07:29:37 pm »
Здравейте,
Останах много неприятно изненадан, че Auto Hold се деактивира при включване на задна предавка (от зелен индикаторът става бял), респективно колата тръгва напред, ако е под малък наклон (при голям наклон се активира Hill hold). Напред се деактивира само след потегляне, както се очаква. За малко да стане беля!
Май така си е конструиран, което за мен е странно. Може ли някой да провери как е при него?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 702
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Sportage 2022
« Отговор #59 -: Юни 06, 2023, 11:49:06 pm »
Здравейте,
Останах много неприятно изненадан, че Auto Hold се деактивира при включване на задна предавка (от зелен индикаторът става бял), респективно колата тръгва напред, ако е под малък наклон (при голям наклон се активира Hill hold). Напред се деактивира само след потегляне, както се очаква. За малко да стане беля!
Май така си е конструиран, което за мен е странно. Може ли някой да провери как е при него?
Ако си попълните профила, за да не гадаем при коя модификация е това :) Преди няколко месеца ви подканих. Уважавайте съфорумниците, за да ви уважават и те вас!