Автор Тема: Теч на масло  (Прочетена 1768 пъти)

Kryncho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Теч на масло
« -: Май 20, 2022, 06:54:47 pm »
Здравейте колеги от скоро съм собственник на Киа сийд 1,6 d(136кс),купях я от автокъща и още на първата вечер в гаража имаше капки масло,вкарах я в сервиз и майстора каза симиринга на полуоската на скоростната кутия(DCT7speed),смени я и маслото също и на другият ден пак същата работа,от къде може да изхвърля масло някой имали идея,,ще съм благодарен,,,,😀
И другото интерсно е че кутията и дават 1,9/2,0 литра масло,а хвана близо 3 литра понеже пропката за наливане на маслото я дават и ниво!!
« Последна редакция: Май 20, 2022, 06:59:19 pm от Kryncho »

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Теч на масло
« Отговор #1 -: Май 21, 2022, 12:52:49 pm »
Погледни още идин път този теч да не идва някъде от горе на двигателя и просто да олива върху полуоската и да ви заблуждава че тече от нея.

Betrayer

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Теч на масло
« Отговор #2 -: Май 22, 2022, 11:47:51 am »
Здравей колега. Имах абсолютно идентичен проблем само че с Киа Рио 2005г бензин. Смених всички семеринги на ск. кутия и в последствие се оказа че маслото е двигателно и тече от някакво маслено съединение - доста по на високо от самите скорости, но се стича в тази посока.
Също "майстора" ти е или неопитен или те ползва за хранилка.  :(

Kryncho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Теч на масло
« Отговор #3 -: Май 22, 2022, 09:36:59 pm »
И така колеги проблема е решен,като източихме 1,1 л масло,просто майстора объркал пропката за наливане и ниво на маслото,,,😞😞,,,което ми струваше една седмица безсъние+200 лв минус!!!
Аз му казах че на тази кутия и дават 1,9л, в магазина също му казаха ама не трябвало още ,,☹️☹️,,
Така,че внимавайте къде ходите на сервиз!!!

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Теч на масло
« Отговор #4 -: Май 23, 2022, 06:43:28 pm »
Нормално те нашите майстори кога са видяли KIA.

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Теч на масло
« Отговор #5 -: Май 23, 2022, 07:58:53 pm »
И така колеги проблема е решен,като източихме 1,1 л масло,просто майстора объркал пропката за наливане и ниво на маслото,,,😞😞,,,което ми струваше една седмица безсъние+200 лв минус!!!
Аз му казах че на тази кутия и дават 1,9л, в магазина също му казаха ама не трябвало още ,,☹️☹️,,
Така,че внимавайте къде ходите на сервиз!!!
Здравей, колега, надявам се да си решил проблема... но нещо не ми се връзва... Нали още първата вечер е имало теч/капки масло... т.е. грешката на сервиза с маслото на ск. кутия не е причина за теча?
« Последна редакция: Май 23, 2022, 08:00:42 pm от mancho »
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

Kryncho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Теч на масло
« Отговор #6 -: Май 23, 2022, 08:57:01 pm »
Да имаше,но кутията беше с 3 литра масло незнам дали тука или в Италия, и от там почна филма

Kryncho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Теч на масло
« Отговор #7 -: Май 23, 2022, 09:03:52 pm »
Проблема е че има един болт с шестограм който е на удобно и видимо място, и майсторите без да са запознати с кутията решават че това е отвора за наливане и ниво на маслото,а теалната пропка е зад полуоската развива се с ключ 17 и е по ниско ниво от пропката на масторите,,😕

Betrayer

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Теч на масло
« Отговор #8 -: Май 27, 2022, 01:14:24 pm »
И така колеги проблема е решен,като източихме 1,1 л масло,просто майстора объркал пропката за наливане и ниво на маслото,,,😞😞,,,което ми струваше една седмица безсъние+200 лв минус!!!
Аз му казах че на тази кутия и дават 1,9л, в магазина също му казаха ама не трябвало още ,,☹️☹️,,
Така,че внимавайте къде ходите на сервиз!!!
 
Радвам се че излязох прав! Значи неопитен левак за съжаление   %)