Автор Тема: KIA Sportage 2.0 CRDI проблем с DPF  (Прочетена 1102 пъти)

Reo

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
KIA Sportage 2.0 CRDI проблем с DPF
« -: Юни 15, 2022, 09:37:24 am »
Здравейте,
Нуждая се от помощ за моята KIA Sporttage 2.0 CRDI 185 к.с. (2017 година). Преди месец ми светна индикатора за DPF филтъра и от тогава ходя по мъките. След много съвети на майстори направих следното:
1. Карах над 50 км при 2500-3000 оборота с надеждата да си направи регенерация сама, резултата беше неуспех.
2. Отидох в сервиз и ми пуснаха софтуерна регенерация - закачиха я на компютър, колата вдигна 640 градуса и завърши регенерацията успешно, при което диагностиката показа че филтъра е чист. След 10 км лампата светна отново.
3. Отидох в друг сервиз, там ми свалиха филтъра и го "измиха" на някаква голяма машина, специално за чистене на DPF, след което диагностиката пак показа че на практика е чист като нов. След 10-ина км, лампата отново ми светна.
Направо не знам какво да правя вече. Когато спра колата и гршката изчезва, но при всяко следващо каране след ок. 10-15 км. индикатора отново светва и ми изписва Check Exhaust System на таблото. Казват ми най-различни неща от различни места. Колата иначе върви перфектно, но съм притеснен от тези предупреждения и искам да я оправя най-сетне, само че намам наистина идея какво да предприема по-нататък. Моля ви ако можете да ми дадете някакъв съвет. Ще съм ви много благодарен.
« Последна редакция: Юни 15, 2022, 10:08:06 am от Reo »

Negodnika

• Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
Re: KIA Sportage 2.0 CRDI проблем с DPF
« Отговор #1 -: Юни 15, 2022, 02:12:57 pm »
EGR -а проверен ли е? Да не би да идва от там целия проблем. Имаи и едни тръбички на корпуса на самия DPF и там погледнете може да са се запушили и да се отчита различно налягане от нормалното в корпуса на филтъра, за да ти светва лампата за толкова кратко време след почистването на DPf-а. Друго не се сещам.

гатев

• Новак
  • *
« Отговор #2 -: Юли 02, 2022, 07:51:08 pm »
Здравей колега
Аз имам същият проблем със моя SPORTAGE
Вече два месеца ходя по мъките,Всичко се повтаря като при теб.И в KIA не са на ясно какво става.
Ако си решил проблема моля те помогни
АКО НЯКОЙ ДРУГ ИМА МНЕНИЕ ПИШЕТЕ МОЛЯ ВИ.

nastytuz

• Новак
  • *
« Отговор #3 -: Днес в 06:47:48 pm »
Момчета,

Какво става оправихте ли си проблемите с ДПФ?
Свободата има...Собствен стил!