Автор Тема: Аларма, централно, огледала  (Прочетена 1629 пъти)

bobineshkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Аларма, централно, огледала
« -: Ноември 02, 2021, 12:34:45 pm »
Здравейте, колеги, искам да попитам за алармата на киата - има ли, няма ли?   :o
Зад казанчето за антифриз има един бутон, който мисля, че е за преден капак и клаксон до него.
Това не е ли за аларма? Вътре на таблото има едно диодче, което винаги мига - независимо дали е отключено или заключено.
При заключване на колата няма никаква индикация, а при отключване премигват мигачите.
Възможно ли е да се програмира и при заключване на колата да има нещо - звук, мигачи.
Изобщо не мога да разбера дали съм заключил колата ако е по-шумно и не чуя машинките.
А ако има и някоя врата незатворена ще се опита да заключи и ще отключи и пак никаква индикация.
Имам прибиращи се огледала, може ли да се програмират да се прибират при заключване и да се отварят при отключване?
И ако всичко е възможно къде могат да го направят?
Поздрави

birzia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Аларма, централно, огледала
« Отговор #1 -: Март 03, 2022, 04:06:01 pm »
За алармата ако е заводска заключи колата с отворен прозорец на шофьорската врата например и след заключването изчакай малко около десетина секунди и отвори вратата от вътрешната страна (това имитира разбито стъкло с цел кражба ) и тогава алармата трябва да се задейства .

bobineshkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Аларма, централно, огледала
« Отговор #2 -: Април 28, 2022, 06:51:27 am »
Проблемът е решен. След като ходих на сервиз с хюндая ни, питах за сийда и човекът ми даде много бърз отговор. Оказа се, че на предния капак трябва да има гумен тампон, който да натиска този бутон. При мен го нямаше. И реално колата не е влизала в режим на охрана при заключване. Вече при заключване премигват веднъж мигачите и всичко работи както трябва!
Поздрави